Alt
19.09.2023

Dzejas dienu laikā izveidojies jauns duets Strazdiņš un Račs

Dzejniekam un mūziķim Guntaram Račam septembris jau daudzus gadus ir piepildīts un radošs laiks, jo notiek dzejas dienām veltītas tikšanās, koncerti un pasākumi. Lai šīs tikšanās reizes padarītu atraktīvākas, Guntars uz šiem pasākumiem šogad aicinājis arī savu jaunāko kolēģi, dziedātāju un dziesmu autoru Edvardu Strazdiņu.

Šodien dienasgaismu ierauga pirmais kopdarbs “Kad gribas vairāk”, kura pamatā ir 5. oktobra dzejolis no Rača populārās grāmatas “365” noslēdzošās daļas, kuram mūziku rakstījis Strazdiņš. Šī ir pirmā dziesma, kurā par jauno latviešu kantrī mūzikas cerību dēvētais mūziķis licis lietā arī savas vijolspēles prasmes.

Guntars: “Mana iecere, aicinot pulkā Edvardu, bija dot iespēju Edvardam uzstāties publikas priekšā, kas jaunam māksliniekam ir diezgan reta iespēja, kā iegūt savus klausītājus, kā arī vēlme padarīt autorvakarus muzikāli daudzveidīgākus. Līdz šim kopā esam uzstājušies jau vismaz 15 šādos pasākumos, tostarp šī gada dzejas dienu autorvakaros Aizputē un Saldū. Ir uzaicinājumi paviesoties Papē, Ķekavā un citur. Pamazām top pilna akustiskā koncertprogramma, ar kuru varēsim priecēt cilvēkus arī pēc dzejas dienu maratona.”

Dziesmai tapis video, kuru filmējis producents Kaspars Kambars un kurā pats sevi tēlo lieliskais fotogrāfs Jānis Deinats, kura fotostudijā Abndrejostā arī notika video filmēšana. Klipa laikā fiksēta mūziķu fotosesija, kur paši mūziķi pa laikam iejutās arī fotogrāfa lomā.

Dziesma ierakstīta studijā “Factory Sounds Studio” sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču. Ierakstā piedalījās Norberts Skarucis (kontrabass) un Uģis Tirzītis (ģitāra). Sitamo instrumentu partijas ieskaņoja Guntars Račs, bet ģitāras un vijoles solo izpildīja Edvards Strazdiņš.

Foto Jānis Deinats

Saistītie mākslinieki