Alt

Janvārī un februārī dažādās Latvijas pilsētās notiks Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti, kuros Mārtiņa draugi kopīgi dalīsies dziesmās, dzejā un atmiņās par Mārtiņu. Koncertu sērijai dots nosaukums „[Ie]vērojot klusumu” un tā risināsies no 27. janvāra līdz 7. februārim.

„Liela un pompoza lielkoncerta vietā šogad esam iecerējuši doties ceļojumā pa Latviju, kur koncertu apmeklētāji tiks aicināti gan kopīgi ar Mārtiņa draugiem vienoties dziesmās, gan ieklausīties viņa rakstītajās dzejas rindās, noskatīties Arvīda Krieva dokumentālo filmu „Dzīve kā košums”, atcerēties ar Mārtiņu kopā piedzīvotus notikumus un vienkārši pabūt kopā”, stāsta Mārtiņa Freimaņa fonda dibinātāja Maija Kalniņa. Dažādu pasākumu sērija notiks desmit dienas - no 27.janvāra, dienas, kad Mārtiņu zaudējām līdz viņa dzimšanas dienai - 7.februārim.

Mārtiņam veltītais pasākumu cikls iesāksies kinoteātrī KSUNS, kurā tiks atvērta Mārtiņa labāko dziesmu nošu grāmata - apjomīgs 200 lpp darbs, kurā atlasītas un klavierēm un ģitārai aranžētas Mārtiņa populārākās dziesmas. Grāmatu sastādījis tuvs Mārtiņa Freimaņa draugs un grupas Tumsa taustiņistrumentālists Normunds Kalniņš un, to izdod MicrecPubishing sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu.Pēc grāmatas atvēršanas kinoteātrī tiks demonstrēts arī grupas „Tumsa” 13.gadu jubilejas koncerts.

„[Ie]vērojot klusumu” tikšanās un akustiski koncerti notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā – katrā no tiem tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma „Dzīve kā košums” par Mārtiņu Freimani un grupu Tumsa, uzstāsies Mārtiņa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde un viņa dzejas lasījumi.Katrā no pilsētām izpildīt Mārtiņa mūziku aicināti arī vietējie mākslinieki.

Koncertu sērija noslēgsies 7. Februārī, Mārtiņa dzimšanas dienā, ar vērienīgām svinībām Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kurā uzstāsies gan grupa „Tumsa”, gan visi Freimaņa draugi - Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane – Holšteina, Aija Andrejeva, grupas Putnu Balle, PeR, Blitze, The Capybaras, Crazy Dolls, Tumsas vijolnieces un citi.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tīklā un http://www.bilesuparadize.lv Katra nopirktā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.

Informācija par fonda darbību atrodama mājaslapā http://www.mff.lv

Alt

Pērnā gada nogalē leģendārās latviešu rokgrupas Līvi līderis un dziesmu autors Ainars Virga publicēja savu jauno dziesmu "Es nevaru bez tevis dzīvot", kura tika ierakstīta piedaloties grupas „Dzelzs vilks” bundziniekam Mārcim Jundzim. Tagad, sākot jaunu gadu, Ainars piedāvā jaunu dziesmu ar zīmīgu nosaukumu "Sāc visu no jauna". Šī ir viena no retajām dziesmām, kurām Ainars ir rakstījis gan mūziku, gan tekstu, un tas ir stāsts par kādu personisku attiecību beigām. Un beigas, kā zināms, ir arī kaut kā jauna sākums. Dziesmas tekstam sekot līdzi iespējams dziesmas speciālajā video versijā, kas publicēta MicRec pficiālajā YouTube kanālā. 

Dziesma ierakstīta sadarbībā ar producentu Artūru Palkeviču Rīgā, studijā „Sound Division” . Bungu partiju iespēlējis Virga Hard Orchestra bundzinieks Edgars Šmiukšis. Ierakstā piedalās arī ģitārists Andrejs Meļņikovs. Papildus vokālu ierakstījis arī Ainara dziesmu cienītājs un dziedātājs Jānis Buķelis. Dziesmas Mp3 lejupielādējams portālā Doremi.lv.

Ainars Virga: „Šo dziesmu rakstot, es daudz ietekmējos no Dave Matthews Band un tā veida kādā viņš raksta mūziku un pauž savu stāstu. Tikai šis ir mans stāsts.”

Foto: Jānis Deinats

Alt

Mūziķis Lauris Reiniks, kurš nesen ar lieliem panākumiem aizvadīja savu krāšņo Ziemassvētku koncertšovu Arēnā Rīga, gada nogalē ir saņēmis patīkamas ziņas arī no mūsu kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas. Viņa komponētās dziesmas “Sirds Sadeg Neparasti” lietuviešu un igauņu versijas ir iekļuvušas gada populārāko dziesmu augšgalā kaimiņvalstu radiostacijās. 

Lietuviešu versija “Širdis Sudegus Tyliai”, kuras video klips divu mēnešu laikā sasniedza vairāk kā 1 miljonu skatījumu interneta vietnē YouTube, ir ierindojusies 5. vietā gada Top100 populārajā lietuvas komercradio“Radiocentras”. Interesanti, ka gada populārāko dziesmu augšgalā ir tikai viena dziesma lietuviešu valodā, un to izpilda latvietis. 5 populārāko dziesmu vidū ir tādi izpildītāji kā Robijs Viljamss, Kriss Brauns un Rihanna, bet Laura fani no Lietuvas priecājas, ka mūziķis ir izkonkurējis gan pašmāju mūziķus, gan pasaules megahitu “Gangnam Style”, kurš ir atrodams 32. vietā.

http://rc.lt/dienorasciai/irasas/2012-m-radiocentro-top-100

Arī Igaunijā ikgadējā gada aptaujā radio stacijā “Elmar”, kur skaņdarbus vērtē gan eksperti, gan klausītāji, dziesmas igauņu versija “Süda vaikselt närbub” ierindojās augstajā 5. vietā. Topa augšgalā atrodami šobrīd aktuālākie Igaunijas mākslinieki, tādi kā Shanon, Pohja-Tallinn, bet 1.vietu ieguva Otts Leplands ar dziesmu “Kuula”, kas pērn veiksmīgi pārstāvēja Igauniju Eirovīzijas dziesmu konkursā. Aptaujas noslēguma radījumā vadītāji neslēpa pārsteigumu un prieku, ka jau ar trešo dziesmu latviešu dziedātājam ir izdevies iekarot igauņu klausītāju sirdis un nokļūt tik augstu gada vērtējumā, izkonkurējot pašmāju hitus. Iepriekš Igaunijā ar panākumiem startēja “Es skrienu” un “Pasakā” versijas – “Ma jooksen” un “Linnamuinasjutt”.
http://www.elmar.ee/index.php?pid=4&lang=1&nid=644

“Es esmu ārkārtīgi priecīgs par šo faktu un pateicīgs saviem klausītājiem Igaunijā un Lietuvā. “Sirds sadeg neparasti” pirms 10 gadiem ieguva visas lielākās mūzikas balvas Latvijā, bet nu tā ir pierādījusi, ka mūzikai nav valodas un ja tā ir laba dziesma, tā uzrunās un aizkustinās klausītājus jebkura valodā. Un man joprojām ir nedaudz nereāla sajūta, kad koncertos Igaunijā un Lietuvā publika dzied manām dziesmām līdzi un uztver tās kā savējās. Tā ir fantastiska sajūta”, atzīst Lauris.

Šobrīd Lauris Reiniks atpūšas pēc muzikāli saspringtās gada nogales un apsver iespēju drīzumā atgriezties TV ekrānos šova vadītāja lomā.

Videoklipi.

Širdis Sudegus Tyliai

Süda vaikselt närbub

Alt

Piedāvājam grupas ”Četri vienā”  jaunāko veikumu “Māja pie spēles”, kuras autore ir grupas līdere un visu dziesmu autore Ilze Rijniece. Jaunā dziesma ierakstīta sadarbībā ar producentu apvienību “Do Studija” un producentiem Rolandu Sīpolu un Mārtiņu Leju.

Grupa “Četri vienā” līdz šim publicējusi tādas dziesmas kā “Glezna”, “Nepateiktie vārdi”, un “Nokāpt lejā”, kuras ar mainīgiem panākumiem skanējušas dažādās Latvijas radiostacijās.

Jaunās dziesmas ierakstā piedalās: Ilze Rijniece (taustiņinstrumenti, balss), Reinis Rijnieks (ģitāra),

Valters Gotlaufs (perkusijas) un Ieva Rijniece (čells). Grupas pamatsastāvā muzicē arī Didzis Melderis (ģitāra, balss) un Santa Valvere (čells).

Grupas līdere Ilze Rijniece raksta dziesmas gan savai grupai, gan arī lielākiem koncertuzvedumiem, koriem un citiem kolektīviem. Pēdējais lielākais veikums ir oriģinālmūzika latvieša dejas izrādei “Vēja stāsts”, kurā piedalās labākie dejotāji no tādiem kolektīviem kā “Daiļrade”, “Pērle”, “Gatve”, “Rotaļa”, “Vektors”, “Teiksma”, “Ačkups”, “Zalktis” un “Austris”. Izrādē piedalās arī grupa “Četri vienā” un “Rīgas Doma Kora skolas” audzēkņi.

Jaunā dziesma pieejama visās mūzikas digitālās tiešsaistes un lejupielādes platformās visā pasaulē.

foto: Ritvars Stankevičs

 

Alt

Šonedēļ limitētā daudzumā, tikai 400 CD kopijās, nācis klajā jaunākais Maestro Raimonda Paula dziesmu un skaņdarbu ieraksts “Dziedāšanas svētki koncertzālēLielais dzintars””, kura ierakstā piedalījušies VAK “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā, “Liepājas Simfoniskais orķestris”, solisti un instrumentālisti. Ieraksts veikts šī gada 16. martā, koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājā. 

Raimonds Pauls: “Šis ir mans veltījums “Dziesmu svētkiem”. Biju ļoti gandarīts par šo koncertu, tāpēc ļoti vēlējos to iemūžināt, lai varētu CD uzdāvinātu saviem draugiem un kolēģiem. Tie ir mani ideālie “Dziesmu svētki”...” sev vien raksturīgi smaidot, piebilda Maestro.

Visu kompozīciju mūzikas autors – Raimonds Pauls (izņemot #1 latv. t.dz.)

Māra Čaklā, Jāņa Petera, Māras Zālītes, Ziedoņa Purva, Eduarda Veidenbauma, Liānas Langas, Ingrīdas Ābeles un Leona Brieža dzeja.

Ierakstīja un miksēja Normunds Slava. Master veidoja Gints Stankevičs.

Dziesmu aranžējumus veidojuši: Vilnis Šmīdbergs, Rihards Dubra, Jēkabs Jančevskis un Arturs Maskats. Ierakstā piedalījās Oskars Petrauskis (saksofons) un solisti – Eduards Vācietis un Raivo Jonass. Albuma dizainā izmantoti Jāņa Vecbrāļa foto. Dizainu veidoja mākslinieks Artūrs Tigulis.

Albums pieejams MicRec mājaslapā internetā, kā arī jaunajā latviešu mūzikas salonā “Mikrofons” t/k “Spice” 2. stāvā. Dziesmu svētku laikā meklējiet albumu arī “Vērmanes dārzā” un Mežaparka lielajā estrādē MicRec tirdzniecības vietās.

Alt

Visi meiteņu popgrupas “NANDO” līdz šim publicētie videoklipi ir guvuši lielu skatītāju atsaucību. Dziesmas “Fizikas skolotājs” video, kurā piedalās Edavārdi, skatījumu skaits nu jau pārsniedzies par 1.5 miljonus. Iedvesmotas no tādiem panākumiem, meitenes turpina filmēt video un šodien skatītājiem piedāvā savu jaunāko veikumu, kurā bez piecām popgrupas dalībniecēm, piedalās arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora dalībnieki.

Videoklipa pamatā ir Jāņa Ķirša un Guntara Rača dziesma “Vienkāršas lietas”, kuras oriģinālā versija ir iekļauta “NANDO” albumā “Mamma mani apēdīs”, kurš pērn saņēma “Zelta Mikrofons” balvu. Klipa režisore un montāžas autore ir Arta Janemane, ar kuru sadarbība aizsākās filmējot dziesmas “Fizikas skolotājs” video. Operatori: Mārtiņš Naglis, Zigmunds Ziemelis, un arī pati Arta.

NANDO: “Jau no pirmās dienas, kad izdzirdējām šo Jāņa Ķirša un Guntara Rača dziesmu, mēs sapratām, kā tā ir ļoti īpaša. Radās ideja to iedziedāt arī kopā ar kori, kā veltījumu mūsu mīļās Latvijas 100 gadu jubilejā. Milzīgs paldies Romānam Vanagam un zēniem, kuri uzreiz piekrita īstenot šo projektu! Vēl jo lielāks prieks, ka varam visiem šo brīnišķīgo dāvanu pasniegt simtgades Dziesmu svētku nedēļā! Mūsuprāt, rezultāts ir sanācis ļoti aizkustinošs. Ar šo stāstu gribējām parādīt, cik ļoti mēs, jaunieši, lepojamies ar to, ka esam daļiņa no latviešu tautas. Mēs mīlam šo zemi, šo skaisto dabu un esam laimīgas, ka dzīvojam Latvijā! Cerams, ka ar šo video ir izdevies arī jums nodot Daugavmalas ceriņu smaržu, dzestro saullēktu Dzintarjūras krastā un siena laiku Latvijas laukos!”

Romāns Vanags: “Video ir kaut kas unikāls un nebijis zēnu kora vēsturē. Puišiem bija liels prieks sadarboties ar “NANDO” meitenēm un radīt brīnišķīgu dāvanu Latvijas valsts simtgadei. Ieraksts un videoklips ir izdevies, esmu gandarīts ar paveikto!”

Video tika filmēts brīnišķīgās Latvijas vietās - Daugavas muzejā, Carnikavas novada Lilastes pludmalē un pie Lilastes ezera. Lielu paldies jāsaka Kalngales zirdziņiem un viņu saimniecei Sarmītei Virsaitei par jauko uzņemšanu. Par latvju rakstu veidošanas idejām “NANDO” saka paldies Gintam Baumanim! Kā arī paldies Rīgas Dinamo fanu klubam par lielo karogu!

NANDO un EDAVĀRDI – Fizikas skolotājs (video)

NANDO un REIKS – Saulesbrilles (teksta video)

 

Alt

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Izdevniecība MicRec centusies apzināt un apkopot vienā nošu grāmatā tās dziesmas, kuras latviešiem bijušas nozīmīgas jau tad, kad valsts tika dibināta, un ir nozīmīgas arī tagad, kad svinam svētkus.

Šajā grāmatā atradīsiet pazīstamākās latviešu tautasdziesmas, ziņģes un šlāgerus - “Pūt vējiņi”, “Še, kur līgo priežu meži”, “Dzīvīte, dzīvīte”, kā arī mūsdienu komponistu tautā iemīļotas melodijas, tostarp, no Raimonda Paula plašā dziesmu krājuma, sākot ar “Mēmā dziesma”, “Viss nāk un aiziet tālumā” un beidzot ar “Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu”, “Dāvāja Māriņa” un “Manai Dzimtenei”. Grāmatā iekļautas arī Zigmara LiepiņaZibsnī zvaigznes aiz Daugavas”, Mārtiņa BraunaSaule, Pērkons, Daugava”, Imanta KalniņaLilioma dziesma”, “Prāta vētras” “Lidmašīnas” un KauperaMana dziesma”, Ulda Stabulnieka Tik un tā”, Ainara VirgasOzolam” un “Dzimtā valoda”, Laura Reinika “Es skrienu” un “Sirds Sadeg neparasti”, Jāņa Groduma ziņģes, Ērika Ķiģeļa “Zīlīte” un daudzu, daudzu citu autoru pašas populārākās dziesmas. Izdevēji turpina darbu un drīzumā klajā nāks arī grāmatas otrā daļa, ar tik pat populārām dziesmām, kuras radījuši latviešu izcilākie komponisti un dzejnieki.

Ir grūti pārvērtēt dziesmu nozīmi latviešu kultūrā. Kādam dziesma sniedz mierinājumu, citam tā ir kā iedvesmas avots, vēl kādam tā ir jautra izklaide, bet citiem tā ir dzīves neatņemama sastāvdaļa.  Lai atceramies latviešu strēlniekus un viņu dziesmu pūru, lai atceramies leģionārus un trimdiniekus. Lai atceramies padomju okupācijas laikus, kad ar dziesmu zemtekstiem, tika pateikts daudz vairāk nekā izlasīts oficiāli atļautajās grāmatās. Lai atceramies dziesmoto revolūciju, kad dziesmas bija mūsu karogi. Visos laikos latvietim kā ceļamaize ir bijusi kāda dziesma.

Šajā krājumā atrodamās dziesmas ir radījuši mūsu senči un arī laikabiedri. Daudzu vārdi ir zuduši laikmetu griežos, dažas no dziesmām latvieši ir aizguvuši no brāļu tautām un pieradinājuši savām vajadzībām un apstākļiem. Lielākā daļa no šajā grāmatā atrodamajām dziesmām vairs neprasa komentārus, un mēs tās varam nodziedāt uzreiz, tiklīdz kāds iesācis pirmo rindiņu. Daļa ir tādas, kuras izpildot, lieti noderēs šī grāmata.

Bet tiem, kuri vēl nezina nekā par mūsu bagāto dziesmu pūru, šīs būs labs ievads dziesmu izziņu ceļā.

Izdevniecības izdotajā populāru latviešu dziesmu nošu grāmatu sērijā, šī ir jau 16. grāmata. Līdz šim izdoti tādu autoru kā Raimonds Pauls, Guntars Račs, Uldis Marhilevičs, Mārtiņš Freimanis, Lauris Reiniks un grupu “Prāta vētra” un “Līvi” dziesmu apkopojumi. Ļoti populāri ir 2 bērnu dziesmu apkopojumi, latviešu tautasdziesmu izlase un Ziemassvētku dziesmu izlases. Ar pilnu grāmatu sarakstu varat iepazīties MicRec mājaslapā. https://goo.gl/RN8tU3.

Notis grāmatai “100 vispopulārākās latviešu dziesmas” izdošanai sagatavoja: Rūdolfs Bērtiņš, Edgars Silacērps, Juta Bērziņa, Jēkabs Ozoliņš u.c.

Vāka foto: Ksenija Toječkina. Dizainu veidoja mākslinieks Guntars Ošenieks.

Alt

Leģendārais un tautā ļoti mīlētais latviešu dziesminieks Eduards Rozenštrauhs ir dzimis 1918. gada 13. augustā, neilgi pirms Latvijas valsts pasludināšanas, šī paša gada novembrī. Atzīmējot leģendārā dziesmu autora un izpildītāja simtgadi, klajā nākusi Rozenštrauha 30 populārāko dziesmu nošu grāmata. Grāmata, un jau pirms neilga laika izdotā dziesmu CD izlase, būs pieejami arī gaidāmajos komponista lielās jubilejas dižkoncertos, kuri augustā norisināsies Tukumā, Bauskā, Dzintaros, Jēkabpilī un Alūksnē.  

Grāmatā atradīsiet tādas leģendām apvītas dziesmas kā Zilais lakatiņš, Vecās likteņdzirnas, Jaunība, Jāņu nakts un citas! Šī grāmata ir jau piecpadsmitā grāmata MicRec populārāko latviešu dziesmu nošu sērijā, kurā atrodami arī dziesmu krājumi bērniem, grupu “Prāta Vētra” un “Līvi” dziesmu apkopojumi, Ulda Marhileviča, Guntara Rača un Mārtiņa Freimaņa skaņdarbu izlases, Laura Reinika hitu nošu grāmata un, protams, Raimonda Paula megahitu apkopojums.

Grāmatas pieejamas “Jānis Roze”, “Valters un Rapa”, kā arī “Zvaigzne ABC” grāmatnīcās, vai pasūtāmas MicRec mājaslapā internetā. Šonedēļ visas nošu grāmatas meklējiet arī īpašajā Dziesmusvētku laika tirdziņā Vērmanes dārzā un Mežaparka estrādē.

Šonedēļ klajā nāks vēl viens īpašs nošu izdevums “100 vispopulārākās latviešu dziesmas 1.daļa”, grāmata, kurā atradīsiet skaistākās latviešu tautasdziesmas, Raimonda Paula hitus, senos šlāgerus un populārākās tautas ziņģes, kā arī Zigmara Liepiņa, Mārtiņa Brauna, Prāta Vētras un daudzu citu autoru vispazīstamākās dziesmas. Viss, kas vajadzīgs kārtīgam letiņam gan Dziesmusvētku laikā, gan arī citus svētkus svinot!

Visas MicRec līdz šim izdotās grāmatas: https://goo.gl/RN8tU3

Alt

Pirms divām nedēļām klajā nāca Latvijas mūziķu veltījumu albums Mārtiņam Freimanim un viņa dziesmām. Albumā “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” pavisam ir apkopotas 12 jaunas Freimaņa dziesmu versijas dažādu populāru izpildītāju versijās. Albuma ierakstā piedalījušies: Musiqq, Rīgas Modes, Līvi, Ivo Fomins, Olga Rajecka, Lauris Reiniks un daudzi citi. Jau 12 piektdienas pēc kārtas, kompānija “MicRec” iepazīstina ar albuma dziesmām. Nu pienākusi kārta albuma pēdējai dziesmai, kuru ieskaņojis Freimaņa labs draugs un savā ziņā arī skolnieks - Kārlis Būmeisters.

Kārlis: “Man pietrūkst Freimja dabiskuma mūzikā, dažu šķību nošu un teju tveramas pirmatnējas enerģijas neizpucētos, studijas dezinfekciju nepieredzējušos skaņdarbos. Cienot viņa piegājienu dziesmu tapšanā, izlēmu, ka šī man tik tuvā "Himalaju" dziesmiņa albumā arī paliks kā vienīgo reizi ierakstīts virtuves demo ieraksts Briseles dzīvoklī, piepalīdzot manam mazajam Būmeisteram ar mikrofona turēšanu, kurš dziesmas vidū neliedzās izteikt savas domas par manu priekšnesumu. Lai nu tā arī paliek. Priekā, Freimi. Kas to būtu domājis, ka šis Tev sanācis tik Liels gabals, mācēdams palikt tik mazs aiz citu hitu ēnas.”

Albuma izpildproducents Guntars Račs: “Vēlreiz liels paldies visiem mūziķiem, kuri ar prieku piekrita piedalīties albuma ierakstā, tādējādi godinot priekšlaicīgi aizgājušā mūziķa un dzejnieka Mārtiņa Freimaņa piemiņu. Muzikants ir tik ilgi dzīvs, kamēr skan viņa dziesmas. Lai vai kā, tās šobrīd atkal ir kļuvušas aktuālas un arī tad, ja jaunās versijas nav labākas par oriģinālajām, tās ir savādākas un tās ir interesanti klausīties un salīdzināt. No visām albumā iekļautajām versijām, tieši Kārļa versija, kas ierakstīta Briseles dzīvokļa virtuvē, mani emocionāli uzrunā visvairāk, jo tajā dominē pats dziesmas stāsts, kas nav nedz izpušķots, nedz izsmērēts. Ļoti iespējams, ka man šī versija pat patīk labāk par oriģinālo, jo, mainoties lietu apstākļiem, mēs Freimaņa dziesmas tagad klausāmies savādāk. Kad Kārlis atsūtīja šo demo ierakstu, es uzreiz teicu, ka tā ir gatava versija un tur vairs neko nevajag mainīt.”

Albums CD versijā pieejams mūzikas veikalos, "Circle K" un  “Kurši”  degvielas uzpildes stacijās, grāmatnīcās, mūzikas salonā “Mikrofons”, t/k “Spice” 2. stāvā, kā arī pasūtāms MicRec mājaslapā www.micrec.lv. Albums pieejams YouTube un visās citās populārākajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās visā pasaulē.

Alt

Šī gada aprīlī tika publiskots pirmais singls “Man nav žēl (Dziesma par Ērikonkuli)” no topošā Normunda Rutuļa solo albuma, kurā būs apkopotas 12 jaunas maestro Raimonda Paula dziesmas. Lai noteiktu, kura no topošā albuma dziesmām jāpublicē nākamā, sociālajā vidē tika sarīkota aptauja, viedokli jautājot sabiedrībai. No trim piedāvātajām jaunajām dziesmām klausītāji priekšroku deva dziesmai ar Jāņa Petera vārdiem “Atskrien raiba dievgosniņa”.  

Normunds Rutulis:Pauls man teica: “Tu tur ar to elektroniku daries, ņem un ieraksti vienu tādu dziesmu tautai!” – es tā arī izdarīju!

Raimonds Pauls:Vasarā cilvēki grib izklaidēties un nelauzīt galvu par problēmām. Tāpēc arī tapa šī dziesma ar Petera vārdiem. Nezinu, ko tieši Peters ar šiem dziesmu vārdiem vēlējies pateikt, bet ir sanācis gan dikti indīgi, gan dikti priecīgi vienā laikā!

Lotars Lodziņš un Jānis Kalve:Esam gandarīti par tādu iespēju kopā strādāt ar Maestro dziesmām. Dzirdējām, ka viņš sev raksturīgajā ironiskajā attieksmē esot norūcis, ka esot sanācis tīri labi! Par ko mēs arī visvairāk priecājamies!

Topošā albuma ierakstos savu roku pielikuši arī taustiņinstrumentālists Kārlis Indrišonoks, mūziķis Normunds Jakušonoks, dziedātājas Rūta Dūduma un Anmary, kā arī repa meistars Mixmaster AG.

Albums klajā nāks 2019.gada pavasarī, kam sekos koncerttūre tā paša gada septembra un oktobra mēnesī.