Alt

Janvārī un februārī dažādās Latvijas pilsētās notiks Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti, kuros Mārtiņa draugi kopīgi dalīsies dziesmās, dzejā un atmiņās par Mārtiņu. Koncertu sērijai dots nosaukums „[Ie]vērojot klusumu” un tā risināsies no 27. janvāra līdz 7. februārim.

„Liela un pompoza lielkoncerta vietā šogad esam iecerējuši doties ceļojumā pa Latviju, kur koncertu apmeklētāji tiks aicināti gan kopīgi ar Mārtiņa draugiem vienoties dziesmās, gan ieklausīties viņa rakstītajās dzejas rindās, noskatīties Arvīda Krieva dokumentālo filmu „Dzīve kā košums”, atcerēties ar Mārtiņu kopā piedzīvotus notikumus un vienkārši pabūt kopā”, stāsta Mārtiņa Freimaņa fonda dibinātāja Maija Kalniņa. Dažādu pasākumu sērija notiks desmit dienas - no 27.janvāra, dienas, kad Mārtiņu zaudējām līdz viņa dzimšanas dienai - 7.februārim.

Mārtiņam veltītais pasākumu cikls iesāksies kinoteātrī KSUNS, kurā tiks atvērta Mārtiņa labāko dziesmu nošu grāmata - apjomīgs 200 lpp darbs, kurā atlasītas un klavierēm un ģitārai aranžētas Mārtiņa populārākās dziesmas. Grāmatu sastādījis tuvs Mārtiņa Freimaņa draugs un grupas Tumsa taustiņistrumentālists Normunds Kalniņš un, to izdod MicrecPubishing sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu.Pēc grāmatas atvēršanas kinoteātrī tiks demonstrēts arī grupas „Tumsa” 13.gadu jubilejas koncerts.

„[Ie]vērojot klusumu” tikšanās un akustiski koncerti notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā – katrā no tiem tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma „Dzīve kā košums” par Mārtiņu Freimani un grupu Tumsa, uzstāsies Mārtiņa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde un viņa dzejas lasījumi.Katrā no pilsētām izpildīt Mārtiņa mūziku aicināti arī vietējie mākslinieki.

Koncertu sērija noslēgsies 7. Februārī, Mārtiņa dzimšanas dienā, ar vērienīgām svinībām Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kurā uzstāsies gan grupa „Tumsa”, gan visi Freimaņa draugi - Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane – Holšteina, Aija Andrejeva, grupas Putnu Balle, PeR, Blitze, The Capybaras, Crazy Dolls, Tumsas vijolnieces un citi.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tīklā un http://www.bilesuparadize.lv Katra nopirktā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.

Informācija par fonda darbību atrodama mājaslapā http://www.mff.lv

Alt

Pērnā gada nogalē leģendārās latviešu rokgrupas Līvi līderis un dziesmu autors Ainars Virga publicēja savu jauno dziesmu "Es nevaru bez tevis dzīvot", kura tika ierakstīta piedaloties grupas „Dzelzs vilks” bundziniekam Mārcim Jundzim. Tagad, sākot jaunu gadu, Ainars piedāvā jaunu dziesmu ar zīmīgu nosaukumu "Sāc visu no jauna". Šī ir viena no retajām dziesmām, kurām Ainars ir rakstījis gan mūziku, gan tekstu, un tas ir stāsts par kādu personisku attiecību beigām. Un beigas, kā zināms, ir arī kaut kā jauna sākums. Dziesmas tekstam sekot līdzi iespējams dziesmas speciālajā video versijā, kas publicēta MicRec pficiālajā YouTube kanālā. 

Dziesma ierakstīta sadarbībā ar producentu Artūru Palkeviču Rīgā, studijā „Sound Division” . Bungu partiju iespēlējis Virga Hard Orchestra bundzinieks Edgars Šmiukšis. Ierakstā piedalās arī ģitārists Andrejs Meļņikovs. Papildus vokālu ierakstījis arī Ainara dziesmu cienītājs un dziedātājs Jānis Buķelis. Dziesmas Mp3 lejupielādējams portālā Doremi.lv.

Ainars Virga: „Šo dziesmu rakstot, es daudz ietekmējos no Dave Matthews Band un tā veida kādā viņš raksta mūziku un pauž savu stāstu. Tikai šis ir mans stāsts.”

Foto: Jānis Deinats

Alt

Mūziķis Lauris Reiniks, kurš nesen ar lieliem panākumiem aizvadīja savu krāšņo Ziemassvētku koncertšovu Arēnā Rīga, gada nogalē ir saņēmis patīkamas ziņas arī no mūsu kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas. Viņa komponētās dziesmas “Sirds Sadeg Neparasti” lietuviešu un igauņu versijas ir iekļuvušas gada populārāko dziesmu augšgalā kaimiņvalstu radiostacijās. 

Lietuviešu versija “Širdis Sudegus Tyliai”, kuras video klips divu mēnešu laikā sasniedza vairāk kā 1 miljonu skatījumu interneta vietnē YouTube, ir ierindojusies 5. vietā gada Top100 populārajā lietuvas komercradio“Radiocentras”. Interesanti, ka gada populārāko dziesmu augšgalā ir tikai viena dziesma lietuviešu valodā, un to izpilda latvietis. 5 populārāko dziesmu vidū ir tādi izpildītāji kā Robijs Viljamss, Kriss Brauns un Rihanna, bet Laura fani no Lietuvas priecājas, ka mūziķis ir izkonkurējis gan pašmāju mūziķus, gan pasaules megahitu “Gangnam Style”, kurš ir atrodams 32. vietā.

http://rc.lt/dienorasciai/irasas/2012-m-radiocentro-top-100

Arī Igaunijā ikgadējā gada aptaujā radio stacijā “Elmar”, kur skaņdarbus vērtē gan eksperti, gan klausītāji, dziesmas igauņu versija “Süda vaikselt närbub” ierindojās augstajā 5. vietā. Topa augšgalā atrodami šobrīd aktuālākie Igaunijas mākslinieki, tādi kā Shanon, Pohja-Tallinn, bet 1.vietu ieguva Otts Leplands ar dziesmu “Kuula”, kas pērn veiksmīgi pārstāvēja Igauniju Eirovīzijas dziesmu konkursā. Aptaujas noslēguma radījumā vadītāji neslēpa pārsteigumu un prieku, ka jau ar trešo dziesmu latviešu dziedātājam ir izdevies iekarot igauņu klausītāju sirdis un nokļūt tik augstu gada vērtējumā, izkonkurējot pašmāju hitus. Iepriekš Igaunijā ar panākumiem startēja “Es skrienu” un “Pasakā” versijas – “Ma jooksen” un “Linnamuinasjutt”.
http://www.elmar.ee/index.php?pid=4&lang=1&nid=644

“Es esmu ārkārtīgi priecīgs par šo faktu un pateicīgs saviem klausītājiem Igaunijā un Lietuvā. “Sirds sadeg neparasti” pirms 10 gadiem ieguva visas lielākās mūzikas balvas Latvijā, bet nu tā ir pierādījusi, ka mūzikai nav valodas un ja tā ir laba dziesma, tā uzrunās un aizkustinās klausītājus jebkura valodā. Un man joprojām ir nedaudz nereāla sajūta, kad koncertos Igaunijā un Lietuvā publika dzied manām dziesmām līdzi un uztver tās kā savējās. Tā ir fantastiska sajūta”, atzīst Lauris.

Šobrīd Lauris Reiniks atpūšas pēc muzikāli saspringtās gada nogales un apsver iespēju drīzumā atgriezties TV ekrānos šova vadītāja lomā.

Videoklipi.

Širdis Sudegus Tyliai

Süda vaikselt närbub

Alt

Šī gada aprīlī tika publiskots pirmais singls “Man nav žēl (Dziesma par Ērikonkuli)” no topošā Normunda Rutuļa solo albuma, kurā būs apkopotas 12 jaunas maestro Raimonda Paula dziesmas. Lai noteiktu, kura no topošā albuma dziesmām jāpublicē nākamā, sociālajā vidē tika sarīkota aptauja, viedokli jautājot sabiedrībai. No trim piedāvātajām jaunajām dziesmām klausītāji priekšroku deva dziesmai ar Jāņa Petera vārdiem “Atskrien raiba dievgosniņa”.  

Normunds Rutulis:Pauls man teica: “Tu tur ar to elektroniku daries, ņem un ieraksti vienu tādu dziesmu tautai!” – es tā arī izdarīju!

Raimonds Pauls:Vasarā cilvēki grib izklaidēties un nelauzīt galvu par problēmām. Tāpēc arī tapa šī dziesma ar Petera vārdiem. Nezinu, ko tieši Peters ar šiem dziesmu vārdiem vēlējies pateikt, bet ir sanācis gan dikti indīgi, gan dikti priecīgi vienā laikā!

Lotars Lodziņš un Jānis Kalve:Esam gandarīti par tādu iespēju kopā strādāt ar Maestro dziesmām. Dzirdējām, ka viņš sev raksturīgajā ironiskajā attieksmē esot norūcis, ka esot sanācis tīri labi! Par ko mēs arī visvairāk priecājamies!

Topošā albuma ierakstos savu roku pielikuši arī taustiņinstrumentālists Kārlis Indrišonoks, mūziķis Normunds Jakušonoks, dziedātājas Rūta Dūduma un Anmary, kā arī repa meistars Mixmaster AG.

Albums klajā nāks 2019.gada pavasarī, kam sekos koncerttūre tā paša gada septembra un oktobra mēnesī.

Alt

Jaunā dziedātāja Katrīna Bindere, kura šobrīd, aprūpējot savu janvārī dzimušo dēliņu Elvisu, ne mirkli nav pārstājusi muzicēt, un kopā ar grupu “Saldās sejas” apceļojusi visu Latviju, ar prieku piedalījusies arī Latvijas mūziķu veltījumu albuma “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” ierakstā. Tas ir albums, kurā savās versijās Freimaņa dziesmas ieskaņojuši tādi mākslinieki kā Musiqq, Rīgas Modes, Aija Andrejeva, Ivo Fomins, Refleksija un Artūrs Gruzdiņš, Labvēlīgais Tips un Elza Rozentāle, grupa Līvi un daudzi citi. Katru nedēļas piektdienu, nu jau vienpadsmit piektdienas pēc kārtas, tiek publicēta kāda no albuma dziesmām.

Pēc ilgāka pārdomu laika un dažādu versiju izskatīšanas, Katrīnai vistuvākā šķita Mārtiņa Freimaņa, savulaik TV šova “Talantu fabrika” 1. sezonas uzvarētājai Chilli (Ilva Šeškauska - Štāla) īpaši rakstītā dziesma “Kā aizdejot līdz rītam”, kura tika pirmo reizi ieskaņota 2003. gadā. Pati Chilli jau kopš 2011.gada dzīvo Norvēģijā un šī dziesma līdz šim dzīvo vien ieraksta versijā. Tagad šī dziesma, kurai jaunu skanējumu piešķīris producents Gints Stankevičs, skanēs ne vien jaunajā veltījumu albumā, bet arī albuma koncertos šī gada rudenī.

Katrīna Bindere šobrīd, ar pašas rakstīto dziesmu “Piespied Stop!” ļoti veiksmīgi piedalās “Muzikālās bankas” dziesmu aptaujā, pagājušajā nedēļā ierindojoties augstajā 4. pozīcijā un mazpamazām ieņemot savu vietu uz Latvijas populārās mūzikas skatuves.

Katrīna: “Lai arī ar Mārtiņu Freimani personīgi nebiju pazīstama, man šķiet, ka viņš bija lielisks cilvēks, par ko liecina viņa skaistās dziesmas un vispārzināmā mīlestība pret dzīvniekiem. Atceros, ka vienīgā reize, kad viņu satiku, bija Ventspilī, kur notika Muzikālā Banka, toreiz lūdzu viņam autogrāfu. Nesen klausoties dažādas Freimaņa dziesmas, tieši šī mani uzrunāja visvairāk. Tāpēc esmu bezgala priecīga par iespēju piedalīties šajā projektā. Ceru, ka jums patiks!”

Kā nākamā dziesma, nākamajā piektdienās  tiks publicēta Kārļa Būmeistera izpildītā Mārtiņa dziesma “Līdz Himalaju mākoņiem”, kura pavisam akustiskā versijā ierakstīta Kārļa mājas virtuvē, un ieraksta fonā dzirdamie sadzīves trokšņi un dēlēna Edvarta balss, piedod ierakstam īpašu ticamību un patiesumu, bet par to jau pēc nedēļas.

foto: Ritvars Stankevičs

Alt

Vakar, draudzīgā un sirsnīgā atmosfērā tika atvērts Mārtiņa Freimaņa dziesmu albums “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis”. Pasākumā piedalījās albuma veicinātāji no “Mārtiņa Freimaņa fonda”, izdevēju kompānijas “MicRec” pārstāvji un albuma dalībnieki, starp kuriem arī Aija Andrejeva, Lauris un Rūta Reiniki, Andris Kivičs, Arturs Gruzdiņš un grupa Refleksija, vairāku albuma dziesmu producents Gints Stankevičs, albuma izpildproducents Guntars Račs, mediju pārstāvji, kā arī vienkārši – Mārtiņa draugi. Priekšnesumu sniedza arī jelgavnieks Gatis Mūrnieks un dziedātāja Madara Grēgere, un saksofonists Zintis Žvarts. Pasākuma dalībnieki dalījās savos atmiņu stāstos, klausījās albuma ierakstus un ar aplausiem sagaidīja albumā iekļauto dziesmu akustiskos priekšnesumus, kurus sniedza Andris Kivičs, Arturs Gruzdiņš un Refleksija un Līvi – Ainars Virga un Jānis Buķelis.

Pasākuma vadītājs Guntars Račs, laiku pa laikam nolasīja arī kādu fragmentu no Daigas Mazvērsītes vēl neizdotās, bet augusta beigās gaidāmās grāmatas par Mārtiņa dzīvi, dodot iespēju ielūkoties tajās dzejnieka un mūziķa dzīves lappusēs, kuras daudziem līdz šim ir bijušas nezināmas.

Grāmatas izdošana tiks atzīmēta ar koncertu sēriju, kura sāksies šī gada, 28. augustā “Dzintaru koncertzālē”, un turpināsies ar koncertiem -  Valmierā, Rēzeknē, Jelgavā, Liepājā , Aizputē un Tukumā, bet noslēgsies ar grandiozu koncertu 11. decembrī Rīgā, Ķīpsalas izstāžu hallē.  Koncertos uzstāsies: Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ralfs Eilands, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Līvi, Refleksija, Kārlis Būmeisters, Z-Scars, Olga Rajecka, Katrīna Bindere, Madara Grēgere, Maija Kalniņa un citi mūziķi.

Latvijā ir 600 – 700 bērnu ar neizārstējamām slimībām. Ja bērnu nevar izārstēt, tas nenozīmē, ka viņam nevar palīdzēt. Sadarbojoties ar Bērnu paliatīvās aprūpes biedrību, “Micrec PM”, “Mārtiņa Freimaņa fonds” un mūziķi, ar šīs koncerttūres organizēšanu un rīkošanu uzsākuši ziedojumu vākšanu, lai kopā atbalstītu bērnu aprūpes multifunkcionālā centra celtniecību.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu serviss” kasēs un internetā. 

https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/roks-un-pops/mans-draugs... 

Albuma “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” ierakstā piedalījušies: Musiqq, Labvēlīgais Tips un Elza Rozentāle, Rīgas Modes,  Lauris un Rūta Reiniki, Aija Andrejeva, Refleksija un Arturs Gruzdiņš, Ivo Fomins, Līvi, Katrīna Bindere, Kārlis Būmeisters, Olga Rajecka, Z-Scars un  Mārtiņa Freimaņa draugu koris.  Albuma CD versija pieejama: mūzikas ierakstu veikalos, “Circle–K“ degvielas uzpildes stacijās, Jānis Roze grāmatnīcās, kā arī pasūtāma MicRec mājas lapā micrec.lv. Albums klausāms un lejupielādējams visās populārākajās pasaules mūzikas platformās, tostarp Spotify, iTunes, Amazon un Deezer. Visizdevīgāk albumu iegādāties īpašajā mūzikas salonā “Mikrofons” tirdzniecības kompleksa “Spice” 2. stāvā.

CD: https://www.micrec.lv/lv/veikals

iTunes: https://goo.gl/wpfwwo

Spotify: https://goo.gl/an8JzM

Alt

Pagājušajā nedēļā nāca klajā Latvijas mūziķu veltījumu albums Mārtiņam Freimanim un viņa dziesmām. Albuma ierakstā piedalījušies: Labvēlīgais Tips, Elza Rozentāle, Aija Andrejeva, Musiqq, Rīgas Modes, Lauris Reiniks, Rūta Reinika, Olga Rajecka, Katrīna Bindere, Z-Scars, Ivo Fomins, Refleksija, Arturs Gruzdiņš, Mārtiņa Freimaņa draugu koris, Kārlis Būmeisters un arī nesen atjaunotā grupa “Līvi” ar Ainaru Virgu un Jāni Buķeli (Buks).

Pēc ilgākiem meklējumiem, grupa izvēlējās no jauna ieskaņot vienu no pirmajām Mārtiņa dziesmām, kura iekļauta grupas “Tumsa” pirmajā oficiālajā albumā “Putni”, kuru “MicRec” izdeva 1998. gada jūlijā.  

Ainars Virga: “Dziesmu ieteica Buks, un man uzreiz bija skaidrs, kā tai būtu jāskan. Man šķiet, ka ir izdevies gana labi. Pēc pirmā ieraksta noklausīšanās, nolēmu vēlreiz pārspēlēt ģitāras partijas un tagad dziesma skan tā, kā tai jāskan.”

Pie dziesmas ieraksta Liepājā strādāja Ivars Sudmalis, bet gala versija tika pabeigta “Factory Sounds Studio” Rīgā, kopā ar producentu Gintu Stankeviču. Bungu partijas iespēlēja grupas “Dzelzs vilks” bundzinieks Mārcis Judzis.

Albums “Mans draugs - Mārtiņš Freimanis” ir pieejams visās straumēšanas un lejupielādes vietnēs visā pasaulē. CD meklējiet mūzikas veikalos un grāmatnīcās.

CD: https://www.micrec.lv/lv/veikals

iTunes: https://goo.gl/wpfwwo

Spotify: https://goo.gl/an8JzM

Albums “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” ir izdots, lai atbalstītu Daigas Mazvērsītes apjomīgās grāmatas par Mārtiņa Freimaņa dzīvi izdošanu šī gada 28. augustā, kad tas tiks atzīmēts ar vērienīgu Mārtiņa draugu koncertu “Dzintaru koncertzālē”, kam sekos koncerti Liepājā, Tukumā, Jelgavā, Aizputē, Valmierā un Rēzeknē.  Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu serviss” kasēs un internetā.

Alt

Vakar, 28. maijā, Rīgas Latviešu Biedrības namā norisinājās jaunās latviešu džeza dziedātājas Kristīnes Prauliņas jaunā albuma “Kontrasti” atvēršanas svinības. Pasākumu kuplināja visu albuma dziesmu mūzikas autors Maestro Raimonds Pauls, kurš kopīgi ar Kristīni un mūziķiem atskaņoja vairākas dziesmas no jaunā albuma.

Albums “Kontrasti” ir ierakstīts kopā ar “Latvijas Radio bigbendu”. Visu dziesmu mūzikas autors ir Raimonds Pauls, bet visu dziesmu vārdu autors ir Guntars Račs, kurš vakardienas svinībās bija uzņēmies vakara vadītāja lomu. Šāds autoru tandēms jau reiz strādāja arī pie Kristīnes pirmā ierakstu albuma “Melns ar baltu”, kurš nāca klajā 2014. gadā un tika nominēts “Zelta Mikrofons” balvai. Jaunā albuma dziesmas aranžējis bigbenda pianists Viktors Ritovs.

Pasākumu “Māmuļā” vakar apmeklēja albuma radošā grupa, bigbenda mūziķi, radio un preses pārstāvji, Kristīnes un Maestro paziņas. Par ziediem parūpējās, un dāvanas katram pasākuma dalībniekam sarūpēja albuma ģenerālsponsori - nākotnes zaļo tehnoloģiju uzņēmums “Organiq”, kuram ar Maestro Paulu jau izveidojusies pastāvīga sadarbība, jo uzņēmums vēl šogad atbalstīja arī Maestro albuma “Kad tu ej pie bitēm” izdošanu. Prezentācijas noslēgumā klātesošos ar gardām konfektēm cienāja saldumu fabrika “Laima”.

Par godu jaunā albuma klajā nākšanai, plānota arī koncertu sērija rudenī, kurā šī programma izskanēs 24. septembrī Rīgā, VEF kultūras pilī, 7. oktobrī Cēsīs, 10. oktobrī Liepājā un 14. oktobrī Rēzeknē. Biļetes nopērkamas Biļešu serviss kasēs.

 

Alt

Dziedātājs un joprojām Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kārtībnieks Nikolajs Puzikovs, vienmēr ir vēlējies savā repertuārā iekļaut dziesmas, kuras uzrunā klausītājus, ir pozitīvas un kuras varētu skanēt klubos, pludmalēs un privātās ballītēs. Arī viņa jaunākais ieraksts “Ne par ko” ir vasarīga, pozitīva un moderna dziesma. Tāda, kādas patīk pašam dziedātājam un kuras labprāt atskaņo dīdžeji mūzikas klubos, kuros skan arī latviešu dziesmas. Dziesmas autors ir viens no pēdējā laika ražīgākajiem dziesmu autoriem - Gatis Mūrnieks, ar kuru sadarbība aizsākās jau ierakstot duetu ar Katrīnu Binderi dziesmā “No ziemeļiem uz dienvidiem”.

Nikolajs:Šī ir mūsu sadarbības “otrā sērija”. Nenoliedzu, ka  man Gata rakstītās dziesmas ļoti simpatizē, jo ir gana vienkāršas, melodiskas un viegli uztveramas. Dziesma "Ne par ko"  pievērsa manu uzmanību jau pirmajā klausīšanās reizē. Skaņdarbs rada manī patiesas emocijas un sakrīt ar maniem dzīves notikumiem. Līdz ar to,  dziesma ir man ļoti personīga. Producents Gints Stankevičs ietērpa dziesmu aktuālās skaņās. Pēc ieraksta studijā, dziesmu ieguva deju mūzikai raksturīgu skanējumu, kas sākotnēji nebija ieplānota. Manuprāt, gala rezultāts ir ļoti labs, un kā uzsvēra mans draugs, DJ un producents Roberts Lejasmeijers, tad latviešiem nav daudz šāda stila dziesmu. Noteikti šī nav pēdējā sadarbība ar Gati. Mums padomā ir vēl pāris kompozīcijas, kuras plānojam ierakstīt un izdot.”

Dziesmas videoklipa autors ir producents DJ Dween (Kaspars Dvinskis). Video romantiskākā daļa filmēta “Monika Centrum Hotel” (Rīgā, Elizabetes iela 21). Par filmēšanai laipni atvēlētajām telpām klipa veidotāji saka paldies Mārtiņam Jēkabsonam. Paldies par atbalstu arī Paulam Janam Romānam.

Foto autore - Linda Ofelia Rutule. Galvenās sieviešu lomas atveidotāja ir modele Tīna Lazdāne.

Dziesmai jau tagad pieejama visos lielākajos pasaules mūzikas straumēšanas un lejupielādes servisos, tostarp Spotify, iTunes, Apple Music, Deezer un Amazon.

 

Alt

 

Visiem ir labi zināmas Jelgavas pop-roka tradīcijas, un šo tradīciju turpinātāji ir arī grupa “On My Way”, kas dibināta 2013. gadā. Šoreiz, ierakstot savu jaunāko dziesmu “Mums par to nepiedos”, dziesmas vārdu autors Gatis Mūrnieks talkā aicinājis vēl vienu Jelgavas jaunākās mūziķu paaudzes dalībnieci, dziedātāju Dārtu Damlicu! Dārta, kura ir arī auklīte kādā Jelgavas bērnudārzā, ar mūziku nodarbojas jau kopš agras bērnības un jau paspējusi piedalīties visos nozīmīgākajos Latvijas jauno izpildītāju konkursos.

Skaņdarba mūzikas autors ir grupas ģitārists Kristaps Baltiņš. Dziesmas vārdu autors un grupas līderis Gatis Mūrnieks skaidro: “Dziesma stāsta par mūsu dzīves sapņiem. Manuprāt, cilvēki savu sapņu dēļ ir gatavi uz visu. Mēs nežēlojam savu laiku, naudu, enerģiju, visu, kas mums ir, lai tikai nokļūtu tur, kur vēlāmies nokļūt, lai kļūtu par tiem, kas vēlamies būt! Es jau ilgu laiku sapņoju par duetu ar kādu sieviešu balss īpašnieci. Uzrunāju vairākas dziedātājas, taču Dārta bija pirmā, kas uzreiz atsaucās, atbrauca uz studiju un nekavējoties arī iedziedāja dziesmu. Esam jau labu laiciņu pazīstam, tāpēc priecājos, ka mums tagad ir duets ar Dārtu!”

Grupas “On My Way” sastāvā darbojas jelgavnieki – Gatis Mūrnieks (vokāls un ģitāra), Kristaps Baltiņš (ģitāra), Aigars Kudrickis (sitamie instrumenti) un rīdzinieks Raitis Mednis (basģitāra). Šīs konkrētās dziesmas ierakstā gan basģitāru iespēlējis labs Gata draugs Paulis Straume, kurš arī palīdzēja šo dziesmu ierakstīt. Miksēja un māsterēja Gints Stankevičs.

2015. gadā atjaunotajā raidījumā “Priekšnams” grupa ar dziesmu “Sākums jauns” kļuva par jūnija skatītāju favorītgrupu, iegūstot tiesības skanēt Radio SWH. Grupas dziesma “Par klauniem” iekļuva “Muzikālās bankas” TOP25 finālbalsojumā! “On My Way” ir jauno izpildītāju konkursa “SuperMikrofons” finālisti un Jelgavas posma uzvarētāji.

Grupas tuvākais akustiskais koncerts paredzēts 30. jūnijā Valmieras koncertzāles terasē.

Vairāk par “On My Way” https://www.facebook.com/onmyway.lv/