Alt

Janvārī un februārī dažādās Latvijas pilsētās notiks Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti, kuros Mārtiņa draugi kopīgi dalīsies dziesmās, dzejā un atmiņās par Mārtiņu. Koncertu sērijai dots nosaukums „[Ie]vērojot klusumu” un tā risināsies no 27. janvāra līdz 7. februārim.

„Liela un pompoza lielkoncerta vietā šogad esam iecerējuši doties ceļojumā pa Latviju, kur koncertu apmeklētāji tiks aicināti gan kopīgi ar Mārtiņa draugiem vienoties dziesmās, gan ieklausīties viņa rakstītajās dzejas rindās, noskatīties Arvīda Krieva dokumentālo filmu „Dzīve kā košums”, atcerēties ar Mārtiņu kopā piedzīvotus notikumus un vienkārši pabūt kopā”, stāsta Mārtiņa Freimaņa fonda dibinātāja Maija Kalniņa. Dažādu pasākumu sērija notiks desmit dienas - no 27.janvāra, dienas, kad Mārtiņu zaudējām līdz viņa dzimšanas dienai - 7.februārim.

Mārtiņam veltītais pasākumu cikls iesāksies kinoteātrī KSUNS, kurā tiks atvērta Mārtiņa labāko dziesmu nošu grāmata - apjomīgs 200 lpp darbs, kurā atlasītas un klavierēm un ģitārai aranžētas Mārtiņa populārākās dziesmas. Grāmatu sastādījis tuvs Mārtiņa Freimaņa draugs un grupas Tumsa taustiņistrumentālists Normunds Kalniņš un, to izdod MicrecPubishing sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu.Pēc grāmatas atvēršanas kinoteātrī tiks demonstrēts arī grupas „Tumsa” 13.gadu jubilejas koncerts.

„[Ie]vērojot klusumu” tikšanās un akustiski koncerti notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā – katrā no tiem tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma „Dzīve kā košums” par Mārtiņu Freimani un grupu Tumsa, uzstāsies Mārtiņa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde un viņa dzejas lasījumi.Katrā no pilsētām izpildīt Mārtiņa mūziku aicināti arī vietējie mākslinieki.

Koncertu sērija noslēgsies 7. Februārī, Mārtiņa dzimšanas dienā, ar vērienīgām svinībām Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kurā uzstāsies gan grupa „Tumsa”, gan visi Freimaņa draugi - Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane – Holšteina, Aija Andrejeva, grupas Putnu Balle, PeR, Blitze, The Capybaras, Crazy Dolls, Tumsas vijolnieces un citi.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tīklā un http://www.bilesuparadize.lv Katra nopirktā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.

Informācija par fonda darbību atrodama mājaslapā http://www.mff.lv

Alt

Pērnā gada nogalē leģendārās latviešu rokgrupas Līvi līderis un dziesmu autors Ainars Virga publicēja savu jauno dziesmu "Es nevaru bez tevis dzīvot", kura tika ierakstīta piedaloties grupas „Dzelzs vilks” bundziniekam Mārcim Jundzim. Tagad, sākot jaunu gadu, Ainars piedāvā jaunu dziesmu ar zīmīgu nosaukumu "Sāc visu no jauna". Šī ir viena no retajām dziesmām, kurām Ainars ir rakstījis gan mūziku, gan tekstu, un tas ir stāsts par kādu personisku attiecību beigām. Un beigas, kā zināms, ir arī kaut kā jauna sākums. Dziesmas tekstam sekot līdzi iespējams dziesmas speciālajā video versijā, kas publicēta MicRec pficiālajā YouTube kanālā. 

Dziesma ierakstīta sadarbībā ar producentu Artūru Palkeviču Rīgā, studijā „Sound Division” . Bungu partiju iespēlējis Virga Hard Orchestra bundzinieks Edgars Šmiukšis. Ierakstā piedalās arī ģitārists Andrejs Meļņikovs. Papildus vokālu ierakstījis arī Ainara dziesmu cienītājs un dziedātājs Jānis Buķelis. Dziesmas Mp3 lejupielādējams portālā Doremi.lv.

Ainars Virga: „Šo dziesmu rakstot, es daudz ietekmējos no Dave Matthews Band un tā veida kādā viņš raksta mūziku un pauž savu stāstu. Tikai šis ir mans stāsts.”

Foto: Jānis Deinats

Alt

Mūziķis Lauris Reiniks, kurš nesen ar lieliem panākumiem aizvadīja savu krāšņo Ziemassvētku koncertšovu Arēnā Rīga, gada nogalē ir saņēmis patīkamas ziņas arī no mūsu kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas. Viņa komponētās dziesmas “Sirds Sadeg Neparasti” lietuviešu un igauņu versijas ir iekļuvušas gada populārāko dziesmu augšgalā kaimiņvalstu radiostacijās. 

Lietuviešu versija “Širdis Sudegus Tyliai”, kuras video klips divu mēnešu laikā sasniedza vairāk kā 1 miljonu skatījumu interneta vietnē YouTube, ir ierindojusies 5. vietā gada Top100 populārajā lietuvas komercradio“Radiocentras”. Interesanti, ka gada populārāko dziesmu augšgalā ir tikai viena dziesma lietuviešu valodā, un to izpilda latvietis. 5 populārāko dziesmu vidū ir tādi izpildītāji kā Robijs Viljamss, Kriss Brauns un Rihanna, bet Laura fani no Lietuvas priecājas, ka mūziķis ir izkonkurējis gan pašmāju mūziķus, gan pasaules megahitu “Gangnam Style”, kurš ir atrodams 32. vietā.

http://rc.lt/dienorasciai/irasas/2012-m-radiocentro-top-100

Arī Igaunijā ikgadējā gada aptaujā radio stacijā “Elmar”, kur skaņdarbus vērtē gan eksperti, gan klausītāji, dziesmas igauņu versija “Süda vaikselt närbub” ierindojās augstajā 5. vietā. Topa augšgalā atrodami šobrīd aktuālākie Igaunijas mākslinieki, tādi kā Shanon, Pohja-Tallinn, bet 1.vietu ieguva Otts Leplands ar dziesmu “Kuula”, kas pērn veiksmīgi pārstāvēja Igauniju Eirovīzijas dziesmu konkursā. Aptaujas noslēguma radījumā vadītāji neslēpa pārsteigumu un prieku, ka jau ar trešo dziesmu latviešu dziedātājam ir izdevies iekarot igauņu klausītāju sirdis un nokļūt tik augstu gada vērtējumā, izkonkurējot pašmāju hitus. Iepriekš Igaunijā ar panākumiem startēja “Es skrienu” un “Pasakā” versijas – “Ma jooksen” un “Linnamuinasjutt”.
http://www.elmar.ee/index.php?pid=4&lang=1&nid=644

“Es esmu ārkārtīgi priecīgs par šo faktu un pateicīgs saviem klausītājiem Igaunijā un Lietuvā. “Sirds sadeg neparasti” pirms 10 gadiem ieguva visas lielākās mūzikas balvas Latvijā, bet nu tā ir pierādījusi, ka mūzikai nav valodas un ja tā ir laba dziesma, tā uzrunās un aizkustinās klausītājus jebkura valodā. Un man joprojām ir nedaudz nereāla sajūta, kad koncertos Igaunijā un Lietuvā publika dzied manām dziesmām līdzi un uztver tās kā savējās. Tā ir fantastiska sajūta”, atzīst Lauris.

Šobrīd Lauris Reiniks atpūšas pēc muzikāli saspringtās gada nogales un apsver iespēju drīzumā atgriezties TV ekrānos šova vadītāja lomā.

Videoklipi.

Širdis Sudegus Tyliai

Süda vaikselt närbub

Alt

Ar stāvovācijām un sirsnīgiem aplausiem, pagājušajā svētdienā, Jelgavas kultūras namā noslēgusies dzejnieka un mūziķa Guntara Rača grāmatai “365” veltītā 20 koncertu sērija. Šīs dzejoļu grāmatas pirmā daļa, pēc “Latvijas Grāmattirgotāju Asociācijas” apkopotajiem datiem, ir bijusi vispieprasītākā grāmata Latvijā 2017. gadā, kas dzejoļu grāmatai ir vēl nebijis sasniegums. Pēc 2 stundu garā koncerta klausītāji pieprasīja vēl papildus dziesmas, kuras Guntars kopā ar grupu “Saldās sejas” arī ar prieku izpildīja.

Koncertā Jelgavā piedalījās atjaunotās grupas “Saldās sejas” dalībnieki” – Tomass Kleins, Uģis Tirzītis, Andris Alviķis un jaunais un daudzsološais dziedātājs, ģitārists un trompetists Jānis Narkevics juniors. Pie bungām visu vakaru pavadīja pats Guntars Račs. Īpašo viesu statusā turnejas noslēguma koncertā piedalījās dziedātāji Ivo Fomins, Normunds Rutulis, grupas “Līvi” jaunā balss Jānis Buķelis, kā arī jaunā un daudzsološā ventspilniece Katrīna Bindere. Īpašā viesa statusā šoreiz bija arī Jelgavas grupas “On My Way” līderis un dziesmu autors Gatis Mūrnieks, kurš pēc koncerta atzina: “Šis bija lielākais mana mūža koncerts līdz šim. Esmu ļoti gandarīts un priecīgs, ka varēju kāpt un muzicēt uz vienas skatuves ar šiem leģendārajiem mūziķiem”. Gatis izpildīja paša komponētu dziesmu “Bezizejas”, kuras pamatā ir Guntara Rača populārās dzejoļu grāmatas “365” dzejolis, kā arī duetā ar Katrīnu Binderi, savulaik Katrīnai un Nikolajam Puzikovam īpaši  sarakstīto dziesmu “No ziemeļiem uz dienvidiem”.

Pirms un pēc koncerta apmeklētājiem bija iespēja satikt grāmatas autoru, saņemt autogrāfus un kopā nofotografēties, ko daudzi apmeklētāji arī izmantoja. Pēc koncerta pie skatītājiem devās arī grupas “Saldās sejas” puiši un īpašie viesi, lai sniegtu autogrāfus uz nesen klajā nākušā koncertieraksta CD albuma.

Guntars Rača un “Saldās sejas” ar panākumiem šo programmu ir izrādījuši labi apmeklētos koncertos: Aizkrauklē, Liepājā, Kuldīgā, Alūksnē, Bauskā, Rīgā, Valmierā, Cēsīs, Madonā, Rūjienā, Skrundā, Viesītē, Slampē, Pāvilostā, Ogrē, Talsos, Aizputē, Mālpilī un Ventspilī! Katrs koncerts ir bijis atšķirīgs gan sastāva, gan repertuāra ziņā!  Izņēmums nebija arī koncerts 20.maijā Jelgavā.

Atklājot nākotnes nolūkus, Guntars Račs pastāstīja: “Šovasar ir vēl ir divas uzstāšanās atšķirīgos pasākumos Ādažos un Rojā, bet tad gan sāksim gatavoties Ziemassvētku koncertiem, kuri notiks Latvijas lielākajās pilsētās, un kuros piedalīsies gan “Saldās sejas” mūziķi, gan īpašie viesi, gan arī jauniešu kori. Ar Tomasu rakstām arī jaunas dziesmas, tā, ka viss notiek!”.

Tavs spēks ir tavos sapņos

Nekas nav svarīgāks par vārdiem

Klusums pirms vētras

Alt

Maija beigās klajā nāks Latvijas mūziķu veltījuma albums Mārtiņam un viņa dziesmām “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”. Albuma izdevēji “MicRec” jau septīto piektdienu pēc kārtas publicē kādu no 15 albumā iekļautajām dziesmām. Līdz šim jau publicētas Freimaņa dziesmas, kuras izpilda “Rīgas Modes”, “Labvēlīgais Tips” un Elza Rozentāle, “Musiqq”, “Z-Scars”, Lauris Reiniks un Rūta Reinika un Arturs Gruzdiņš ar savu grupu “Refleksija”.

Nu pienākusi kārta liepājniekam Ivo Fominam, kurš ieskaņojis Mārtiņa dziesmu “Satīties, sapīties”, kuru Mārtiņš savulaik iedziedāja duetā ar Elīnu Fūrmani, un kura 2007. gadā tika īpaši sarakstīta LTV seriālam “Neprāta cena”, kurā kā aktieris piedalījās arī pats Mārtiņš.

Ivo Fomins: “Nebija viegli izvēlēties dziesmu. Kopā ar ģitāristu Robertu Dinteru izmēģinājām vairākas, bet šī šķita vispiemērotākā tam, ko vēlējāmies pateikt. Uzskatu to par lielu godu piedalīties šajās projektā, jo Mārtiņš ir dzimis Liepājā un ir viens no tiem, kuri nesa Liepājas vārdu tālāk pasaulē. Žēl ka viņš tik ātri “sadega”, domāju, ka mēs būtu sagaidījuši vēl daudz lielisku dziesmu, jo viņš nemitīgi bija radošā procesā. Taču tagad mums ir iespēja viņu godināt, izpildot viņa dziesmas. Domāju, ka viņam viss šis projekts sagādātu lielu prieku. Ar interesi sekoju tam, kā Mārtiņa dziesmas interpretē citi. Šis pavisam noteikti būs neparasts albums”.

Gaidāmā albuma dziesmu un izpildītāju saraksts:

 1. Bums – Labvēlīgais Tips un Elza Rozentāle
 2. Un pirms mēs aizmigām – Aija Andrejeva
 3. Ne jau tu, ne jau es – Musiqq
 4. Redz kā tu ar mani – Rīgas Modes
 5. Tā tas, mās’ – Lauris Reiniks un Rūta Reinika
 6. Paspēlēsim paslēpes – Olga Rajecka  
 7. Kā aizdejot līdz rītam – Katrīna Bindere
 8. Kad Ēģiptē sniegs – Z-Scars
 9. Satīties, sapīties – Ivo Fomins
 10. Neprāts – Līvi
 11. Bet maijpuķītēm jāpaliek – Refleksija
 12. Sapņu tilti – Mārtiņa Freimaņa draugu koris
 13. Līdz Himalaju mākoņiem – Kārlis Būmeisters

    Papildus:

 1. Draugs – Mārtiņa Freimaņa draugu koris
 2. Pie Dieviņa gari galdi – Mārtiņa Freimaņa draugu koris

Atbalsta un informē Tipogrāfija Eveko, Radio Skonto, Radio TEV, Draugiem.lv, TVNET un laikraksts Diena.

Alt

Atklājot vasaras koncertsezonu, Aija Andrejeva piedāvā jaunu dziesmu - “Pinies man pa kājām”, no februārī izdotā albuma “Mēs pārejam uz Tu”. Jaunā dziesma ir albuma ceturtais singls, un tās autori ir Kaspars Ansons un pati Aija Andrejeva.

Vienlaicīgi ar jaunās dziesmas publicēšanu, tiek izdota arī Aijas Andrejevas pirmā kartīšu kolekcija, kas ir viņas, kā kartīšu un pastkartīšu kolekcionāres, sapņa realizācija. Ideja par kartītēm ar Aijas jaunā albuma dziesmu vārdiem, “Manilla” izveidotājai Lindai Lukstiņai radās ar ģimeni klausoties Aijas koncertu koncertzālē “Palladium”.

Linda Lukstiņa par sadarbību: “Vārdi, kurus izdzirdēju kādā dziesmā “plecu pie pleca vēl miljardiem gadu līdz zeme būs veca” pēkšņi prātā vizualizējās kā kartīte, kas spētu pateikt tik daudz! Uzrunājot Aiju, viņa uzreiz piekrita, jo izrādās pati par to bija domājusi jau iepriekš. Tā nu mūsu idejas satikās un nolēmām izveidot kartīti ar, mūsuprāt, spilgtākajām frāzēm no katras albuma dziesmas. Manilla veido kartītes un citas papīrlietas jau četrus gadus, un šogad plānojam savu darbību paplašināt un vairāk koncentrēties un tematiskām papīrlietu kolekcijām. Šī ir otrā šī gada kolekcija, kas tiek papildināta arī ar plakātu.”

Aija par sadarbību: “Vienam otru iedvesmot, nozīmē radīt ko skaistu un kopā. Šis ir stāsts par mani un “Manillu”. Es esmu absolūts kartīšu fans un, nu jau varu teikt, kolekcionāre. Draugi mani dēvē par kartīšu tanti, jo jebkurai dzīves situācijai man patīk piemeklēt kartīti, lai kādu iepriecinātu. Jau kādu laiku domāju par sadarbību ar “Manillu” un, kā zināms, domas materializējas! Albumā ''Mēs pārejam uz Tu” ir 10 dziesmas, kurām ir ļoti skaisti, iedvesmojoši teksti, kas ik reiz tos izdziedot, piešķir tiem arvien jaunu nozīmi. Es domāju, ka šo vārdu realizācija tieši kartīšu veidā piešķirs tiem jaunus un daudz plašākus apvāršņus.”

Dziesmu vārdu autori ir pati Aija Andrejeva, kā arī Jānis Aišpurs, Arnis Račinskis, Kaspars Ansons un Ansis. 

Kartīšu mākslinieciskais noformējums - kaligrāfe Kaiva Narbute.

Kartītes būs nopērkamas “Manilla” veikalā (Tērbatas 55) un Aijas Andrejevas koncertu norises vietās.

Festivāli, kuros šovasar būs iespēja dzirdēt “Mēs pārejam uz Tu” koncertprogrammu:

25. maijs – Preiļi, parka estrāde, brīvdabas festivāls ''Maija zvaigžņu laiks’', viesmākslinieks Ansis;

26. maijs – Salaspils novada svētki, viesmākslinieki Ansis un Alex;

9. jūnijs – Jelgava, “Smilšu skulptūru festivāls”, viesmākslinieks Ansis;

13. jūlijs – Liepāja,“Open Liepāja”, viesmākslinieks Alex ;

3. augusts – Liepāja, “Summersound”;

4. augusts – Bauska, “TASTE”;

18. augusts – Valmiera, “Tintes festivāls”.

Alt

“Mārtiņa Freimaņa fonda” un kompānijas “MicRec” aicinājumam ierakstīt sev tīkamu Mārtiņa Freimaņa dziesmu, atsaukušies daudzi pazīstami Latvijas mūziķi, tostarp arī Mārtiņa novadnieki - grupa MUSIQQ!

MUSIQQ: “Šī dziesma no visām Tumsas dziesmām mūs uzrunāja visvairāk. Sajutām, ka vēlamies tieši šo dziesmu ierakstīt savā versijā un dot tai mūsu skanējumu. Ceram, ka Freimanim patiks!”

Šīs dziesmas versijai bez Mārtiņa Freimaņa mūzikas un dziesmā vārdiem, vēl ir izmantota arī Mārtiņa laba drauga Valtera Frīdenberga dziesmas “Tev” vārdi. Tie bija uzrunājuši MUSIQQ muzikālo līderi Maratu Ogļezņevu un Valters ar prieku piekrita šādai sadarbībai!

Līdz šim bija publicētas jau 5 dziesmas no tām 15, kuras būs iekļautas augšminētajā albumā- “Redz kā tu ar mani” versija grupas “Rīgas Modes” izpildījumā, dziesmas “Bums” versija “Labvēlīgā tipa” un Elzas Rozentāles izpildījumā, Andra Kiviča un grupas “Z-Scars” dziesmas “Kad Ēģiptē sniegs” , grupas “Refleksija” “Bet maijpuķītēm jāpaliek” un Laura Reinika un Rūtas Reinikas izpildītā “Tā tas , mās’”.

Dziesma “Ne jau tu, ne jau es” ir no grupas “Tumsa” 2004. gada albuma “1 000 000 itnekā”.

Arī nākamajā piektdienā tiks publicēta nākamā no albuma dziesmām, kurā, vēl bez iepriekš pieminētajiem, piedalās arī Katrīna Bindere, grupa “Līvi”, Kārlis Būmeisters, Ivo Fomins, Olga Rajecka un citi.

Visas dziesmas klausāmas Spotify un lejupielādējamas iTunes un citās mūzikas digitālās izplatīšanas platformās visā pasaulē.

Veltījumu albums “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” nāks klajā šī gada maijā, bet Mārtiņa draugi apvienosies kopīgos koncertos, kuri norisināsies:

 • 28.augustā, plkst 19:00 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā,
 • 22.septembrī, plkst 19:00 “Lielais Dzintars”, Liepājā,
 • 12.oktobrī, plkst 19:00 Tukuma pilsētas Kultūras namā,
 • 3.novembrī, plkst 16:00 Jelgavas Kultūras namā,
 • 10.novembrī, plkst 19:00 Aizputes novada sporta centrā “Lejaskurzeme”,
 • 8.decembrī, plkst 19:00 Latgales vēstniecībā “Gors”, Rēzeknē.

Biļetes jau pieejamas Biļešu Serviss kasēs www.bilesuserviss.lv

Alt

Jaunajā latviešu džeza mūzikas dziedātājas Kristīnes Prauliņas albumā “Kontrasti”, kurš ierakstīts sadarbībā ar “Latvijas Radio bigbendu”, ir iekļautas pavismam 15 jaunas Raimonda Paula dziesmas ar Guntara Rača vārdiem. Jaunais albums ir šī paša radošā tandēma otrais darbs pēc 2014.gadā klajā nākušā albuma “Melns ar baltu”.

Albums ierakstīts Latvijas radio 1. studijā sadarbībā ar skaņu režisoru Gustavu Ērenpreisu. Bez bigbenda mūziķiem un paša Maestro pie klavierēm, albuma ierakstā piedalījies arī Radio vokālais trio - Gabriēla Zvaigznīte, Madara Dzintara-Pluša un Katrīna Anna Vīgante. Albuma fināla skaņas apstrāde paveikta studijā “Cutting Room” Stokholmā, Zviedrijā.

Raimonds Pauls: “Kristīne ir ļoti augusi kā izpildītāja. Tas ir tieši viņas albums, kurā ātri ritmi mijas ar liriskām melodijām. Tāpēc arī nolēmu tam dot nosaukumu “Kontrasti”. Savukārt ar bigbendu muzicēt vienmēr ir bauda! Šķiet, ka šis ir labi padarīts darbiņš.”

Guntars Račs: “Manuprāt latviski neviens džezu Latvijā nedzied tik labi kā Kristīne.”

Šobrīd pazīstamākā no divām līdz šim publicētajām dziesmām ir “Kamēr tev ir mīla”, kura vairākas nedēļas pabijusi pašas spēlētākās dziesmas statusā “Latvijas radio 2” un izskanējusi daudzos koncertos, kur tā uzņemta ar nedalītu sajūsmu! Jau šobrīd iegādājamas biļetes uz albuma “Kontrasti” prezentācijas koncertu, kurš norisināsies 24. septembī atjaunotajā VEF Kultūras pilī.

Albumā iekļautās dziesmas:

 1. Melo vien                          
 2. Strauts un jūra                 
 3. Tumšā dziesma                
 4. Nekas nav mūžīgs           
 5. Nekad, nekad                   
 6. Ko par laimi sauc             
 7. Zvaigznes                           
 8. Virves dejotāji                 
 9. Maksā ragā                        
 10. Uz dzimto krastu             
 11. Notiks tā, kā jānotiek    
 12. Laime ir akla                     
 13. Kamēr Latvija būs           
 14. Kamēr tev ir mīla            
 15. Veca mīlestība nerūs     

Albumu izdošanu atbalsta Organiq. Informē Latvijas Radio, Diena, Lilit un Draugiem.lv

Kristīne Prauliņa un Latvijas radio Bigbends - Strauts un jūra (audio)

Alt

Guntars Račs un grupa “Saldās sejas” savā pirmā koncertalbuma CD izdošanu atzīmēja 6. maijā ar koncertu Ogrē. Bet pirms koncerta, turpat uz Ogres Kultūras centra ēkas jumta, tapa arī grupas jaunākās dziesmas “Tavs spēks ir tavos sapņos” video.

Jaunās dziesmas mūzikas autors ir Tomass Kleins, bet dziesmas pamatā ir Guntara Rača populārās dzejoļu grāmatas “365” 17.marta dzejolis. Ierakstu producēja Gints Stankevičs.

Tomass Kleins: “Mums ar Guntaru ir daudz dziesmu, bet reti kad rakstu izmantojot gatavu dzejoli. Parasti mums ir otrādi un Guntars raksta vārdus jau gatavai melodijai. Bet šoreiz viss notika ļoti organiski. Gribējās kaut ko gaišu un saulainu. Un te nu tas ir!”

Ikreiz esmu patīkami pārsteigts, kad kāds no grāmatas “365” dzejoļiem pārtop par dziesmu. Rakstot tos, nemaz nedomāju, ka tā notiks, bet tas notiek. Kas attiecas uz video, tad nemaz nenācās tik viegli večus pierunāt kļūt tik saldiem un saulainiem, un vēl piedevām kāpt uz jumta. Labi, ka šīs dziesmas galvenais dziedātājs ir Jānis Narkevics, viņam tas nāca organiski, jo viņš ir vēl pavisam jauns un vēl nesamaitāts,” smaidot saka Guntars Račs. 

Dziesmas video autors ir Kaspars Dvinskis, kurš pats ir mūzikas producents, kurš pēdējā laikā aizrāvies ar video. Filmēšanā tika izmantots arī drons, kuru sāka ielenkt kaijas, bet viss beidzās labi. Filmēšana notika arī uz Ogres, tā sauktā, “Līkā tilta”.

Guntars un grupa “Saldās sejas” turpina grāmatas “365” svētku koncertturneju un šo ceturtdien, 10.maijā sniegs koncertu Talsu Tautas namā, 11. maijā Aizputes kultūras namā, 12. maijā Mālpils kultūras pilī, 13. maijā Ventspils teātra namā “Jūras vārti” , bet  20.maijā Jelgavas Kultūras namā.

Paralēli lielajiem koncertiem Guntars aktīvi apciemo arī Latvijas mazās bibliotēkas un 11. maijā, plkst. 13.00 ciemosies Pāvilostas bibliotēkā.

“Saldo seju” koncertos piedalās arī īpašie viesi Ivo Fomins, Jānis Buķelis (Līvi), Normunds Rutulis, Katrīna Bindere, Mārcis Judzis, kā arī katrā pilsētā īpašie pašmāju mākslinieki.

Biļetes uz koncertiem www.biļešuparadīze.lv

Alt

Vakar, Ogres kultūras centra lielajā zālē notika Guntara Rača un grupas “Saldās sejas” pirmā koncertalbuma prezentācijas koncerts, kurš noslēdzās ar daudzbalsīgu dziesmas “Ozolam” izpildījumu, kurā dalību ņēma ne vien uz skatuves muzicējošie mūziķi, bet arī visi zālē esošie latviešu mūzikas cienītāji, kuru rokās dega mirdzošas mobilo tālruņu uguntiņas.

Koncertā piedalījās grupas “Saldās sejas” dalībnieki - Tomass Kleins, Andris Alviķis Uģis Tirzītis un daudzsološais jaunais dziedātājs Jānis Narkevics juniors. Īpašo viesu statusā uzstājās Ivo Fomins, grupas “Līvi” jaunā sastāva dziedātājs Buks, Normunds Rutulis, kā arī ogrēnieši Antra Stafecka un Toms Kalderauskis.

Jaunais albums bija pieejams gan pirms, gan pēc koncerta, kad mūziķi devās uz Kultūras centra ātriju, lai sniegtu autogrāfus un fotografētos ar apmeklētājiem.

Jaunais albums “Koncerts “365” Cēsīs” ir ierakstīts Vidzemes koncertzālē “Cēsis” šī gada 4. februārī, un šī koncerta videoierakstu jau Lieldienu laikā pārraidīja “Latvijas televīzija”. CD ierakstā, bez jau nosauktajiem dalībniekiem, piedalījās arī Ainars Virga, Mārcis Judzis, grupa “Ducele”, dziedātāja Katrīna Bindere un Valmieras dziesminieks Renārs Veličko. Albumā iekļauti tādi hiti ar Rača vārdiem kā - “Dzimis Latvijā”, “Lecam pa vecam”, “Cāļus skaita rudenī”, “Muzikants”, “Nekas jau nebeidzas”, “Kādā brīnišķā dienā”, “Es karājos tavā bizē”, “Zelta sirds”, “Ozolam”, “Diena” un jaunās skaņās fiksētā dziesma “Lācis”, kuru līdz šim bija pierasts dzirdēt bērnu popgrupas “Dzeguzīte” izpildījumā. Tieši dziesma “Lācis” ir viena no pieprasītākajām grupas “Saldās sejas” dziesmām šobrīd koncertos. Izņēmums nebija arī vakar notikušais koncerts Ogrē, kad publika to pieprasīja izpildīt kā vēl vienu papildus dziesmu.

Šonedēļ Račs un grupa “Saldās sejas” uzstāsies:

10.05., plkst. 19.00 – Talsu Tautas namā,

11.05., plkst. 19.00 – Aizputes Kultūras namā,

12.05., plkst. 17.00 – Mālpils Kultūras centrā

13.05., plkst. 17.00 – Ventspils teātra namā “Jūras vārti”.

Bet vēl pēc nedēļas arī:

20.05., plkst. 17.00 – Jelgavas kultūras namā.