Alt
11.04.2016

Pirmo reizi dziesmu albums “Čaka ielas dziesmas”, kurā Harijs Spanovskis (1958.-2013) izpilda Raimonda Paula dziesmas ar Māras Zālītes un Guntara Rača dziesmu vārdiem, klajā nāca 1999. gadā un līdz pat šim laikam tiek uzskatīts par labāko, nu jau aizsaulē aizgājušā aktiera un dziedātāja Harija Spanovska  ierakstiem. Tā uzskatīja viņš pats un tā uzskata daudzie viņa talanti pielūdzēji, pateicoties kuru uzstājībai un neatlaidībai ir izveidots šis atkārtotais izdevums.

Kopš albuma pirmās izdošanas brīža Haris uzsvēra, ka tieši šis albums ir bijis pagrieziena punkts viņa radošajā darbībā, kas viņu no vienkārša dziedošā aktiera padarīja par pilnvērtīgu estrādes skatuves izpildītāju.

Guntars Račs: “Savas dzīves laikā Haris vairākkārtīgi ierosināja šo albumu izdot vēlreiz. Tagad izpildām viņa vēlēšanos, lai arī ar liktenīgu kavēšanos. Bet mēs visi zinām, ka Spanis to novērtēs, sēžot uz kāda skaista mākoņa maliņas, smaidot savu apburošo un vīrišķīgo smaidu.”

 

Atšķirībā no pirmā izdevuma albumam ir pilnībā nomainīts dizains un tajā izmantota mākslinieka Rolanda Krišjāna glezna “Čaka iela”, kā arī Jāņa Deinata uzņemtais Harija portrets. Tagad albuma bukletā atrodami arī visu dziesmu vārdi un kā papildus celiņš albumā iekļauta dziesma “Paskaties apkārt”, kas ir pats pēdējais Harija Spanovska ieraksts un līdz šim vēl nebija izdots.

Dziesmas radījis un aranžējis Raimonds Pauls. Ierakstā piedalās Latvijas Radio instrumentālā grupa un grupa „Remix” Raimonda Paula vadībā. Skaņu režisors: Māris Lācis.  Skaņu ieraksta producents: Raimonds Pauls. Dziesmas izvēlējās un sakārtoja Raimonds Pauls un Uldis Duka (1955.-2006).

 1. Bulvāru madonna (Ievads) (A.Skujiņa)
 2. Var jau būt (G.Račs)
 3. Vientulība (G.Račs)
 4. Dzejnieks (G.Račs)
 5. Karsta, karsta rīta rasa (M.Zālīte)
 6. 6.30 no rīta (G.Račs)
 7. Es nevēlos dejot tango (G.Račs)
 8. Dumji, dumji (G.Račs)
 9. Skumjā dziesma (G.Račs)
 10. Trīs lietas (M.Zālīte)
 11. Vernisāža (G.Račs)
 12. Laba dziesma par dalīšanu (G.Račs)
 13. Tikai nesaki nevienam (G.Račs)

Papildus

 1. Paskaties apkārt (G.Račs)