Alt
19.09.2013

Ar Mārtiņa Freimaņa fonda atbalstu dziedātāja un dziesmu autore Anita Intaite izdod jaunu singlu "Tu klusē". Dziesmas mūzikas autore ir Anita, bet teksta autore – dzejniece, māksliniece Agnese Matisone.

Anitas jaunā dziesma „Tu klusē” mudina cilvēkus vairāk ieklausīties vienam otrā, nebūt paviršiem, rūpēties par savu apkārtni, savu sabiedrību, sev tuvajiem, jo tas viss gan iespaido, gan veido mūs. "Tik svarīgi ir ne tikai runāt, bet sarunāties, neatstāt lietas nepateiktas, jo tās ir kā ķieģeļi sienai starp cilvēkiem, kas veido komunikācijas un sapratnes trūkumu, vēlāk arī robus attiecībās un saskarsmē, kas nevar augt," saka Anita.

Šī ir pirmā dziesma Anitas daiļradē, kur teksta autore nav pati Anita. Par dziesmas tapšanu Anita stāsta: "Pirms pusotra gada Agnese man atrakstīja, ka vēlētos, lai es kādu viņas dzejoli ielieku dziesmā. Es palasīju viņas dzeju un tā man ļoti patika - atradu daudz paralēļu mūsos, kā arī līdzīgu skatījumu uz daudzām lietām, taču dziesma netapa uzreiz, tā nebija rakstīta un pielāgota dzejai. Kādā dienā man tapa mūzika un vīzija - gribēju dziesmu veidot ekspresīvu, ar spēcīgu vēstījumu un dramatisku noskaņu. Gribēju, lai tā ir par aktuālām lietām - ne tikai man, bet arī citiem. Daudz vēroju cilvēkus, to attieksmi vienam pret otru, attiecības. Man galvā atausa Agneses dzejolis un dažas frāzes no tā nemitīgi skanēja man galvā. Es sapratu - TRĀPĪTS!"

Teksta autore Agnese Matisone: " Ir cilvēki, kas bieži runā aplinkus, paiet viens otram garām –  tā notiek ik dienas. Esot tuvībā ar kādu, sieviete ziedo daļiņu sevis. Vai iespējams dzīvot bez ticības un uzticēšanās? Kā mīlēt, paliekot aizvērtai?"

Dziesmai tapis arī videoklips, kura prezentācija gaidāma 25.septembrī.

Atgādinām, ka 2012.gadā Mārtiņa Freimaņa fodna rīkotā jauno mūziķu konkursa „Pirmais" finālā par vērtīgām balvām gan no fonda, gan konkursa atbalstītājiem cīnījās16 jaunās grupas un solisti. Pēc žūrijas vērtējuma pirmo vietu konkursā ieguva grupa The Capybaras , otrajā vietā Anitu Intaiti, savukārt trešajā vietā ierindojās grupa CanZone. 

Mārtiņa Freimaņa fonds pirmo trīs vietu ieguvējiem sarūpējis iespēju ierakstīt labākās no savām dziesmām (potenciālos hitus) profesionālā skaņu ierakstu studijā, pirmās vietas ieguvējam piešķirot 3 dziesmu, otrās vietas ieguvējam divu un trešās vietas ieguvējam - vienas dziesmas ierakstu. 

Plašākai informācijai:

www.facebook.com/AnitaIntaite

www.draugiem.lv/AnitaIntaite

www.twitter.com/AnitaIntaite