Mārtiņš Freimanis

Daiga Mazvērsīte. Biogrāfiska grāmata "Mans draugs Mārtiņš Freimanis"

Alt
Grāmata 9,00 €

 

Mārtiņš Freimanis jeb vienkārši Freimis, kā viņu dēvēja tuvākie draugi, bija kā spilgta komēta. Atlidoja, apžilbināja un pārvērtās zvaigžņu putekļos, kas tagad izkaisīti pa visu plašo pasauli, un ik pa brīdim atkal atmirdz, un atgādina par sevi. Caur dziesmām, atziņām, dzejoļiem, seriāliem, filmām un koncertierakstiem.

Šī grāmata ir lielisks izziņas avots ne vien tiem, kurus interesē Mārtiņa Freimaņa dzīves fakti, bet arī latviešu populārās mūzikas aizkulises deviņdesmitajos gados un gadsimtu mijā.

Mūziķi dzīvo tik ilgi, cik ilgi dzīvo viņu dziesmas. Izskatās, ka Mārtiņš Freimanis būs mūžīgs.

                                                                                                                                Guntars Račs

Kods:
87341
Izdots: 28.08.2018

Mārtiņš Freimanis (07.02.1977. – 27.01.2011.)

Dzejnieks, mūziķis un aktieris. Ilggadējs grupas "Tumsa" līderis. Rakstījis dziesmas arī daudziem citiem Latvijā pazīstamiem māksliniekiem. Kaupēna lomas izpildītājs Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperā “Kaupēn, mans mīļais”. Ar dziesmu “The War Is Not Over” dueta “Valters un Kaža” izpildījumā, pārstāvējis Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursa starptautiskajā finālā, iegūstot 5. vietu.  Šo dziesmu vēlāk pārdzied pasaulē pazīstamā dāņu grupa "Michael Learns To Rock". Piedalījies Arvīda Krieva kinofilmās "Man patīk, ka meitene skumst" un “Dancis pa trim”, filmējies TV seriālos "Neprāta cena" un "UgunsGrēks".

2011. gada 27. janvāra naktī, pēc smagu un ātri progresējošu slimību kopuma, Freimanis mirst, atstājot aiz sevis pārsteigumā sastingušas draugu un talanta cienītāju sirdis.

Kas notika? Kas vispār bija Mārtiņš Freimanis? Kas viņu izveidota par to, kuru mēs pazinām? Vai mēs viņu vispār pazinām? Kāpēc mēs viņu joprojām tik ļoti mīlam? Kas bija viņa lielais noslēpums un sāpe? Kāds bija viņa līdz galam neizstāstītais stāsts?  Atbildes meklē šajā grāmatā.

1.