Alt
22.03.2017

 

Vakar, mājīgajā Vecrīgas bārā-restorānā “Trompete” tika atzīmēta jaunās latviešu instrumentālās mūzikas albumu sērijas “Gadalaiki”, jaunā izdevuma “Pavasaris. Ģitāra” izdošana. Vienlaicīgi, tika godināts arī pirmais albums “Gadalaiki. Ziema. Klavieres”, kura izpildītājs, pianists un aranžētājs Normunds Kalniņš arī atklāja pasākumu, atskaņojot vairākas kompozīcijas no šī albuma, tostarp arī Laura Reinika dziesmas “Tik balti” pārlikumu klavierēm, kuru pats klātesošais dziesmas autors novērtēja, kā ļoti izdevušos.

Galvenā uzmanība pasākumā, bija vērsta uz jaunā albuma “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra” atvēršanu. Tā tika ieskandināta ar albuma galvenā izpildītāja Riharda Lībieša priekšnesumu, kuru kuplināja viņa pieaicinātais kolēģis ģitārists Jānis Pastars. Duets atskaņoja gan albumā iekļauto grupas “Instrumenti” dziesmas “Zemeslodes” ģitāras versiju, gan arī Raimonda Paula pavasarīgo “Mēs tikāmies martā”. Ļoti īpaši izskanēja Mārtiņa Freimaņa dziesmas “Bet maijpuķītēm jāpaliek” versija, jo kā pastāstīja Rihards, tad pats jau kopš agras bērnības ir bijis Mārtiņa mūzikas cienītājs un uzskatīja par godu tagad aranžēt un atskaņot viņa dziesmas savā versijā.

 

Rihards Lībietis un Jānis Pastars - Zemeslodes (Live)

 

Pasākuma noslēguma uz skatuves kopīgā “jam-session” vienojās gan abi iepriekš pieminētie ģitāristi, gan arī “ziemas” albuma izpildītājs Normunds Kalniņš, kā arī albuma iniciators un izdevējs Guntars Račs, kurš nespēja noturēties pretī kārdinājumam, uz restorāna skatuves ieraugot bungu komplektu. Visi kopīgi vēlreiz atskaņoja dziesmas “Mēs tikāmies martā” akustisko versiju. 

 

Rihards Lībietis - Mēs tikāmies martā 

Rihards Lībietis - Plaukstas lieluma pavasaris (Prāta Vētra)