Alt
26.11.2012

Ar jautru pasākumu T/C „Spice” š.g. 1. decembrī plkst. 12:00 tiks atzīmēta Latvijas populārākās bērnu popgrupas „ Dzeguzīte” jaunā Ziemassvētku dziesmu albuma „ Piparkūku pipari” izdošana.  Albumā ieļautas pavisam 18 komponista Gunāra Freidenfelda dziesmas ar tādu dzejnieku, kā Māra Cielēna, Imants Lasmanis,  Ojārs Vācietis,  Vilis Plūdonis, Uldis Auseklis, Jāzeps Osmanis un citu pazīstamu dzejnieku dzeju. Ieraksti veikti Latvijas Radio studijā kopā ar producentu Māri Lāci. Dzeguzīti „ ganīja” ansambļa ilggadēja vadītāja Daila Martinsone. Piecu dziesmu ierakstos piedalījies pazīstamais dziedātājs Andris Daņiļenko. Albumā iekļautas galvenokārt jaunas un agrāk nedzirdētas Ziemassvētku laika dziesmas. Starp tām tādas, kā „Ceļā uz Ziemassvētkiem” , „ Eglīte” , „Maršs visiem Jaungadiem” , „ Svētvakarā” , „ Ticība” , „Veltījums "Kaķīša dzirnavām". „Ziemassvētku laiks” un daudzas citas.

Albuma bukletā atrodami visu 18 dziesmu teksti , tāpēc visi mazie un lielie dziedātāji varēs dziedāt līdzi un mācīties šis jautrās un draiskās Ziemassvētku dziesmas un vēlāk tās izpildīt pie eglītes mājās saņemot dāvanas.  Albuma noformējumā mākslinieks Guntars Ošenieks izmantojis speciāli „Iļģuciema maiznīcā” ceptu piparkūku burtiņus ar glazūru un piparu rotājumiem. 

Dziesmu komponists Gunārs Freidenfelds albuma bukletā dalās ar savām pārdomām par jaunajām dziesmām un savām Ziemassvētku sajutām : „ Man kopš bērna dienām visu svētku svētki ir tieši Ziemassvētki. Kā visgaidītākie, vismīļākie, visbaltākie, visģimeniskākie! Kaut toreiz tika svinēti aiz pievērtiem logu slēģiem, kaut arī eglītē konfektes vietā šūpojās papīrītī ietīts maizes kumosiņš, arī kāds no iepriekšējās dzīves saglabājies spožs nieciņš. Un kāpēc tā dāvana nevarētu būt dziesma? Kaut arī nezināma, nekad nedzirdēta. Ir taču tik interesanti noskaidrot, izzināt, kas tai spožajā iepakojumā ir paslēpts.Šajā dāvaniņā ir melodijas un vārdi. Bet pats svarīgākais – ir iespēja dāvanai pievienot savas izjūtas, savu varēšanu un gribēšanu. Un tad jau tā būs jūsu dāvana. Kādam citam. Varbūt arī tam mazajam puisēnam, kuram tagad jau sirma galva. Būšu priecīgs, ja pieņemsiet šo dāvaniņu, un laimīgs, ja dāvināsiet to citiem!” . 

Albumu izdod kompānija „ Mikrofona ieraksti”. Albuma izdošanu atbalsta FF Foods. 

Sestdien, 1. decembrī sāksies arī citas Ziemassvētku sajūtas rosinošas aktivitātes. Vienlaicīgi ar albuma prezentāciju t/c Spice 2. stāvā tiks atklāta līdz šim lielākā Iļģuciema maiznīcas veidotā lielformāta piparkūku izstāde – pasaka Rūķa Pipariņa Ziemassvētku darbnīca. Ārā pie t/c Spice ikvienam būs unikāla iespēja apskatīt dzīvus Ziemassvētku briežus, par kuru krustvecākiem kļūs un vārdus piešķirs stiliste Santa Bindemene-Mihelsone, bērnu grupa Dzeguzīte ar Guntaru Raču, dziedātājs, nu jau izaugušais Dzeguzēns, Valters Frīdenbergs un SIA FF Foods vadītājs Andrejs Fraimanis. Turpat darbosies Ziemassvētku veikals, kur vienuviet būs pieejama visplašākā Latvijas ražotāju un mākslinieku veidoto svētku dāvanu izvēle. Iļģuciema maiznīcas konditorejas kafejnīcā varēs nobaudīt dažādus gardumus un karsti kūpošus dzērienus.

Albuma MP3: http://goo.gl/N1K6R