Alt
28.10.2016

 

Atzīmējot 20 gadus mūzikas tirgū, pazīstamākā Latvijas mūzikas ierakstu kompānija “Mikrofona ieraksti”(MicRec), ne vien rīko vērienīgu lielkoncertu, kurš norisināsies jau 9. novembrī, Arēnā Rīga, bet arī vienā izlasē centušies apkopot šajos gados izdoto mākslinieku populārākās un nozīmīgākās dziesmas.

Ņemot vērā, ka “MicRec” šajos gados ir izdevis vairāk kā 550 dažādu nosaukumu un dažādu mākslinieku albumu, dziesmu izlases, EP un “maksī singlu”, tad izveidot šādu izlasi, kurā iekļautas tikai 20 dziesmas, bija liels izaicinājums.

 

Guntars Račs (Izlases sastādītājs un “Mikrofona ieraksti” repertuāra direktors): “Tas bija ļoti grūti, jo kod, kurā pirkstā gribi, visi sāp. Mēs esam strādājuši ar tik daudziem, ka uzreiz bija skaidrs, ka vienā izlasē visiem vietas nepietiks. Un es jau laicīgi atvainojos tiem, kuru vārdi un dziesmas nav šajā sarakstā. Un tādu ir ļoti, ļoti daudz. Bukletā gan centos ierakstīt visu to izpildītāju un autoru vārdus, ar kuriem šajos 20 gados esam kopā kaut ko darījuši. Saraksts ir iespaidīgs. Un es ar to lepojos!”

 

Veicot dziesmu atlasi tika ņemts vērā gan tas, cik atpazīstams vēl šobrīd ir mākslinieks un tas, vai katra konkrētā dziesma ir guvusi arī objektīvus panākumus un novērtējumus. Bijusi topos radiostacijās, vai uzvarējusi kādās aptaujās. Izlasē ir piecas no sešām MicRec izdotajām dziesmām, kuras šajos gados uzvarējušas “Muzikālās bankas” aptaujā, liela daļa no dziesmām ir bijušas nominētas “Latvijas mūzikas ierakstu gada balvām” dažādās kategorijās, daudzas ir bijušas Nr. 1 populārāko Latvijas radiostaciju topos un pilnīgi visas dziesmas vēl joprojām ik dienu skan kādā radio, klubā vai koncertā. Vairākas no dziesmām piedalījušās un pat uzvarējušas Latvijas “Eirovīzijas” dziesmu nacionālajās atlasēs, kā arī bijušas populāras ārpus Latvijas robežām, ne tikai Baltijas valstīs, Eiropā, bet pat Japānā. 

Bet mākslinieku vārdi jau runā paši par sevi.

 

Elita Mīlgrāve (“Mikrofona ieraksti” valdes priekšsēdētāja): “Šī izlase ir kā tāda odziņa uz tortes, kuru visi kopā baudīsim 9.novembra vakarā Arēnā Rīga. Vakarā, kad vienkopus gan zālē, gan uz skatuves būsim visi tie, kas mīl latviešu mūziku un uzskata, ka ir svarīgi gan to radīt, gan izpildīt, gan ierakstīt, gan atskaņot un rādīt, gan iegādāties un klausies. Es personīgi savā un kompānijas “Mikrofona ieraksti” vārdā esmu pateicīga ikvienam māksliniekam, kas uzticējis mums  izdot savu mūziku un katram klausītājam un pircējam, kas to novērtējis. Esam kopā daudz strādājuši, lai jau pēc nedēļas kopā svinētu latviešu mūzikas svētkus, kuru nesaraujama sastāvdaļa ir arī šis jaunās izlases CD, kurš mūsu katalogā ienāk ar 559.numuru. Interesanti, kurš CD tas ir jūsu mājas kolekcijā?”

 

Albuma dizainā izmantoti to albumu noformējumi, kuros atrodamas konkrētās dziesmas. Dizainu veidojis mākslinieks Guntars Ošenieks.

Albumā iekļauto dziesmu un izpildītāju saraksts: 

 1. Spogulīt, spogulīt - Prāta Vētra
 2. Horizonts - Jauns Mēness
 3. Omnibuss - Labvēlīgais Tips
 4. Piedod man - Līvi
 5. Bet dzīvē viss ir savādāk - Igo
 6. Kāpēc man nav sarkans mersedess - bet bet
 7. Lietus dārzs - Tumsa
 8. Baltā dziesma - Gunārs Kalniņš un Kristena
 9. Sen jau viss - 100 Debija 
 10. Tur, aiz mākoņiem ir saule - Credo
 11. Ripoja akmens - Andris Ērglis un Cacao
 12. Es skrienu - Lauris Reiniks
 13. Abrakadabra - Musiqq
 14. Nāk nakts -  Jenny May un Jānis Grodums
 15. Saule riet - Olga Rajecka
 16. Dziesma par laimi - Fomins & Kleins
 17. The War Is Not Over - Valters & Kaža
 18. Vysskaistuokajai meitiņai - Borowa MC                                                       
 19. Negribas vairāk nekā - Laima Vaikule
 20. Iedomājies - Aija Andrejeva, Miks Dukurs un JMMSZK