Alt
20.05.2019

Piektdien, 17. maijā Latvijas 1. Rokkafejnīcā bija pulcējušies leģendārās liepājnieku grupas Līvi atbalstītāji, izdevēji, kolēģi, draugi un žurnālisti, lai kopīgi atvērtu grupas jaunāko studijas albumu “Pluss Mīnuss”. Kopš grupas iepriekšējā studijas albuma “Pāri visam” ir pagājuši piecpadsmit gadi un arī šo albumu izdod “MicRec”. Šodien, vienlaicīgi ar Ainara Virgas atkārtotajām 55 gadu jubilejas svinībām, albuma atvēršanas koncerts notiks Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”.

Ainars Virga: “Jā, es zinu, tas ir ilgs periods, bet mums nav gājis īpaši viegli. Biju nolēmis, ka pēc Groduma aiziešanas Līvi ir beiguši savu darbību. Taču, lai kur es arī neuzstātos, vienalga kādā sastāvā, klausītāji pieprasīja Līvu dziesmas un es tās spēlēju. Tad parādījās dziedātājs ar atbilstošu balsi – Buks (Jānis Buķelis). Jau labu laiku es atkal spēlēju kopā ar veco Līvu dalībnieku Guntaru Mucenieku, viņa dēlu Henriju, arī pārējie pamazām atradās un tagad tā atkal ir grupa.”

Jaunajā albumā “Pluss Mīnuss” iekļautas 8 pilnīgi jaunas Virgas dziesmas ar Ainara paša vārdiem. Dziesmas “Betmens” vārdu līdzautors ir Horens Stalbe. Dziesmas “Līvi dzīvi” piedziedājumam izmantota satīriķa Zaņa Ezīša, savulaik par Līviem rakstītais leģendārais pantiņš “Pat miroņi, kas sen jau stīvi, sāk dejot tad, kad spēlē Līvi”. Savukārt dziesmas “Vitamīni” vārdu līdzautors ir Ainars Mielavs, kurš savu teksta daļu Līviem bija sarakstījis pirms daudziem gadiem. Savukārt dziesmas “Mīlestība” tekstam izmantoti vārdi no Sv. Pāvila vēstules korintiešiem. Albuma tituldziesmas “Pluss Mīnuss” ierakstā piedalījies reperis Rays. Albuma papildus celiņi ir Līvu versija Mārtiņa Freimaņa dziesmai “Neprāts” un dziesma “Pēdas uz palodzes” ar Guntara Rača vārdiem, kura tika ierakstīta 2016. gadā kā projekts “Līvi un Buks”. Lielākā daļa jauno dziesmu ierakstītas sadarbībā ar producentu Mārtiņu Burkevicu, tāpat kā lielāko daļu albuma dziesmu miksēja Krišjānis Geidāns sadarbībā ar Arni Račinski.

Albuma prezentāciju atklāja MicRec pārstāvis Guntars Račs, izstāstot albuma tapšanas raibo vēsturi. Pēc tam grupa izpildīja visu jaunā albuma repertuāru. Piedalījās arī Igetas Gaiķes vadītās popgrupas “Tev un man” bērni, kas piedalījušies albuma dziesmas “Rumpi Pumpi vīrs” ierakstā. Uzstāšanās bija jaudīga un daudzus klātesošos pārsteidza ar lielisko skanējumu, kārtīgu Liepājas hārdroku ar lieliskiem ģitāru rifiem, prātā paliekošām melodijām un pārliecinošu vokālu Buka izpildījumā. Pasākumu apmeklēja arī grupas “Opus Pro” līderis Alex, dziedātājs Jānis Bukums, “Dzelzs vilks” bundzinieks Mārcis Judzis un daudzi citi pazīstami Latvijas mūziķi.

Albums pieejams mūzikas veikalos, grāmatnīcās, mūzikas salonā “Mikrofons” t/c “Spice” otrajā stāvā. Albumu iespējams klausīties visās mūzikas tiešsaistes platformās, ieskaitot Spotify, Deezer un Apple Music. To var lejupielādēt iTunes vai Amazon.

Saistītie mākslinieki