Alt
18.10.2016

Dziesmas “Ar smaidu saulrietā” pirmpublicējums

Vakar, sirsnīgā atmosfērā jaunajā Vecrīgas muzikālajā restorānā “MOONShine”, sešdesmito gadu amerikāņu rokenrola atribūtikas un Elvisa Preslija portretos izrotātajās telpās, notika pašmāju kantrī mūzikas grupas “Klaidonis” jaunā albuma prezentācijas pasākums. Pasākums pulcēja grupas uzticamākos līdzgaitniekus, kolēģus, albuma viesmuzikantus un arī ģimenes locekļus. Par patīkamu pārsteigumu grupas līderim un jauno dziesmu autoram Mārim Slokam, parūpējās viņa meita Evija Sloka, kura jau kādu laiku ir dzīvo ASV. Evija ne vien sveica tēvu ar jaunā albuma izdošanu, bet arī pievienojās tēvam uz skatuves, lai kopīgi izpildītu kādu senu dziesmu.

 

Albums “Ar smaidu saulrietā” ir grupas septītais studijas albums. Ierakstīts šogad “Factory Sounds Studio”, Rīgā sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču. Ierakstā bez grupas pastāvīgajiem dalībniekiem - Māra Slokas (bass, ģitāra un balss), Elmāra Jirgensona (bungas), Valda Rēbuka (ģitāra, balss), Vīganta Mureļa (steel ģitāra) un Zigmunda Poguļa (taustiņi), piedalījušies arī viesmuzikanti Dināra Rudāne (fona vokāls), Zanda Kudiņa (fona vokāls), Gundars Lintiņš (bungas), Marko Ojala (akordeons), Elita Kolča (vijole), Guints Žilinskis (klavieres), Juris Ārents (mutes harmonikas) un Gints Stankevičs (taustiņi). Jaunajā albumā ir iekļautas 11 dziesmas. 10 dziesmām mūziku rakstījis pats Māris Sloka, bet viena ir grupas ģitārista Valda Rēbuka sarakstīta un arī paša izpildīta. Vārdus rakstījis pats Māris Sloka, kā arī dzejnieki Agnese Līcīte un Guntars Račs. Līdz šim publicētas tikai divas dziesmas, kurām ir uzfilmēti arī dziesmu video - “Aizvijas ceļš” un “Zarus nelauz”.

 

Albuma dizainu veidojis mākslinieks Guntars Ošenieks. Fotografēja Jānis Deinats.

Albuma CD kopijas iespējams pasūtīt micrec mājas lapā, kā arī tas ir pieejams mūzikas straumēšanas platformās Spotify, Apple Music, Deezer un lejupielādējams no iTunes un Amazon.com.

 

Grupas pirmsākumi meklējami 1999. gadā, līdz ar nu jau leģendārā Bauskas kantrīmuzikas festivāla pirmo gadu. Kopš tā laika grupa ir uzstājusies visos šī festivāla gados. Lai gan savu pašreizējo nosaukumu grupa ieguva tikai 2001. gadā, kad sākās arī dziesmu fiksācija ierakstu studijās.

Saņēmuši daudzas dažādas balvas, tostarp arī AKKA/LAA pasniegto “Autortiesību bezgalības balvu” par dziesmu “Mazā dvēselīte”, kas 2005. gadā ir spēlētākā latviešu dziesma Latvijā. 2007. gadā grupa veiksmīgi startē “Eirodziesmā” un tiek finālā.

Albumā iekļautās dziesmas:

1.       Aizvijas ceļš

2.       Remdinājums

3.       Zarus nelauz

4.       Ar smaidu saulrietā

5.       Reiz tavās acīs

6.       Dziesma par patiesību

7.       Laimes brīdis

8.       Ja tev galva savā vietā

9.       Viss pāriet...            

10.   Man patīk kost

11.   Tad viņš gāja 

 

Klaidonis - Aizvijas ceļš 

Klaidonis - Zarus nelauz