Alt
16.09.2016

9. novembrī Arēnā Rīga notiks svētki ikvienam latviešu mūzikas atbalstītājam – ierakstu kompānijas “Mikrofona ieraksti” 20 gadu jubilejas lielkoncerts “20 gadi latviešu mūzikā”. Vēl vairāki latviešu mūzikas skatuvei nozīmīgi izpildītāji papildinājuši šo svētku programmu un priecēs gan jaunāko auditoriju, gan latviešu mūzikas cienītājus daudzu gadu garumā.

Kā vieni no īpašajiem viesiem uz Arēnas Rīga skatuves kāps rokgrupa “Turaidas Roze”. 1985. gadā grupu izveidoja komponists Imants Kalniņš, kurš pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma atgriezās rokmūzikā kā kādas grupas dalībnieks. Gadu vēlāk grupai pievienojās viena no tobrīd populārākajām latviešu dziedātājām Olga Rajecka, un šajā sastāvā “Turaidas Roze” guva lielākos panākumus ar dziesmām “Apvij rokas”, “Mežā”, “Svētku diena”. 1987. gadā grupai pievienojās Uģis Roze, un līdz pat šim brīdim Rajeckas un Rozes duets ir grupas vizītkarte.

“Turaidas Roze” savu atgriešanos piedzīvoja 2010. gadā, kad tieši “Mikrofona ierakstu” paspārnē tika izdotais grupas pirmais CD albums. Tajā publicēti gan studijas, gan koncertieraksti, un albuma izdošanai sekoja aktīva koncertdarbība atjaunotā sastāvā.

Koncertā piedalīsies arī viena no Latvijas estrādes mūzikas leģendām – grupa “Credo”, kuras radošā darbība priecē klausītājus jau 42 gadu garumā. Tādas grupas dziesmas kā “Disnejlenda”, “Lietus”, “Tur aiz mākoņiem” atpazīstamas vairākās paaudzēs.

Džeza noskaņas jubilejas lielkoncertā radīs jaunā dziedātāja Kristīne Prauliņa. “Mikrofona ieraksti” 2014. gadā izdeva Kristīnes Prauliņas debijas albumu “Melns ar baltu”, kurā apkopotas Maestro Raimonda Paula dziesmas ar Guntara Rača vārdiem, piedaloties pašam Maestro un Sinfonietta Rīga stīgu grupai. Kristīne koncertē Latvijā un ārzemēs gan kā soliste, gan kopā ar Latvijas Radio bigbendu un dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem.

Lielkoncerts “20 gadi latviešu mūzikā” notiks 9.novembrī plkst. 19:30 Arēnā Rīga. Jau ziņots, ka tajā piedalīsies tādi mākslinieki kā Prāta Vētra, Laima Vaikule, Labvēlīgais Tips, Musiqq, bet bet, Menuets, Pērkons, Aija Andrejeva,  Uldis Marhilevičs. Mākslinieku saraksts tiek papildināts. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Pleša
MicRec PM
ilze@micrec.lv