Alt
09.08.2021

Grupa  “bet bet” izdod dziesmu grāmatu un turpina jubilejas turneju!

Grupa “bet bet”, kas šogad atzīmē 30 gadus uz skatuves, izdod savu pazīstamāko dziesmu grāmatu un turpina vasaras koncertu sēriju, kura noslēgsies 29. augustā Hanzas Perona brīvdabas koncertzālē Rīgā. Koncertā tiks svinīgi atvēta gan grupas 60 dziesmu grāmata, gan Guntara Rača jaunākās dzejoļu grāmatas “365” 3. daļa.

“bet bet” par jauno izdevumu grāmatas ievadā raksta: “1991. gadā visi jau bijām rūdīti nopietnos atzītu komponistu un autoru projektos. Tāpēc tad, kad dibinājām grupu “bet bet”, gribējās radīt kaut ko, kas ir pašu priekam, izklaidei un laba laika pavadīšanai kopā. Šajā grāmatā centāmies apkopot tās dziesmas, kuras izturējušas laika pārbaudi gan koncertos, gan arī ierakstu fiksācijās. Daudzas no tām jūs esat dzirdējuši radiostacijās, koncertos un TV pārraidēs. Bet šeit atradīsiet arī dažus tādus skaņdarbus, par kuru eksistenci, iespējams, jums nav bijusi nekāda nojausma. Krājumā iekļāvām arī tās dziesmas, kuras mums (un ne tikai mums) komponējis Maestro Raimonds Pauls, ar kuru mums ir gan 3 kopīgi studijas albumi, gan arī kopīgas uzstāšanās teātra izrādēs un koncertos. Tāpat šajā grāmatā atradīsiet arī Jāņa Lūsēna un Guntara kopdarbu “Nakts” un citus brīnumus, kas gadu gaitā ir bijuši iekļauti mūsu repertuārā, aizņemoties tos no Edgara Liepiņa vai Gundara Ruļļa izpildīto dziesmu saraksta.”

Lielākā daļa dziesmu ir grupas līdera Zigfrīda Muktupāvela un grupas bundzinieka Guntara Rača kopīgi un atsevišķi sarakstītas – “Vakara vējā”, “Pieklauvē”, “Mana mīļā meitene”, “Diena”, “Kāpēc man nav sarkans Meresedess”, “Es tevi nemīlu” u.c. Nozīmīgu lomu repertuārā spēlē arī grupas ģitārista Uģa Tirzīša kompozīcijas, tostarp “Pēdējo reiz’”, “Manu bērniņ”, “Es dzīvoju dēļ tevis vien”, “Akācijas”, “Sāksim visu no jauna” u.c. Taču grāmatā atradīsiet arī Raimonda Paula kompozīcijas no grupas albumiem “Nepārmet man” un “Vasara nebeigsies nekad” – “Mēmā dziesma”, “Kamēr svecītes deg”, “Kad man maziņam”, “Mazs cinītis”, “Dziesma par dzīvošanu”, “Vasara nebeigsies nekad” u.c.

Nošu materiālu publicēšanai sagatavoja Rūdolfs Bērtiņš un Līga Ivāne. Grāmatas dizainu veidoja mākslinieks Guntars Ošenieks. Vāka foto autore Aiga Rēdmane. Grāmatā atradīsiet arī grupas biogrāfiju un pāris vēsturiskus fotoattēlus.Jaunais izdevums pieejams grāmatnīcās un pasūtāms izdevēja interneta vietnē https://bit.ly/3lKXyir

Grāmatu meklējiet arī sekojošos grupas jubilejas koncertos Latvijā, kuros būs iespējams saņemt arī autogrāfus:

13.08. Smiltenes estrādē

14.08. Ainažos

15.08. Valkā

27.08. Vērgales estrādē

28.08. Valdemārpils Dupurkalna estrādē

29.08. Rīgā, Hanzas perona – Vasaras peronā

Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs uun internetā : https://bit.ly/3yyc4xH

 

 

Saistītie mākslinieki