Alt
31.10.2016

Piektdien, 28.oktobrī, ar vairāku populāru mūziķu piedalīšanos un priekšnesumiem t/c Spice atklāta izstāde „Divdesmitgades populārākie albumi”, savukārt, visu nedēļas nogali norisinājušās „Latviešu mūzikas dienas t/c Spice” ar dažādām muzikālām aktivitātēm.

Latvijas lielākā mūzikas ierakstu kompānija „Mikrofona ieraksti” par godu savai 20 gadu jubilejai sadarbībā ar t/c Spice piektdien atklāja izstādi „Divdesmitgades populārākie albumi”, kurā apskatāmi latviešu mūzikas albumi, kas šajos gados ieguvuši Zelta vai Platīna diska statusu. Izstādi atklāja „Mikrofona ierakstu” dibinātāja Elita Mīlgrāve. Izstādē apskatāmo, savu godam nopelnīto Zelta diska apbalvojumu par ierakstu „Nekur nav tik labi kā mājās” atklāja dziedātājs Normunds Rutulis, veltot klātesošajiem vienu no saviem lielākajiem hitiem „Kūko, kūko, dzeguzīte”, kā arī Normunds Jakušonoks un Ģirts Lūsis, pārstāvot grupu „Labvēlīgais tips”, kuri ieguvuši Zelta diska apbalvojumu par albumiem „Pumpa” un “Tipa labākās dziesmas”. Divdesmitgades populārākie albumi un to iegūtie apbalvojumi t/c Spice skatāmi vēl divas nedēļas līdz pat 11.novembrim.

Piektdienas vakarā jebkurš interesents varēja piedalīties arī erudīcijas konkursā, atbildot uz jautājumiem par „Mikrofona ierakstiem” un Latvijas mūzikas pasauli, dziesmām un izpildītājiem. Pareizi atbildējušie ieguva iespēju griezt Laimes ratu, kur vairākkārtīgi tika laimēti ielūgumi uz „Mikrofona ierakstu” jubilejas lielkoncertu „20 gadi latviešu mūzikā” 9.novembrī, kā arī dažādi jaunākie kompānijas izdotie ieraksti tādiem izpildītājiem kā „Klaidonis”, „Sestā jūdze”, Mārcis Auziņš.

Klātesošie aktīvi piedalījās arī video sveicienu un apsveikumu nosūtīšanā saviem iemīļotajiem mūziķiem un “Mikrofona ierakstiem”, un šie video tiks atskaņoti lielkoncertā Arēnā Rīga 9.novembrī. Sanākušos ar saviem priekšnesumiem priecēja jaunie mākslinieki Katrīna Bindere, Nikolajs Puzikovs un Mārtiņš Ruskis.

Dažādas aktivitātes turpinājās arī sestdien un svētdien – „MicRec muzikālajā stendā” bija iespēja par īpaši zemām cenām iegādāties kompānijas daudzo gadu garumā izdotos CD ierakstus, DVD un dziesmu grāmatas, ko apmeklētāji labprāt arī izmantoja.

„Mikrofona ierakstu” jubilejas lielkoncerts „20 gadi latviešu mūzikā” notiks 9.novembrī Arēnā Rīga, un tajā klausītājus priecēs „MicRec” draugi daudzu gadu garumā – „Prāta Vētra”, „Labvēlīgais tips”, Laima Vaikule, „Musiqq”, „bet bet”, „Menuets”, „Pērkons”, Normunds Rutulis, Viktors Lapčenoks un daudzi citi mākslinieki. Biļetes pieejamas „Biļešu paradīze” kasēs.