Alt
25.02.2013

Kurzemnieku grupa „Diena bez pārtraukuma”, agrāk pazīstami arī kā Toma Bokuma solo grupa, savu jauno, Kristapa Šēnberga rakstīto dziesmu „Pēc manis kāds sauks”,  velta traģiski bojā gājušā hokejista, Latvijas Dzelzs vīra  Kārļa Skrastiņa piemiņai. 

Kristaps: „Lai arī cik banāli tas neskanētu, pasaulē nekas nav mūžīgs. Viens vienīgs sīkums var izmainīt visu dzīvi. Prieks un draudzība ir jādāvā sev tuvajiem cilvēkiem katru brīdi, kad esi ar viņiem kopā, jo var gadīties, ka nekad vairs nepateiksi - labdien, -tu man daudz nozīmē, -gaidīšu tevi u.t.t. Iespējams, ka katrs sev kādreiz ir teicis - kāpēc man bija jābūt tajā vietā un tajā laikā,  vai arī - kāpēc viņam bija jābūt tajā vietā un tieši tajā laikā.  Par to arī stāsta mana dziesma. Ne man vienam pietrūkst Kārļa Skrastiņa.”

Pirms gandrīz pusotra gada Latviju un visu pasauli pāršalca vēsts, ka Jaroslavļā ir avarējusi lidmašīna, kas veda hokeja komandu Jaroslavļas Lokomativ, kuras sastāvā spēlēja arī izcilais latviešu hokejists Kārlis Skrastiņš. „..Skumjas un cerība līdz pēdējam brīdim, ka  viņš tomēr nebija lidmašīnā, radīja tik smagu emocionālu pārdzīvojumu, ka mūzika un teksts pats no sevis vienkārši radās!..” piebilsts Kristaps.

Grupa „Diena bez pārtraukuma” dibināta 2007.gadā, grupas dalībnieku tīņu gados, kad vairākiem jauniešiem radās ideja kopā muzicēt,  bet nevienam vēl par spēlēšanu grupā nebija nekādas saprašanas - kā to darīt, ko spēlēt? Lūdzot pieredzējušā mūziķa, vaiņodnieka Jura Volkova palīdzību, grupa lēnā garā sāka attīstīt savas iemaņas un apgūt mūzikas instrumentus.  Pirms grupas dibināšanas, dalībnieki mūzikas skolā bija apguvuši pavisam citus mūzikas instrumentus. Basģitārists Artis absolvējis Vaiņodes mūzikas skolu ar flautas spēli. Ģitārists un tā laika bundzinieks – vijoli.  Bet, par spīti visām grūtībām, grupa turpināja darboties, un pavisam drīz jau sniedza atbalstītājiem savu pašu sacerēto dziesmu priekšnesumus.

Grupa tika pamanīta ar dziesmu – „Es tevi gribu”, ar kuru grupas līderis – Toms Bokums debitēja uz lielās skatuves jauniešu mūziklā „Dzimuši mūzikai” un kura pērn ilgu laiku turējās arī LR2 dziesmu aptaujas „Muzikālā banka”  mēnešu topos.  Šobrīd grupa aktīvi piedalās dažādos pasākumos, gatavo jaunas dziesmas, piedalās LTV 7 Trokšņa jauno grupu konkursā un koncertē, kā arī spēlē dejas.

Dziesma ir veltījums vienam no labākajiem hokejistiem Latvijas vēsturē, mūsu Dzelzs vīram – Kārlim Skrastiņam!

Dziesmu iespējams lejupielādēt portālā Doremi.lv: http://goo.gl/csUlt

Dziesmas teksts pieejams portālā Dziesmuteksti.lv

Official audio: