Alt
14.06.2017

Saldās sejas: "Jā, tas ir vecais labais Liepājas roks, tāds kāds tas bija un paliks mūsu sirdīs. Lai ko arī kāds par to sacītu. Tas ir "oldskūls", bet tāds, kuru mēs mīlam."

Tradicionālā Liepājas roka grupas "Saldās sejas" pirmsākumi meklējami 1982.gadā, kad Liepājā, tolaik vēl pavisam "zaļi gurķi", jeb padsmitnieki Tomass Kleins, Guntars Račs, Ivo Fomins, Aldis Žimants un laiku pa laikam arī Zigfrīds Muktupāvels, pulcējās "Vecā Toma būdā", kā tolaik sauca Tomasa Kleina dzimtas māju Liepājas centrā, Siena tirgus pašā malā. Māja jau labu laiku kā ir nojaukta un tajā vietā šobrīd ierīkots neliels skvēriņš. Taču 1982.gadā tur pulcējās radošu jauniešu bariņš, lai nelegāli savam vecumam, baudītu alu un muzicētu.

Grupa tā arī nenospēlēja nevienu koncertu, taču dziesmas tika rakstītas un dziedātas dažādos, svešinieku acīm slēgtos pasākumos.

20017.gadā divi no grupas dibinātājiem ir nolēmuši šo projektu atdzīvināt, izveidojot "atvērta tipa" grupu, kuras koncertos un ierakstos var tikt pieaicināti dažnedažādi izpildītāji un neviens nekad nezinās, kas būs īpašie viesi kādā no koncertiem vai ierakstu sesijām. Taču pamatsastāvam ir pievienojies jauns un daudzsološs dziedātājs, ģitārists un trompetists Jānis Narkevics juniors no Saldus, kurš pašlaik apgūst trompetes spēli Liepājas mūzikas vidusskolā, paralēli spēlējot galda tenisu augsta līmeņa turnīros un gūstot labus panākumus.

 

Dziesmas "Neiespējams nav nekas" pamatā ir Guntara sarakstīts dzejolis no topošās grāmatas #365, kuras tapšanai līdzi var sekot visi Guntara FaceBook profila sekotāji, jo katru vakaru šajā profilā tiek publicēts jauns dzejolis. Topošās grāmatas pirmā daļa ar pirmajiem 182 ar pusi dzejoļiem, tiks izdota 27.augustā , kad Dzintaru koncertzālē notiks Guntara Rača radošais vakars festivāla "Bigbank LV pērles" ietvaros" , kur koncerta otrajā daļā uzstāsies arī "Saldās sejas", izpildot grupas "Līvi" un "Fomina un Kleina" grāvējus ar Rača vārdiem, kā arī pašu rakstītās jaunās dziesmas. Tāpat grupa kopā ar citiem mūziķiem piedalīsies dažādu viesmūziķu dziesmu izpildījumā, nodrošinot, ka tādā skanējumā šīs dziesmas vēl nekad nebūs skanējušas.

Saldās sejas - Neiespējams nav nekas (audio)

Dziesma pieejama  iTunes un Spotify.