Alt
06.07.2016

Grupa “Ryga” jau ilgāku laiku turpina aktīvu darbu pie sava pirmā dziesmu albuma, kuru plānots izdot šī gada rudenī. Lielāko atsaucību Latvijā izpelnījušies sadarbībā ar Dailes teātra aktrisēm Ēriku Egliju un Ievu Segliņu ierakstītās dziesmas “Mani vēl” un “Guli tu”. Ārpus Latvijas biežāk kā mājās, skan dziesmas “Tits”,  sadarbībā ar amerikāņu dziedātāju Koreju Endrjū (Corey Andrew) ieskaņotā “Give Me You Love”, kas izturēja arī pirmo “Grammy” atlases kārtu, kā arī grupas provokatīvākā dziesma “CandyMan”, kuras enerģiskajā video veidošanā iesaistījās vai viss Dailes teātra aktieru zieds.  Šīs dziesmas skan Polijas, Vācijas un tepat kaimiņu zemju Igaunijas un Lietuvas radiostacijās un klubos.

 

Grupas jaunākā dziesma “Summer Fest”, ir saulains un dzīvespriecīgs aicinājums šo vasaru pavadīt dodoties uz kādu no gaidāmajiem vasaras festivāliem. Dziesma ierakstīta sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču, bet dziesmas ierakstā piedalījušies arī pazīstamākās Latvijas bērnu popgrupas “Dzeguzīte” mazie dziedātāji, kuriem nesagādāja problēmas nedz neierastais žanrs, nedz tas, ka dziesma ir angļu valodā. Savukārt dziesmas video versiju, filmējot ar viedtālruni, izveidojis pats dziesmas autors un grupas līderis Mārcis Judzis, kopā ar ģimeni labi pavadot laiku pludmalē.

Mārcis Judzis: “Video tapa saulainajās Jāņu brīvdienās, un tā bija pavisam spontāna ideja. Atskaņoju dziesmu mūsu ģimenes draugiem, Mārtiņam un Lindai Lapsām un viņi teica: "Hei, Mārci! Ņem savu telefonu un filmē klipu!". Es padomāju, kāpēc ne! Laikapstākļi perfekti, kompānija izcila, vasaras emocijas pārpārēm! Ņēmu telefonu un divas dienas pavadīju atpūšoties un paralēli filmējot. Liels izaicinājums bija video montāža. Nācās apgūt jaunu programmu, un tās gan vairs nebija brīvdienas, bet četras dienas un divas naktis smaga darba. Pie gala apstrādes nācās piesaistīju savu draugu, video veidošanā pieredzējušo Ritvaru Bluku. Vērtējiet!”.

 

Par pašu dziesmas ierakstu Mārcis piebilst: “Šī man bija pirmā sadarbība ar Gintu un jāteic, ļoti veiksmīga! Pie dziesmas strādājām daudzas dienas un brīžiem darbojāmies kā ķirurgi, veicot mikrooperāciju. Paldies “Dzeguzēniem”, kuri ieradās ar smaidīgām sejām un 30 minūšu laikā iedziedāja savu vokālo partiju. Viņi ir īsti profesionāļi! Paldies viņu vecākiem. Šī dziesma ir par mums pašiem, par to kā mēs izklaidējamies, dodoties uz kādu vasaras festivālu! Grupa “RYGA” novēl izbaudīt jautrību, smieklus, trakulības, iemīlēšanos, skūpstīšanos un visādas citādas dullības katram pašam savā šīs vasaras festivālā!”.