Alt

Janvārī un februārī dažādās Latvijas pilsētās notiks Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti, kuros Mārtiņa draugi kopīgi dalīsies dziesmās, dzejā un atmiņās par Mārtiņu. Koncertu sērijai dots nosaukums „[Ie]vērojot klusumu” un tā risināsies no 27. janvāra līdz 7. februārim.

„Liela un pompoza lielkoncerta vietā šogad esam iecerējuši doties ceļojumā pa Latviju, kur koncertu apmeklētāji tiks aicināti gan kopīgi ar Mārtiņa draugiem vienoties dziesmās, gan ieklausīties viņa rakstītajās dzejas rindās, noskatīties Arvīda Krieva dokumentālo filmu „Dzīve kā košums”, atcerēties ar Mārtiņu kopā piedzīvotus notikumus un vienkārši pabūt kopā”, stāsta Mārtiņa Freimaņa fonda dibinātāja Maija Kalniņa. Dažādu pasākumu sērija notiks desmit dienas - no 27.janvāra, dienas, kad Mārtiņu zaudējām līdz viņa dzimšanas dienai - 7.februārim.

Mārtiņam veltītais pasākumu cikls iesāksies kinoteātrī KSUNS, kurā tiks atvērta Mārtiņa labāko dziesmu nošu grāmata - apjomīgs 200 lpp darbs, kurā atlasītas un klavierēm un ģitārai aranžētas Mārtiņa populārākās dziesmas. Grāmatu sastādījis tuvs Mārtiņa Freimaņa draugs un grupas Tumsa taustiņistrumentālists Normunds Kalniņš un, to izdod MicrecPubishing sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu.Pēc grāmatas atvēršanas kinoteātrī tiks demonstrēts arī grupas „Tumsa” 13.gadu jubilejas koncerts.

„[Ie]vērojot klusumu” tikšanās un akustiski koncerti notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā – katrā no tiem tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma „Dzīve kā košums” par Mārtiņu Freimani un grupu Tumsa, uzstāsies Mārtiņa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde un viņa dzejas lasījumi.Katrā no pilsētām izpildīt Mārtiņa mūziku aicināti arī vietējie mākslinieki.

Koncertu sērija noslēgsies 7. Februārī, Mārtiņa dzimšanas dienā, ar vērienīgām svinībām Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kurā uzstāsies gan grupa „Tumsa”, gan visi Freimaņa draugi - Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane – Holšteina, Aija Andrejeva, grupas Putnu Balle, PeR, Blitze, The Capybaras, Crazy Dolls, Tumsas vijolnieces un citi.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tīklā un http://www.bilesuparadize.lv Katra nopirktā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.

Informācija par fonda darbību atrodama mājaslapā http://www.mff.lv

Alt

Pērnā gada nogalē leģendārās latviešu rokgrupas Līvi līderis un dziesmu autors Ainars Virga publicēja savu jauno dziesmu "Es nevaru bez tevis dzīvot", kura tika ierakstīta piedaloties grupas „Dzelzs vilks” bundziniekam Mārcim Jundzim. Tagad, sākot jaunu gadu, Ainars piedāvā jaunu dziesmu ar zīmīgu nosaukumu "Sāc visu no jauna". Šī ir viena no retajām dziesmām, kurām Ainars ir rakstījis gan mūziku, gan tekstu, un tas ir stāsts par kādu personisku attiecību beigām. Un beigas, kā zināms, ir arī kaut kā jauna sākums. Dziesmas tekstam sekot līdzi iespējams dziesmas speciālajā video versijā, kas publicēta MicRec pficiālajā YouTube kanālā. 

Dziesma ierakstīta sadarbībā ar producentu Artūru Palkeviču Rīgā, studijā „Sound Division” . Bungu partiju iespēlējis Virga Hard Orchestra bundzinieks Edgars Šmiukšis. Ierakstā piedalās arī ģitārists Andrejs Meļņikovs. Papildus vokālu ierakstījis arī Ainara dziesmu cienītājs un dziedātājs Jānis Buķelis. Dziesmas Mp3 lejupielādējams portālā Doremi.lv.

Ainars Virga: „Šo dziesmu rakstot, es daudz ietekmējos no Dave Matthews Band un tā veida kādā viņš raksta mūziku un pauž savu stāstu. Tikai šis ir mans stāsts.”

Foto: Jānis Deinats

Alt

Mūziķis Lauris Reiniks, kurš nesen ar lieliem panākumiem aizvadīja savu krāšņo Ziemassvētku koncertšovu Arēnā Rīga, gada nogalē ir saņēmis patīkamas ziņas arī no mūsu kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas. Viņa komponētās dziesmas “Sirds Sadeg Neparasti” lietuviešu un igauņu versijas ir iekļuvušas gada populārāko dziesmu augšgalā kaimiņvalstu radiostacijās. 

Lietuviešu versija “Širdis Sudegus Tyliai”, kuras video klips divu mēnešu laikā sasniedza vairāk kā 1 miljonu skatījumu interneta vietnē YouTube, ir ierindojusies 5. vietā gada Top100 populārajā lietuvas komercradio“Radiocentras”. Interesanti, ka gada populārāko dziesmu augšgalā ir tikai viena dziesma lietuviešu valodā, un to izpilda latvietis. 5 populārāko dziesmu vidū ir tādi izpildītāji kā Robijs Viljamss, Kriss Brauns un Rihanna, bet Laura fani no Lietuvas priecājas, ka mūziķis ir izkonkurējis gan pašmāju mūziķus, gan pasaules megahitu “Gangnam Style”, kurš ir atrodams 32. vietā.

http://rc.lt/dienorasciai/irasas/2012-m-radiocentro-top-100

Arī Igaunijā ikgadējā gada aptaujā radio stacijā “Elmar”, kur skaņdarbus vērtē gan eksperti, gan klausītāji, dziesmas igauņu versija “Süda vaikselt närbub” ierindojās augstajā 5. vietā. Topa augšgalā atrodami šobrīd aktuālākie Igaunijas mākslinieki, tādi kā Shanon, Pohja-Tallinn, bet 1.vietu ieguva Otts Leplands ar dziesmu “Kuula”, kas pērn veiksmīgi pārstāvēja Igauniju Eirovīzijas dziesmu konkursā. Aptaujas noslēguma radījumā vadītāji neslēpa pārsteigumu un prieku, ka jau ar trešo dziesmu latviešu dziedātājam ir izdevies iekarot igauņu klausītāju sirdis un nokļūt tik augstu gada vērtējumā, izkonkurējot pašmāju hitus. Iepriekš Igaunijā ar panākumiem startēja “Es skrienu” un “Pasakā” versijas – “Ma jooksen” un “Linnamuinasjutt”.
http://www.elmar.ee/index.php?pid=4&lang=1&nid=644

“Es esmu ārkārtīgi priecīgs par šo faktu un pateicīgs saviem klausītājiem Igaunijā un Lietuvā. “Sirds sadeg neparasti” pirms 10 gadiem ieguva visas lielākās mūzikas balvas Latvijā, bet nu tā ir pierādījusi, ka mūzikai nav valodas un ja tā ir laba dziesma, tā uzrunās un aizkustinās klausītājus jebkura valodā. Un man joprojām ir nedaudz nereāla sajūta, kad koncertos Igaunijā un Lietuvā publika dzied manām dziesmām līdzi un uztver tās kā savējās. Tā ir fantastiska sajūta”, atzīst Lauris.

Šobrīd Lauris Reiniks atpūšas pēc muzikāli saspringtās gada nogales un apsver iespēju drīzumā atgriezties TV ekrānos šova vadītāja lomā.

Videoklipi.

Širdis Sudegus Tyliai

Süda vaikselt närbub

Alt

Šoruden Latvijā izskan koncerti, veltīti māksliniekam Mārtiņam Freimanim, kuros tiek prezentēts jaunais veltījumu albums un biogrāfiskā grāmata par mūziķi, kā arī izdziedātas citas iemīļotas un atpazīstamas melodijas no Freimaņa daiļrades. Ar publikas lielo interesi un atbalstu izsludināts papildkoncerts Rēzeknē, kā arī koncerts Cēsīs.

Līdz šim izskanējis vienīgais brīvdabas koncerts Dzintaru koncertzālē, kurā daudzas mūsdienās populāru mūziķu Freimaņa dziesmu versijas piedzīvoja dzīvā izpildījuma pirmatskaņojumu, kā arī divi koncerti piepildītās koncertzālēs “Lielais Dzintars”, Liepājā.

Iepriekšējo koncertu apmeklētāji dalās emocijās: “Ļoti sirsnīgs un jauks pasākums! Pat daba likās elpu aizturējusi... tāds rimtums. Paldies visiem, kas radīja šīs emocijas!” un “Koncerts bija tik patiess un nesamākslots. Sajūsma mijas ar nostaļģiju.

Lai arī līdz tūres beigu daļai un koncertam Latgales vēstniecībā “Gors” ir vēl pāris mēneši, uz to atlikušas vien nedaudzas vietas, tādēļ tūres organizatori “Mārtiņa Freimaņa Fonds” un “Micrec PM” ar lielu koncerta mūziķu atbalstu izziņojuši papildkoncertu 8.decembrī plkst. 15:00.

Arī citās pilsētās novērojama aktīva klausītāju interese par šiem koncertiem, tajā skaitā Jelgavā un Valmierā pārdošanā atlikušas vien dažas biļetes. Pateicoties Freimaņa mūzikas aktualitātei un publikas interesei, izziņots arī koncerts Vidzemes koncertzālē “Cēsis” jau 27.oktobrī plkst. 19:00.

Tūres dalībnieku sastāvā ir Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Ralfs Eilands, Olga Rajecka, Kārlis Būmeisters, Katrīna Bindere, Madara Grēgere, Zintis Žvarts, Maija Kalniņa, Z-Scars, Refleksija, Līvi. Katrā koncertā mākslinieku sastāvs un programma atšķiras.

Īpaša iespēja šajos koncertos ir personīgi satikt un saņemt autogrāfu no biogrāfiskās grāmatas autores Daigas Mazvērsītes, kuras veidotais Freimaņa draugu un laikabiedru atmiņu apkopojums jau vairākas nedēļas ir grāmatnīcu pirktāko grāmatu augšdaļā.

Biļetes uz visiem koncertiem “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” pieejamas Biļešu servisa kasēs, koncertu norises vietās un internetā.

Alt

Dzejnieka un mūziķa Guntara Rača dzejoļu grāmata “365”, pēc “Latvijas grāmattirgotāju asociācijas” apkopotajiem datiem, kļuva par pieprasītāko grāmatu Latvijā 2017. gadā. Šī gada novembrī klajā nāks jauna Guntara Rača dzejoļu grāmata “Reiz Ziemassvētkos...”. Lai to pienācīgi atzīmētu, Guntars atkal pulcinājis ap sevi grupas “Saldās sejas” mūziķus un īpašos viesus, lai decembrī apceļotu Latviju ar tāda paša nosaukuma koncertu sēriju. 

Koncertos bez grupas “Saldās sejas” dalībniekiem Tomasa Kleina, Jāņa Narkevica juniora, Andra Alviķa, Uģa Tirzīša un Artūra Palkeviča, kā īpašie viesi piedalīsies arī Lauris Reiniks, Ivo Fomins, Normunds Rutulis, Katrīna Bindere un Latvijas Radio bērnu popgrupa “Dzeguzīte”. Rīgas koncertā piedalīsies arī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas jauniešu koris “Skulda”, diriģente Ieva Mezīte.

Lauris Reiniks: “Lieliska un pozitīva kompānija satiksies uz skatuves!"

Ivo Fomins: “Gaidu decembri, jo būt kopā ar šiem mūziķiem, tie vien jau ir svētki.”

Normunds Rutulis: “Iegriezīsim kārtīgu ballīti. Būs izklaide un būs sentiments.”

Guntars Račs: “Tas būs romatisks Ziemassvētku rokenrols, tie būs svētki mums pašiem un mūsu klausītājiem.”

Katrīna Bindere: “Ar nepacietību gaidu šo turneju. Dziedāšu no sirds. Būs arī jauni dueti!”

Koncertā skanēs populāras R.Paula, J.Lūsēna, U.Marhileviča, A.Virgas, T.Kleina Ziemassvētku dziesmas ar Rača vārdiem - Eglīte, Reiz Ziemassvētkos, Nakts, Zvani un sveces, kā arī dziesmas no “Jauns Mēness” un grupas “Līvi” repertuāra. Koncerta atmosfēru veidos īpašais akustiskais dziesmu izpildījums, autora dzejas lasījumi, dāvanas klausītājiem, mājīgas videoprojekcijas.

Grupa “Saldās sejas”ir dibināta Liepājā 1985. gadā, un tās pirmajā sastāvā muzicēja Guntars Račs, Tomass Kleins, Ainars Virga, Zigfrīds Muktupāvels un Aldis Žimants, darbība tika atjaunota 2017. gadā. 2018.gadā izdots koncertalbums un ar koncertiem apceļota visa Latvija!

Biļetes jau šodien pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un internetā: https://goo.gl/5bqAAk

Koncerti notiks:

3. decembris – Rīga, VEF kultūras pils,

6. decembris – Liepāja, Koncertzāle “Lielais dzintars”,

7. decembris – Valmiera, Kultūras centrs,

9. decembris – Ventspils, Teātra nams “Jūras vārti”,

13. decembris – Cēsis, Vidzemes koncertzāle “Cēsis”,

14. decembris – Rēzekne, Latgales vēstniecība “Gors”,

19. decembris – Tukums, Kultūras nams,

20. decembris – Sigulda, Koncertzāle “Siguldas devons”.

Alt

Saldās sejas – “Iemīlējies autobuss” (teksta video)

Grupas “Saldās sejas” tika dibināta 1985. gadā un pārtrauca savu darbību, tā īsti to nemaz neuzsākot. Taču 2016. gadā grupa atkal atsāka darbību, kad Guntars Račs, atzīmējot savas populārās dzejoļu grāmatas “365” izdošanu, ap sevi pulcināja vecos cīņu biedrus un grupas pirmā sastāva dalībniekus - Tomasu Kleinu, Ivo Fominu, Ainaru Virgu, piepulcinot tiem arī Normundu Rutuli, Mārci Judzi, Jāni Buķeli, Normundu Rutuli , Andri Alviķi, Uģi Tirzīti, Katrīnu Binderi un Jāni Narkevicu.  Grupa pērn sniedza 20 koncertus skatītāju piepildītās zālēs visā Latvijā, kā arī sāka ierakstīt jaunas dziesmas. Līdz šim jaunās dziesmas rakstīja Tomass Kleins un Guntars Račs, bet vecāko grupas biedru pierunāts, savu pirmo dziesmu nu ir uzrakstījis arī grupas jaunākais dalībnieks Jānis Narkevics juniors. Jaunās dziesmas “Iemīlējies autobuss” vārdu autors ir Guntars Račs, bet studijā to producēja Gints Stankevičs.

Jānis Narkevics: “Es jau sen gribēju pamēģināt uzrakstīt kādu dziesmu pats, bet visu laiku pietrūka pārliecības un ticības, ka es varu to izdarīt tikpat labi, kā mani šī brīža pieredzējušie grupas biedri, bet tieši viņi mani iedrošināja pamēģināt. Esmu ļoti gandarīts par šo iespēju muzicēt uz vienas skatuves ar tik ļoti pieredzējušajiem mūziķiem. Tomass Kleins man ir bijis ļoti liela autoritāte visos laikos, un nu man ir iespēja kopā ar viņu kāpt uz vienas skatuves. Ceru, ka neesmu viņu pievīlis.

Nākamajā pirmdienā Guntars Račs un “Saldās sejas” plāno  izsludināt vērienīgu koncertu sēriju “Reiz Ziemassvētkos”, kuru koncerti notiks Rīgā, Liepājā, Valmierā, Ventspilī, Cēsīs, Rēzeknē, Tukumā, Siguldā un Jelgavā. Biļetes iegādājamas šeit: https://www.bilesuparadize.lv/performances/performance/16197

Tuvākais, publiski pieejamais grupas “Saldās sejas” koncerts notiks 3. novembrī, Krustpils kultūras namā.

Alt

Pirmdienas vakarā rekonstruētajā VEF Kultūras pilī ar ģenerālsponsora “Organiq” atbalstu izskanēja Maestro Raimonda Paula radītā mūzika kopā ar talantīgo solisti Kristīni Prauliņu un lielisko Latvijas Radio Bigbendu.

Koncertā skanēja melodijas vieglā noskaņā ar džezīgiem elementiem no abiem mākslinieces Kristīnes Prauliņas albumiem – debijas ieraksta “Melns ar baltu” un jaunākā, šogad klajā nākušā veikuma kopā ar Latvijas Radio Bigbendu - “Kontrasti”. Mūziķu profesionālais un aizrautīgais sniegums publikā tika novērtēts, izpelnoties apmeklētāju stāvovācijas un papildu dziesmas.

Kā koncerta apmeklētājiem atzinās Prauliņa: “Pirms kāda laika sēdēju zālē, klausījos Latvijas Radio Bigbendu un stāstīju māsīcai, cik ļoti vēlos muzicēt ar viņiem kopā. Tobrīd tas likās kā tāls sapnis, bet – te nu es esmu! Gribu izcelt Arti Orubu pie bungām – viņš ir lielisks mūziķis un lielisks cilvēks, un pateicoties viņam es esmu šeit.”

Par godu nesenajiem mūziķu koncertiem Ņujorkā angļu valodā tika pārdzejotas divas dziesmas “Kad esmu viena” un “Sahara”, kuras izskanēja arī VEF Kultūras pils zālē. Programmu papildināja arī instrumentāli skaņdarbi ar Maestro Raimonda Paula solo – trīs miniatūras no kinofilmas “Depresija” Kārļa Vanaga aranžijā.

Koncerta noslēgumā ģenerālsponsors “Organiq” sveica visus mūziķus un klātesošos: “Mums liels prieks atbalstīt gan šo jauno ierakstu albumu “Kontrasti”, gan prezentācijas koncertu. Paldies Maestro par mūsu bagātināšanu ar savu mūziku, un mēs ar nepacietību gaidām nākamos iznācienus!”

Īpašs mirklis tika piedzīvots arī pēc koncerta, kad ikvienam interesantam bija iespēja personīgi satikt Maestro Raimondu Paulu, solisti Kristīni Prauliņu un tekstu autoru Guntaru Raču, lai saņemtu autogrāfu un kopīgi nofotogrāfētos, un apmeklētāji šo iespēju labprāt izmantoja.

Alt

Šogad, pirms Līgo svētkiem, Normunds publicēja sava jaunā albuma otro singlu un, nu, tam ir radīti arī pāris dejot aicinoši remiksi. 

Galvenajās mērķauditorijas uzmanību šī dziesma ir piesaistījusi. Un kopš Normunds izdeva savu Rozā 2010.gadā, tik aktīva interese par kādu viņa dziesmu nav pieredzēta. Baudot atrašanos bigbend, soul un jazz mūzikas lauciņā Normunds jau bija aizmirsis popularitātes garšu. Ar jaunā albuma dziesmām tā atkal ir atgriezusies. Pats pirmais singls “Man nav žēl jeb Dziesma par Ērikonkuli”, sabiedrībā tika un ir pieprasīta. Otrais singls “Atskrien raiba dievgosniņa” guvis, un vēl joprojām gūst, vēl lielāku atsaucību dažādās platformās. Latvijas radio 2 spēlētāko dziesmu topā dziesma  atrodas jau 8 nedēļas pēc kārtas.“Pirms pāris nedēļām izdevu albuma trešo singlu, enerģisku un uz deju rosinošu “Punktiņš, komatiņš”. Tagad pienākusi kārta Dievgosniņas remiksiem. Citādākām versijām par šo dziesmu.

Mart Inc savu redzējumu realizējis mūsdienu kluba mūzikas cienītāju gaumei piemērotu, bet N`Works pieturoties savām vērtībām – soulfulhouse – radījis, šķietami, šajā žanrā neiederošos Dievgosniņu pavisam piemērotu. Tautā šai dziesmai dots otrais nosaukums – Krūkļa ogas. Varbūt krūkļa ogas ļaus šai dziesmai izskanēt arī citu mūzikas žanru piekritēju lokā?! Es tā ceru!” Normunds Rutulis.

Atskrien raiba dievgosniņa (Mart Inc Remix) - Normunds Rutulis


Atskrien raiba dievgosniņa (N'Works Remix Dub versija) - Normunds Rutulis

Alt

Jau pirmdien, 24.septembrī, valsts oficiālajā brīvdienā VEF Kultūras pilī ar ģenerālsponsora “Organiq” atbalstu izskanēs Maestro Raimonda Paula, solistes Kristīnes Prauliņas un spožā Latvijas Radio Bigbenda koncerts “Kontrasti” ar melodijām par latviešiem un skaisto Latviju gaidāmo valsts svētku noskaņās.

Koncerta programmā iekļautas gan Maestro un Guntara Rača kopīgi radītās dziesmas no maijā klajā nākušā albuma “Kontrasti”, gan labi zināmas melodijas no iepriekšējā Prauliņas kopdarba ar Maestro un Raču – ierakstu albuma “Melns ar baltu”, kā arī vairāki Maestro solo skaņdarbi, kā “Depresija” un “Kādas pilsētas ugunis”.

Raimonds Pauls: “Kristīne ir ļoti izaugusi kā dziedātāja. Man šķiet, ka dziesmas un ieraksts ir izdevies, jo strādāt ar Latvijas Radio bigbendu ir bauda. Tam ir ļoti augsts profesionālais līmenis, un domāju, ka šis ir labi padarīts darbs.”

Jaunās dziesmas no albuma “Kontrasti” ar Guntara Rača vārdiem reizēm tiek dēvētas par “mīlestības vēstulēm Latvijai”. Viens no lielākajiem hitiem “Kamēr tev ir mīla” pagājušajā gadā iekļuvis Muzikālās bankas 15 vērtīgāko dziesmu sarakstā, bieži radio ēterā skanējušas arī “Strauts un jūra”, “Veca mīlestība nerūs” un “Kamēr Latvija būs”. No Kristīnes Prauliņas debijas albuma izskanēs tādas iemīļotas dziesmas kā “Melns ar baltu”, “Kad esmu viena”, “Sahāra” un citas.

Kristīne Prauliņa "Melns ar baltu"

Guntars Račs: “Es esmu ļoti gandarīts par rezultātu un pašam šķiet, ka jauno dziesmu stāsti ir izdevušies, bet Kristīne pa šo laiku, starp šiem diviem albumiem, ir ieguvusi jaunu spēku, pieredzi un nopietnu briedumu, kļūstot par šī brīža labāko dziedātāju šavā žanrā.”

Kristīne Prauliņa: “Maestro rokraksts ir nerimstoša enerģija, ar kādu viņš ģenerē arvien jaunu mūziku un idejas. Iespēja būt kopā ar Latvijas Radio Bigbendu, muzicējot koncertos un ikdienā, ir liela dzīves svētība. Kopā ar mūziķiem centāmies katrai dziesmai izstrādāt melodijai, domai un muzikālajam tekstam atbilstošu noskaņu. Ļoti priecājos, ka šī kopā būšana ir ieskaņota un nu tai būs pamatīgs vēsturisks apliecinājums!”

Koncertā VEF Kultūras pilī būs iespēja iegādāties  jauno albumu par īpašu cenu. Pēc koncerta – autogrāfu sesija kopā ar Kristīni Prauliņu, Guntaru Raču un Maestro Raimondu Paulu. Biļetes uz albuma “Kontrasti” prezentācijas koncertu 24.septembrī plkst. 19:30 VEF Kultūras pilī pieejamas Biļešu servisa kasēs un internetā.

Kristīne Prauliņa, Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends "Strauts un jūra"

Alt

Šī gada 24. augustā uguns nelaime skāra dzejnieka Eduarda Veidenbauma memoriālo muzeju Priekuļu novada Kalāčos. Pilnībā nodegusi dzejnieka leģendām apvītā pirtiņa.

Šī nelāgā ziņa sasniedza arī grupas “bet bet” dalībniekus, kuri sazinājās ar “Kalāču” muzeju un piedāvāja palīdzību organizējot labdarības koncertu, kuram dots nosaukums “Par spīti grūtiem laikiem”, un kas notiks šī gada 30. Septembrī, Priekuļu novada Liepas kultūras namā.

Guntars Račs: “Šoreiz nekādi nevarēju palikt vienaldzīgs, jo tieši Veidenbaums un viņa dzeja ir mans jaunības laika iedvesmas avots. Dzejnieks, kura dēļ arī es pats sāku rakstīt. Un ir dzejas dienu laiks. Domāju, ka mēs varētu dot iespēju vēl 2 -3 māksliniekiem sniegt kādus nelielus priekšnesumus. Ceru, ka atsauksies tādi, kam šī lieta patiesi sāp.

Ņemot vērā, ka laika apstākļi nav prognozējami, pasākums notiks netālu esošajā kultūras namā un apskaņošanas izdevumus segs pati grupa. 

Koncerta sākums 12.00, kaut pasākuma beigu laiku ir grūti paredzēt, tas varētu būt ap 15.00. Šobrīd jau zināms, ka piedalīsies arī  igauņu dzejnieks Contra, kurš tulkojis Veidenbaumu igauņu valodā un, uzzinājis par nelaimi un gaidāmo koncertu, pats pieteicās piedalīties.

Kā pastāstīja muzeja vadītāja Tamāra Kurzemniece, tad grūtajā situācijā, kāda ir izveidojusies Eduarda Veidenbauma memoriālajam muzejam, kurš pēdējā laikā atdzimst un ieguvis jaunu elpu, lieti noderētu sabiedrības atbalsts, jo nodegusī pirtiņa ir tikai viena no muzeja problēmām.

Ieeja pasākumā būs par ziedojumiem, kas tiks nodoti Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” atbalstam un nodegušās pirtiņas atjaunošanai.

Grupa “bet bet” aicina jau tagad Eduarda Veidenbauma talanta cienītājus ziedot savu artavu nelaimes seku novēršanai.

Rekvizīti:

Priekuļu novada pašvaldība

Reģ. Nr.: 90000057511,

Ziedojumu konts LV20TREL9802111010000,

Ed. Veidenbauma memoriālais muzejs Kalāči