Alt
13.06.2017

Godinot dziedātāju Žoržu Siksnu viņa 60. dzimšanas dienā, kompānija “Mikrofona ieraksti” sērijā “Leģendas” laidusi klajā dziedātāja labāko dziesmu apkopojumu.

Izlasē pavisam iekļautas 20 dziesmas, no kurām jaunākā ir Maestro Paula dziesmas “Visskaistākie vārdi” versija, kas iedziedāta kopīgi ar Inetu Rudzīti un Jelgavas Tirkīza kori, bet visas pārējās ir dziedātāja klasiskie 80to gadu superhiti. Dziesmas, kuras neprasa komentārus – Genoveva, Leonora, Vālodzīte, Mīļā, Jel, dod man bučiņ’, Ap Jāņiem Mārtiņos, Nepalaid garām, Sirdij nevajag skaitu, Smeldzošais septembris un, protams, arī Muļķe sirds. Pēc paša dziedātāja lūguma, albumā iekļautā versija ir tā, kuru aranžējis leģendārais Gunārs Rozenbergs. Ilgu laiku tā nebija atrodama pat Latvijas radio fonotēkā, bet izdevējiem izdevās to sameklēt.

Albuma bukletā, kā jau tas ir ierasts visiem šīs sērijas albumiem, atradīsiet izsmeļošu muzikoloģes Daigas Mazvērsītes aprakstu par Žorža radošās dzīves gājumu un fotogrāfijas no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva.

Sērijā “Leģendas” līdz šim ir izdoti jau seši albumi, jau pieminētā Žorža Siksnas izlase, kā arī Noras Bumbieres, Viktora Lapčenoka, Ojāra Grinberga un Edgara Liepiņa labāko dziesmu izlases, kā arī izlase “Leģendas Ziemassvētkos”.

Visi albumi ir pasūtāmi mājaslapā www.micrec.lv, kā arī meklējami Jāņa Rozes grāmatnīcās un citur.