Alt
07.06.2019

Jaunajā nošu grāmatā “100 populārākās Raimonda Paula dziesmas bērniem” ir iekļautas tādas dziesmas, bez kurām būtu grūti iedomāties bērnu ballītes, bērnudārzu izlaidumus un pamatskolu saviesīgos pasākumus, un bērnu dziedāšanas konkursus - “Putniņš uz zara”, “Anniņa vanniņā”, “Rabarbers ar platām ausīm”, “Miega vilcieniņš”, “Pūpoliņi”, “Neprātīgs vēlējums”, “Lācis” un vēl un vēl! Dziesmas ar Jāņa Petera, Raiņa, Aspazijas, Guntara Rača, Leona Brieža, Imanta Lasmaņa, Viļa Plūdoņa, Leona Vāczemnieka un Ineses Zanderes vārdiem.

Raimonds Pauls: “Pats biju pārsteigts par to, ka to dziesmu ir tik daudz. Būs jāuzrīko kāds koncerts vai jāizveido izrāde. Man šķiet, ka tās dziesmas labi līmējas kopā.”

Grāmatas izdevējs un daudzu dziesmu līdzautors Guntars Račs (Izdevniecība MicRec) stāsta par grāmatas tapšanu: “Šī ir ilgi lolota un rūpīgi gatavota nošu grāmata. Ar īpašām dziesmām, kuras rakstītas bērniem. Klausītas, dziedātas un mīlētas dziesmas, ar kurām uzaugušas vismaz divas paaudzes, ja ne visas trīs paaudzes. Grāmatā iekļauti skaņdarbi, kurus esat dzirdējuši vai katrā Māmiņu dienas koncertā, neskaitāmos jauno un pavisam jauno izpildītāju konkursos un koncertos. Šīs dziesmas skanēja un skan radio, koncertos, TV pārraidēs un bērnu un jauniešu svētkos. Šīs dziesmas daudzi burtiski iezīduši ar mātes pienu. Tās ir mīļas un aizkustinošas, jautras un uzmundrinošas. Daudzas no tām rakstītas vokālajam ansamblim “Dzeguzīte”, koriem, leļļu izrādēm un animācijas filmām.

Visas notis ir caurskatījis pats Maestro Raimonds Pauls, veicot labojumus un dodot savu svētību to publicēšanai. Paldies Dzeguzītes vadītājai Dailai Martinsonei par sadarbību nošu materiālu atrašanā.

Notis sagatavoja Rūdolfs Bērtiņš sadarbībā ar Līgu Paegli. Dizainu veidojis mākslinieks Guntars Ošenieks, izmantojot Mārča Baltskara fiksēto Maestro portretu, kurš fiksēts Baltezerā, Maestro mājās.

Lai padarītu vieglāku gatavošanos kādam koncertam vai citam svinīgam, vai saviesīgam brīdim, Izdevniecība MicRec sagatavojusi arī 20 dziesmu instrumentālās versijas (fonogrammas), kuras no 17. jūnija būs pieejamas īpašos komplektos ar šo grāmatu.

Šī ir jau astoņpadsmitā nošu grāmata sērijā “Populārākās dziesmas”, kurā izdotas nošu grāmatas tādām grupām un mūziķiem kā Prāta vētra, Raimonds Pauls, Līvi, Uldis Marhilevičs, Mārtiņš Freimanis, Lauris Reiniks, Eduards Rozenštrauhs un Guntars Račs. Izdotas izlases bērniem, Ziemassvētku dziesmu apkopojumi, un populāru latviešu ziņģu notis.

Meklējiet grāmatas grāmatnīcās vai pasūtiet www.micrec.lv

Saistītie mākslinieki