Alt
27.07.2012

20. un 21. jūlijā Zviedrijas pilsētā Karlshamnā risinājās ikgadējais mūzikas festivāls – Baltic Song Festival. Latviju šogad festivālā pārstāvēja dziedātāja Sabīne Berezina. Par festivāla uzvarētājiem kļuva poļu duets Marcin Kindla un Piotr Kupicha ar dziesmu – „Jeszcze Sie Spotkamy”.

Festivāls notiek jau vairākus gadus un tajā ir pārstāvētas dažādas Eiropas valstis. Festivāls norit vienlaicīgi ar Karlshamnas pilsētas svētkiem.

Dalībniekiem bija jāizpilda divas dziesmas, ko pirms festivāla akceptējusi Zviedrijas žūrija. Visas dziesmas tika izpildītas Polijas orķestra „ Alex Band” pavadībā. Visus priekšnesumus filmēja Polijas TV un tie tiks atspoguļoti Polijas un citu konkursa dalībvalstu TV augusta vidū.

Šogad Latviju festivālā pārstāvēja Sabīne Berezina izpildot dziesmas „Mysterious” („Ir jāmeklē” angļu versija) un „If I only knew”, ko viņa 2008.gadā izpildīja Latvijas Eirovīzijas atlasē. Sabīne saka lielu paldies visiem faniem un atbalstītājiem, un latviešu modes dizaineru veikala „Paviljons” māksliniekiem un zīmoliem, kas rūpējās par koptēlu: Dace Krieviņa- Bahmane, ZIB, QooQoo un Lazy Sundays. Ceļojumā jauno mākslinieci pavadīja MicRec pārstāve Vivita Leismane.

Sabīne, lai gan bija nedaudz apaukstējusies, uzstājās cienījami un saņēma daudz komplimentu no žūrijas un skatītājiem. Lai arī godalgotu vietu iegūt neizdevās, šis konkurss bija lieliska pieredze un maza atkāpe no ierastās vides un jaunu kontaktu iegūšana. Tagad Sabīne var pilnībā nodoties mūzikla „Dzimuši mūzikai” mēģinājumiem kuri sāksies jau nākamajā nedēļā un vainagosies ar izrādēm 1. un 2. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Šogad Baltic Song Festivāl 1.vietas ieguvēji ir poļu duets Marcin Kindla un Piotr Kupicha ar dziesmu – „Jeszcze Sie Spotkamy” 

2.vieta – Šveices grupa 77 Bombay Street ar dziesmu - „I love Lady Gaga” 

3.vieta – Austrija un dziedātājs Michael Vatter ar dziesmu – „It is allright” 

Norvēģiju pārstāvēja dziedātāja ar skatuves vārdi – She, Itāliju – Giovanni Scialpi, Spāniju – Cuatro Gatos, Zviedriju pārstāvēja 2 māklsinieki – Jamie Meyer un regina Lunda, Igauniju – Rolf Roosalu.

Vairāk informācijas par Festivālu, bildes un video meklē Karlshamnas pilsētas mājas lapā:

http://goo.gl/Fo5py