Alt
13.11.2012

Uz Mārtiņdienas svinībām Aizputē 10.novembrī, kur ar dažādiem pasākumiem pilsētā tika pieminēts mūziķis Mārtiņš Freimanis, bija ieradies negaidīti liels skaits cilvēku. Aizputes kultūras nams, kurā notika mūziķim veltīts viņa draugu koncerts, bija pārpildīts un daļa cilvēku to baudīja izstāžu zālē pie ekrāna.

„Mārtiņdiena izdevās tieši tāda, kādu Mārtiņam pašam patika to rīkot. Ar draugu pūļiem, jautrībām un kārtīgu mielastu”, atzīst grupas „Tumsa” menedžeris Mareks Bērents „Skumjas šoreiz mēģinājām atstāt malā - mērķis bija visiem kopā radīt svētkus, svinēt Freimani, kas arī godam izdevās. Mārtiņa klātbūtne bija jūtama it visā.”

Svinības tika aizsāktas ar piemiņas brīdi Freimaņa atdusas vietā Misiņkalna kapos un turpinājās Aizputes kultūras namā, kur mūziķa dziesmas izpildīja viņa draugi - Chilli, Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Dreiblats, Valters Frīdenbergs, Olga Rajceka, Māra Upmane – Holšteina, Zanda Štrausa, grupas Tumsa, PER, Putnu Balle, The Capybaras u.c. Koncertu noklausīties ieradās daudz vairāk cilvēku, nekā bija cerēts, un organizatoriem nācās meklēt risinājumus, lai kultūras namā ietilptu visi gribētāji. 

Koncerta laikā, starp dziesmām, tika izspēlēta kāda Freimaņa iemīļota nodarbe  – uz labu laimi atšķirt grāmatu un lasīto uztvert kā īpašu vēstījumu šim brīdim. Koncerta laikā pirms katra priekšnesuma uz labu laimi tika atvērta kāda no Mārtiņa dzejas grāmatām un izlasītas nejauši izvēlētās rindas. Gan apmeklētāji, gan mūziķi pamanīja, ka tās bija tik pārsteidzoši precīzas katrai konkrētajai situācijai, ka neradās šaubas – šo parādi diktēja pats Mārtiņš!  

Pēc koncerta ļaudis devās uz starpnozaru Kultūras cenru „Serde”, kur notika kārtīgas Mārtiņdienas dzīres Freimaņa gaumē. Krodziņa „Pieci Vilki” saimniece Ligita Vilks bija parūpējusies par mielastu – pildītu tītaru un štovētiem kāpostiem. Svinībās skanēja dziesmas un draugu čalas, Mārtiņdienas vaininieks tika pieminēts īsti sirsnīgā un jautrā garā.

Mārtiņa Freimaņa fonds saka paldies visiem svētku apmeklētājiem, kā arī īpašs paldies tiem aizputniekiem, kuri palīdzēja šos svētkus noorganizēt. Koncerta laikā Mārtiņa Freimaņa fondam ziedoti 1513 lati. Par šiem līdzekļiem tiks turpināti fonda tālākie darbi.

Jau janvārī un februārī Mārtiņš atkal būs satiekams. Mārtiņa draugi apmeklēs lielas un mazas pilsētas Latvijā, lai kopīgi dalītos Mārtiņa dziesmās, dzejās un atmiņās par Mārtiņu un turpinātu šo unikālo stāstu par cilvēku, par draugu Mārtiņu Freimani. 

Informācija par fonda darbību atrodama mājaslapā http://www.mff.lv