Alt
06.02.2024

Indygo un sasodīti labais albums “6” un “Palladium”!

“Kāds bija jautājums? Ahā! Tieši tā, mūzikas un emociju piesātināts, vienkārši sasodīti labs rokmūzikas albums! Esam gandarīti par padarīto!” sasodīti labi jūtas modernās rokmūzikas trio “Indygo”!

2024. gads Latvijā ir uzsācies krāsaināk, kā janvāra zemes vaigs, kuru sasalušās lietus lāses nosegušas, krītot un vēstot, ka šo gadu esam uzsākuši ar kārtīgu ziemu. Bet šī gada janvāra izskaņu, kopā ar Mārtiņu Vateru, Miku Riekstiņu un Mārtiņu Leju - grupu Indygo, varēsim ieķeksēt kā notikumu sev un, cerams, nekad līdz galam nesarakstītās Latvijas mūzikas vēstures vienu no spilgtākajiem mirkļiem, grupa izdod super svaigu studijas albumu “6”.

Albums ir noklausāms visās populārākajās straumēšanas platformās un fiziski pieejams tuvākajā laikā nav plānots - “Šoreiz izdomājām piebremzēt ar fizisku mūzikas kopiju izdošanu, iemesli ir vairāk kā ducis, kamdēļ nonācām pie šādas kopdomas, kaut vai  - cenšamies neapaugt ar milzu kaudzi kopijām šajā, interneta un digitālo mūzikas straumēšanas platformu pārbagātības laikmetā. Pašiem jau dikti patīk tās fiziskās albuma kopijas, vienalga - vinilā, cd vai kasetē - tas ir kā turēt rokās bērnu, tikai viens un tas pats bērns ir iepakots dažādos autiņos.”, tā vēsta grupas puiši. “Ja ļoti gribēsies ko paliekošu, kas liecinātu par albuma iznākšanu, mēs centīgi gatavojam ko uzvelkamu, paturamu, piestiprināmu.. kā mūziķu aprindās runā, gatavojam merčendaizu, kuru būs iespēja iegādāties albuma atvēršanas svētkos, kas notiks…” protams, ka fonā skan bungu dārdoņa un visi lasītāji, un klausītāji nespēj vien sagaidīt paziņojumu, jo vārdi šajā teikumā paliek ar vien vairāk, kas būtu ļoti labs paraugs latviešu valodas eksāmenam 12. klasē, bet te “.. 19.aprīlī, galvaspilsētas dažādo koncertu mekā “PALLADIUM”! Jā - lielāka skatuve, un vieta, kur skaņai ieskrieties un, protams, koncertvieta, kurā uzņemt jau esošos un jaunos grupas draugus! Koncerta laikā uz skatuves satiksiet vēl kādu mūziķi - mūziķus. Koncertvakaru atklās pasākuma dažādībai citādākas rokmūzikas projekts Bezvējš, kura sastāvā ir rokmūzikas skatuvē pieredzējuši mūziķi. Un pasākuma laikā noteikti atļauts filmēt un fotografēt, tikai to darot, pievērsiet uzmanību arī koncertam, lai ir atmiņas arī bez fotogrāfijām.”

Vairāk par albumu - tas tapis pēdējo pāris gadu laikā, apkopojot mēģinājumos sastrādātās dziesmas, izsijājot tieši šim albumam atbilstošākās. Dziesmas ierakstītas pie trim apbrīnojami talantīgiem studiju vīriem - Ģirta Laumaņa(Hodila Records), Valērija Černeja(No Fuss Audio) un Gata Zaķa(Instrumenti, TRU Music), kurš izskaņā arī pielika savu fināla pieskārienu albuma kopskaņas radīšanai. Albuma ierakstā piedalījušies vairāki draugmākslinieki - pūšaminstrumentu nodaļas valdes locekļi Ritvars Šilkovs, Maksims Starodubovs (Oranžās Brīvdienas, Rīta Stienis, Riga Reggae), šarmantā akadēmiskā sektora stīgu sektora jaunlēdija Undīne Cercina, kā arī divi stalti un Latvijas rokmūzikā milzu artavu ieguldījušie Māris Žigats (Pienvedēja Piedzīvojumi) un Artis Dvarionas(Lapsene, R.A.P.). Albums muzikāli ir dikti krāsains, kas elektriski paceļ uz pirkstu galiem un liek atsēsties tā dziļāk dīvānā vai piejūras kāpās un, vērojot jūras plašo ūdeņu dažādo kustību, atrast šajā mūzikā ko ļoti personisku un uz ilgāku paliekošu.

Tātad jauns albums - Indygo “6” un albuma atvēršanas koncerts “PALLADIUM” 19. aprīlī - forša kombinācija. Koncertbiļete vienmēr ir lieliska dāvana sev, vai kādam, kurš 150% ir pelnījis labas mūzikas koncertu! Ak jā - biļetes ekase.lv

2005. gadā kompānijas “MicRec/ Raibā Taureņa ieraksti” paspārnē nāca klajā grupas paštitulētais albums “IndyGo.  Tas pieejams populārāklajās straumēšanas vietnēs visā pasaulē: https://orcd.co/indygo

Saistītie mākslinieki