Alt
04.03.2013

Ar spilgtu šovu aizvadīta jau 17. Mūzikas ierakstu Gada balvas ceremonija un noskaidroti ieraksti, kurus žūrija atzinusi par labākajiem 2012. gadā. Visvairāk balvu saņēmusi grupa Prāta vētra. Īpaši aizkustinoša izvērtās leģendārā ansambļa Čikāgas piecīši godināšana par vairāk kā 50 gadu ieguldījumu latviešu populārajā mūzikā.

26. februāra vakarā Nacionālajā teātrī pulcējās vai viss Latvijas mūzikas zieds. Godalgu pasniegšanu pavadīja koncerts, kurā uzstājās Prāta vētra, Astro’n’out, Per, Igo, Kārlis Būmeisters un Matters, Inokentijs Mārpls, Aija Andrejeva, Elizabete Balčus, Latvian Voices, DaGamba, Igo un citi. Balvas pasniedza sabiedrībā pazīstami cilvēki, ceremoniju vadīja Andris Freidenfelds.

Pašmāju mūzikas līdera lomā atkal spīdēja Prāta vētra, kas bija nominēta četrās kategorijās un saņēma trīs balvas.  Grupas godalgu arhīvu papildināja “Zelta mikrofoni” par uzvaru kategorijās “Labākais Pop –Rock albums” (“Vēl viena klusā daba”), Labākais videoklips (Lantern) un Labākā dziesma (Lantern). Lantern par gada dziesmu atzīta arī tautas balsojumā, ko jau piekto reizi organizēja tirdzniecības parks “Alfa”. Prāta vētra pretendēja arī uz titulu “Gada radiohits”, tomēr šo balvu saņēma Dona skaņdarbs Signāls.

Par labāko popmūzikas albumu žūrija izvirzījusi Jāņa Stībeļa “SummerCity”, bet roka balva tika grupai Inokentijs Mārpls (“Pupu Mizas”). Vairākās kategorijās ieraksti tika vērtēti pirmo reizi – par pirmo uzvarētāju smagā roka nominācijā kļuva grupa Soundarcade (albums “Moving the Great Hadron”), elektroniskās mūzikas konkurencē balvu saņēma Kodek (“Flavours from the Future”), savukārt par labāko džeza ieskaņojumu atzīts Kārļa Vanaga un City Jazz Band veikums  “Introducing the Band”.  Jaunums ir arī kategorija “Autordziesmu albums”, kurā par labāko atzīts jau pēc autora nāves izdotais Ulda Stabulnieka “Es mīlu dzīvi skaisto”.

Nopietna konkurence bija akadēmiskās un koru mūzikas kategorijās, kur “Zelta mikrofonu” saņēma Kremerata Baltica albums “Jubilate” un kora Kamēr  iedziedātās “Mēness dziesmas”. Labākais albums bērniem - “Dārta dzied. Raibā papagaiļa dziesmas” (Dārta Stepanova, Raimonds un Oskars Petrauski u.c.), labākais tautas mūzikas ieraksts - “Dziediet, meitas, vokorā” (grupa Saucējas).

Apskaužamu stabilitāti nodemonstrējis maestro Raimonds Pauls, kurš atkal guvis lielāko atzinību šlāgermūzikas apritē – šoreiz ar albumu “Miers un Bērziņš” (izpilda R. Pauls, Harijs Spanovskis, Andris Bērziņš un Jānis Paukštello). Savukārt kantri nominācijā lauri tika Sestās jūdzes “Iebrien manā saulrietā”.

Gada debijas balva - grupai Sus Dungo, iespaidīgākā koncerta video titulu nopelnījusi grupa Instrumenti ar uzstāšanos Arēnā Rīga “TRU Live 2011”, bet alternatīvās mūzikas žanrā godalgots Satellites LV albums “Pagrīdē” . Un visbeidzot - spilgta atgriešanās notikusi deju mūzikas nominācijā, kur par labāko dziesmu atzīta jau pirms vairākiem gadiem tapušā DJ Ella hita “Welcome to the Club” jaunā versija.

Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu organizē Micrec PM un Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība LaMPA sadarbībā ar Latvijas izpildītāju un producentu apvienību Laipa. Atbalsta Tirdzniecības parks Alfa un Merrild Scala kafija. Ģenerālsponsors – SMScredit.lv