Alt
18.05.2018

Maija beigās klajā nāks Latvijas mūziķu veltījuma albums Mārtiņam un viņa dziesmām “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”. Albuma izdevēji “MicRec” jau septīto piektdienu pēc kārtas publicē kādu no 15 albumā iekļautajām dziesmām. Līdz šim jau publicētas Freimaņa dziesmas, kuras izpilda “Rīgas Modes”, “Labvēlīgais Tips” un Elza Rozentāle, “Musiqq”, “Z-Scars”, Lauris Reiniks un Rūta Reinika un Arturs Gruzdiņš ar savu grupu “Refleksija”.

Nu pienākusi kārta liepājniekam Ivo Fominam, kurš ieskaņojis Mārtiņa dziesmu “Satīties, sapīties”, kuru Mārtiņš savulaik iedziedāja duetā ar Elīnu Fūrmani, un kura 2007. gadā tika īpaši sarakstīta LTV seriālam “Neprāta cena”, kurā kā aktieris piedalījās arī pats Mārtiņš.

Ivo Fomins: “Nebija viegli izvēlēties dziesmu. Kopā ar ģitāristu Robertu Dinteru izmēģinājām vairākas, bet šī šķita vispiemērotākā tam, ko vēlējāmies pateikt. Uzskatu to par lielu godu piedalīties šajās projektā, jo Mārtiņš ir dzimis Liepājā un ir viens no tiem, kuri nesa Liepājas vārdu tālāk pasaulē. Žēl ka viņš tik ātri “sadega”, domāju, ka mēs būtu sagaidījuši vēl daudz lielisku dziesmu, jo viņš nemitīgi bija radošā procesā. Taču tagad mums ir iespēja viņu godināt, izpildot viņa dziesmas. Domāju, ka viņam viss šis projekts sagādātu lielu prieku. Ar interesi sekoju tam, kā Mārtiņa dziesmas interpretē citi. Šis pavisam noteikti būs neparasts albums”.

Gaidāmā albuma dziesmu un izpildītāju saraksts:

 1. Bums – Labvēlīgais Tips un Elza Rozentāle
 2. Un pirms mēs aizmigām – Aija Andrejeva
 3. Ne jau tu, ne jau es – Musiqq
 4. Redz kā tu ar mani – Rīgas Modes
 5. Tā tas, mās’ – Lauris Reiniks un Rūta Reinika
 6. Paspēlēsim paslēpes – Olga Rajecka  
 7. Kā aizdejot līdz rītam – Katrīna Bindere
 8. Kad Ēģiptē sniegs – Z-Scars
 9. Satīties, sapīties – Ivo Fomins
 10. Neprāts – Līvi
 11. Bet maijpuķītēm jāpaliek – Refleksija
 12. Sapņu tilti – Mārtiņa Freimaņa draugu koris
 13. Līdz Himalaju mākoņiem – Kārlis Būmeisters

    Papildus:

 1. Draugs – Mārtiņa Freimaņa draugu koris
 2. Pie Dieviņa gari galdi – Mārtiņa Freimaņa draugu koris

Atbalsta un informē Tipogrāfija Eveko, Radio Skonto, Radio TEV, Draugiem.lv, TVNET un laikraksts Diena.

Saistītie mākslinieki