Alt
01.11.2017

Šonedēļ grupas “Ryga” debijas albums “Catch Her Groove” nāk klajā Vācijā, Austrijā un Šveicē. Tas noticis pateicoties kompānijas “Mikrofona ieraksti” līgumam ar partneriem no “Gordeon Music” un “Rough Trade”. Albums šajās valstīs ir pieejams gan elektroniskā veidā, gan arī CD versijā.

Lai atbalstītu albuma un grupas atpazīstamību, grupa pagājušajā nedēļā devās savā pirmajā Eiropas turnejā un jau sniegusi koncertus Čehijā, Šveicē un pašlaik uzturas Vācijā, lai sniegtu vēl vairākus koncertus. Pēc Vācijas grupa dosies uz Nīderlandi, bet albuma turnejas noslēgums Lāčplēša dienā paredzēts tepat Rīgā, 1. Rokkafejnīcā. 

Darbs pie Vācijas tirgus iekarošanas mērķtiecīgi ilgst jau pusotru gadu, un šis ir tikai vēl viens jauns posms. 

Grupas līderis Mārcis Judzis dalās ar iespaidiem: “Tas ir pašsaprotami, ja albums stāv Vācijas veikalu plauktos, tad ir jādodas uz turieni spēlēt koncertus. Tas bija liels izaicinājums, jo tā ir sava veida došanās nezināmajā, kas būs, kā būs, vai viņiem patiks, vai mēs spēsim “noraut vāku”! Tagad varu teikt, ka jā, mums tas ir izdevies! Cilvēki dejo, lec un dzied līdzi! Tā ir neizmērojami laba sajūta, ka tavu mūziku novērtē. Šobrīd jau ir jauni koncertu piedāvājumi. Esam nospēlējuši jau trīs koncertus, un ir atlikuši vēl pieci, bet uztraukums nu jau ir aiz muguras un esam koncertējot apguvuši jaunas deju kustības, kuras apmeklētāji labprāt izpilda līdzi. Pārbraucieni no pilsētas uz pilsētu ir nogurdinoši, bet esam izvēlējušies doties ar kemperi, kas arī izrādījās pareizākais variants. 9. novembrī mēs būsim jau atpakaļ uz Dailes teātra dēļiem ar izrādi "Bannija Manro nāve", bet 11. novembri nosvinēsim ar traku koncertu grupas RYGA Eiropas tūres noslēgumu Latvijas 1.Rokkafejnīcā.”

Oct 26   MC Fabrika, Češke Budejovice, Czech Republic

Oct 27   Kreuz Obermarchtal, Germany

Oct 28   Bar King Neuchatel, Switzerland

Nov 01   Cowboy und Indianer, Hamburg, Germany

Nov 02   Blackland Rock Club, Berlin, Germany

Nov 03   Hotel Europa, Aachen, Germany

Nov 04   Mausefalle, Bonn, Germany

Nov 05   Verienshoes | Vaals, Netherlands

Šobrīd vairāk nekā 20 vācu radiostacijas savu dziesmu sarakstos iekļāvušas kādu no trīs albuma singliem, no kuriem lielāko popularitāti ieguvusi dziesma “Say You Love Me Now”, bet dziesmas “Bunny Munro Waltz” video pārraidījis TV kanāls “Die Arte’. Grupa un “MicRec” pateicas grupas Relicseed līderim Edgaram Rakovskim par operatīvu palīdzību turnejas organizācijā. 

RYGA aicina uz Rokkafejnīcu (video) : https://www.facebook.com/rygaband/videos/892008394285473/