Alt
01.12.2021

 

20 gadi uz skatuves un pirmais albums - Renārs Veličko "#1"

Lai arī valmierietis Renārs Veličko ar mūzikas radīšanu un izpildīšanu nodarbojas jau 20 gadus, tikai šodien nāk klajā viņa pirmais dziesmu apkopojums ar ļoti simbolisku nosaukumu – “#1”.

Renārs par dziesmu tapšanu stāsta: “Paralēli savai dziesminieka skatuves dzīvei, darbojos arī akadēmiskajā mūzikā. Šobrīd studēju kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.  Savām dziesmām labprāt izvēlos dažādu autoru dzeju un uzskatu, ka viņu ieguldījums reizēm ir lielāks par manējo.”  

Albuma dziesmām izmantoti Imanta Ziedoņa, Jāņa Adamsona, Dinas Kārkliņas, Annas Builes, Guntara Rača un paša Renāra rakstīta dzeja.

Albumā iekļautās dziesmas: Nenokar galvu; Apskauj mani, apskauj; Tas nav tikai sniegs;  Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi; Mazās drāmas;  Par nesatikšanos;  Zvaigzne krīt;  Tevi lūdzu es; Kā zibens, bet liegi; Sargi savu tuvāko.

Albums #1” pieejams visās populārākajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās visā pasaulē: https://orcd.co/renarsvelicko1

Albuma vāka foto Renārs Veličko

Dziesmu ierakstos piedalījušies: Renārs Veličko (balss, ģitāras, taustiņinstrumenti), Āris Pickainis (elektriskā ģitāra 2, 5, 7, 8, 9, 10), Rūdolfs Zagorskis (bass 9), Kārlis Zagorskis (bungas 1, 9), Mārtiņš Birnis (bass 7), Undīne Cercina (vijole 1), Madara Drulle (vijole 8), Ivars Ozols (bass, kontrabass, taustiņinstrumenti 1, 2, 8), Uldis Sniķers (čells 9), Elīna Krastiņa (fona vokāls 8), Daniēls Groza  (bungas 2, 7), Dāvids Dāvis Eglītis (bungas 8)

Dziesmu ierakstus veica: Gints Stankevičs (2, producents, aranžija 3), Ģirts Laumanis Lomix (1), Reinis Kārkliņš (8), Rūdolfs Zagorskis (5, 9) un Mikus Frišfelds (4, 6, 7, 10).

Mūziķis ņēmis dalību tādos muzikālos kolektīvos kā “Emfāze”, “Rudolf & Red Nosers” un “Kasetes”, paralēli tam vienmēr uzstājoties arī kā solo mākslinieks.