Alt
11.02.2013

28. februārī koncertzālē “Palladium” ar programmu “Vēlreiz ar draugiem” uzstāsies “Čikāgas piecīši” – leģendārā ASV latviešu grupa, kas īsi pirms koncerta Mūzikas ierakstu Gada balvas ceremonijā tiks godināta par Mūža ieguldījumu populārajā mūzikā. Pirmās 100 biļetes nopērkamas par īpašu cenu – Ls 7. Pārējo biļešu cena – Ls 9.

Stāsta grupas negurstošais līderis Alberts Legzdiņš: “Vispirms esam ļoti pārsteigti, ka mūsu ansamblis izvirzīts šim apbalvojumam. Tāpēc arī braucam visi pieci - lai pārliecinātos, vai tā ir patiesība… Koncertā “Vēlreiz ar draugiem” pirmo reizi uzstāsimies kādreizējās kino telpās, kur tēvs mani veda skatīt Tarzāna filmas, kas tika rādītas ar daudziem turpinājumiem. Kā jau piecīšu izrādē, būs romantika, patriotisms un humors.”

Lai arī Padomju Latvijā viņu ieraksti netika izdoti un pirmo reizi grupa te uzstājās tikai 1989. gadā, gandrīz 30 gadu pēc dibināšanas, “Čikāgas piecīši” neapšaubāmi vieni no visos laikos visvairāk mīlētajiem latviešu mūziķiem. Taču piecīši ir kas daudz vairāk par kantrīmūzikas grupu un saviesīgu ballīšu izklaidētājiem. Daudzas viņu dziedātas dziesmas jau sen ir folklorizējušās, kļūstot par tautas vienotājām, smeldzes izteicējām un prieka nesējām, kas vienojušas dažādu paaudžu latviešus svešumā un Latvijā.

Lūk, kā gaidāmo koncertu ieskicē grupas ilggadējais dalībnieks Uldis N. Streips:

“Spēlēsim [to], ko publika vēlas dzirdēt. Ceram, ka mums piebiedrosies draugi, un būs jauka sadziedāšanās ar viņiem un publiku. Ceram arī pavadīt laiku ar publiku jokojot un runājot, lai vakars norit gaišā un mīlas pilnā gaisotnē. Būs laba ballīte!”

Unikālu šo koncertu dara fakts, ka aktīvu muzikālo darbību “Čikāgas piecīši” ir beiguši, un šoreiz kopā sanāk, lai saņemtu balvu par Mūža ieguldījumu. Uzstāšanās Palladium būs vienreizējs atskats uz kopā piedzīvoto, un sava veida pateicības žests par publikas mīlestību. Kā saka Alberts Legzdiņš: “Galvenais, ka mums būs izdevība atvadīties no tiem draugiem, no kuriem nepaspējām atvadīties iepriekšējjo reizi. Līdz tam!”

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzē” un šeit:
http://www.bilesuparadize.lv/events/perf…

Attēlā: “Čikāgas piecīši” pagājušā gadsimta 70. gados