Alt
18.07.2012

Brisele, 2012. gada 11. jūlijs - Šodien publicētā priekšlikuma mērķis ir veicināt kolektīvā pārvaldījuma organizāciju caurskatāmību un labāku pārvaldi, un tas vienkāršos skaņdarbu daudzteritoriālu licencēšanu izmantošanai tiešsaistē ES un EEZ.

Tas ļaus pakalpojumu sniedzējiem vieglāk iegūt nepieciešamās licences mūzikas izplatīšanai tiešsaistē ES ietvaros un nodrošināt pareizu ienākumu iekasēšanu un sadali starp tiesību īpašniekiem, kas nāks par labu autoriem, komponistiem, izdevējiem, lietotājiem un pašām kolektīvā pārvaldījuma organizācijām.

Piedāvājuma rezultātā, organizācijām, kas vēlas piedalīties daudzteritoriālā licencēšanā, būs jāievēro vienoti Eiropas standarti. Jaunie noteikumi mainīs kolektīvā pārvaldījuma organizāciju darbības veidu, ieviešot jaunas prasības, piemēram, uzlabotu repertuāra pārvaldību, ātrākus maksājumus dalībniekiem un skaidrākas ienākumu plūsmas ieviešanu.

"ICMP atzinīgi novērtē piedāvājumu par kolektīvā pārvaldījuma organizāciju caurskatāmības veicināšanu un pārvaldības uzlabošanu, nosakot stingrākas ziņošanas prasības un palielinot tiesību īpašnieku kontroli, kas ļaus efektīvāk pārvaldīt mūsu intereses," saka ICMP priekšsēdētājs Endrjū Dženkinss (Andrew Jenkins).

ICMP ģenerāldirektors Džers Hatons (Ger Hatton) piebilst, ka piedāvājums ļaus tiesību īpašniekiem tieši piedalīties savu tiesību pārvaldībā, kas gala rezultātā nodrošinās patērētājiem labāku piekļuvi kultūras saturam.

ICMP (Starptautiskā Mūzikas izdevēju asociācija) ir globāla tirdzniecības asociācija, kas pārstāv mūzikas izdevēju sabiedrības intereses starptautiskā mērogā. ICMP veido mūzikas izdevēju asociācijas no Eiropas, Tuvajiem Austrumiem, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas, Āfrikas un Āzijas-Klusā okeāna reģiona. Tajā ietilpst vadošie neatkarīgie daudznacionālie un starptautiskie uzņēmumi un reģionālie un nacionālie mūzikas izdevēji, galvenokārt MVU, no visas pasaules.

Papildu informācija:

Toms O'Konels (Tom O’Connell)

ICMP, mūzikas izdevēju balss visā pasaulē
37 Sq. de Meeus
1000 Brisele
pr@icmp-ciem.org
http://www.icmp-ciem.org