Alt
21.09.2016

Vieni no “Mikrofona ierakstu” 20 gadu jubilejas lielkoncerta viesiem Arēnā Rīga būs leģendārā elektroniskās mūzikas celmlaužu grupa “Zodiac”. Kopš darbības pārtraukšanas 1991. gadā grupa sniegusi ļoti retus, bet tieši tādēļ jo īpašākus koncertus. “MicRec” sadarbība ar grupu “Zodiac” un tās līderi un dibinātāju Jāni Lūsēnu sniedzas daudzu gadu garumā.

J. Lūsēns gremdējas atmiņās un atceras “MicRec” dibinātāju Guntaru Raču jau no viņa pirmajām gaitām mūzikā, kad J. Lūsēns bija orķestra vadītājs Liepājā. Arī grupa “Neptūns”, kur spēlēja arī Ainars Virga, bija aizsākums abu mūziķu ilgstošai sadarbībai dažādos projektos un atsevišķās dziesmās.

J. Lūsēna veidotās Ziemassvētku dziesmu aranžijas ieskaņotas albumā “Christmas Together” – slavenajā grupas “Smokie” līdera Krisa Normena kopdarbā ar “Rīgas Doma zēnu kori”. “MicRec” laiduši klajā vairākus J. Lūsēna dziesmu albumus bērniem un dziesmu ciklus, kā “Katrs savu dzīvi dzīvo”, “Savādā pasaule”, kā arī 1999. gadā pārizdevuši leģendāro grupas “Zodiac” albumu “Disco Alliance”, kurš līdz tam jau bija sasniedzis 20 miljonu tirāžu.

Kā īpašu un nozīmīgu sadarbības pieredzi J. Lūsēns izceļ Eirovīzijas dziesmu konkursu, kurā 2010. gadā nacionālajā atlasē uzvarēja dziedātāja Aisha ar J. Lūsēna un G. Rača dziesmu “What for?”. Turpinot šo iemīto taciņu, J. Lūsēns “MicRec” novēl neapstāties: “Mūsdienīga aģentūra, kurai ir starptautiski kontakti – jāaptver vēl citi žanri un jāpaplašina robežas!”

9. novembrī lielkoncertā “20 gadi latviešu mūzikā” grupa “Zodiac” izpildīs kompozīciju “Pacific Time”, kuru pirms gada pirmo reizi atskaņoja arī populārajā Krievijas šovā “Вечерний Ургант”. Gatavojoties šim iznācienam “galvenais visuma valdnieks sastāvā”, kā J. Lūsēns pats sevi dēvē, stāsta: “Mums šobrīd faktiski ir jauns sastāvs, spēlēju kopā ar ģitāristu Mārci Auziņu, bundzinieku Mārtiņu Lindi un basģitāristu Jāni Sējānu junioru. Esam ierakstījuši jaunu, tikai Krievijā izdotu albumu “Pacific Time”, kurā izmantotas pazīstamās tēmas no pirmās plates. Dziesmu ar šādu pašu nosaukumu īpašā apdarē būs iespēja dzirdēt arī Arēnā Rīga.”

“Mikrofona ierakstu” 20 gadu jubilejas lielkoncerts skanēs Arēnā Rīga 9. novembrī plkst. 19:30. Tajā līdzās “Zodiac” uzstāsies tādi izpildītāji kā “Prāta Vētra”, Laima Vaikule, “Labvēlīgais Tips”, “Musiqq”, “bet bet”, “Menuets”, “Pērkons”, “Turaidas Roze”, Aija Andrejeva, Normunds Rutulis, “Credo” un daudzi citi. Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un internetā: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/11105