Alt
20.11.2015

Šorīt neierasti liela kņada valdīja T/C “Spice” grāmatnīcas “Jānis Roze” jaunajā ēdamistabā “Lapsas māja”. Un kā nu ne! Krāsainos tērpos tērpušies un smaidīgām sejām rotājušies, tur šorīt burtiski “bizoja” mazie un vairs ne tik mazie dziedātāji no Rīgas Latviešu biedrības vokālās studijas “Knīpas un Knauķi”. Iemesls tam bija jaunā dziesmu albuma “Mazo bizoņu dziesmas” atvēršanas svētki un mielošanās ar siermaizītēm. Kas nu kuram šorīt šķita galvenais. Taču jautrība sita augstu vilni, ko fotogrāfijās fiksējusi fotogrāfe Dace Blūma.

Sveikt jaunos māksliniekus bija ieradušies  gan VIŅU vecāki, gan albuma ieraksta procesā iesaistītie, starp kuriem jauno ierakstu galvenais skaņu pavēlnieks Leons Sējāns, grupas “Prāta Vētra” menedžere Aija Auškāpa, kompānijas “Mikrofona ieraksti” repertuāra direktors Guntars Račs un dziesmas “Sēkliņas” līdzautore dzejniece Evija Gulbe. Pasākumu vadīja visu jauno albuma dziesmu mūzikas autors Andris Sējāns, kuram nācās ne vien vadīt pasākumu, bet arī iejusties klāt neesošā dziedātāja Daumanta Kalniņa lomā. Daumants, tāpat kā nu jau lielie “Knīpas” Laura Štoma, Sanita Sējāne un Nauris Indzeris ir piedalījušies albuma ierakstā, katrs iedziedot sev atvēlētās dziesmu partijas. Andris lieliski tika galā, par ko īpaši priecīgas bija studijas pasniedzējas Edīte Putniņa, Jonita Štoma un Sanita Sējāne.

Albuma dizaina autore Līga Kitchen atsūtīja savus sveicienus no Londonas!

Prezidenta apsveikuma vēstules gan nebija, bet noslēgumā bija gardumi no ēdamistabas “Lapsas māja” un visi pamazām izklīda, ļaujot grāmatām plauktos atpūsties no lielās kņadas. Atpūsties gan nesanāks pasniedzējiem un dziedātājiem, jo jau 18.00 šovakar Rīgas Latviešu biedrības namā notiks lielais albuma atvēršanas un “Knīpu un knauķu” 45. jubilejas sezonas svinīgais koncerts, uz kuru vari paspēt arī tu!

CD iespējams iegādāties Jāņa Rozes grāmatnīcās un pasūtīt MicRec mājaslapā internetā www.micrec.lv, kā arī lejupielādēt portālā Doremi.lv

Foto: Dace Blūma/MicRec