Alt
17.09.2015

Muzikālās izrādes „Mēs” pamatā ir Andras Manfeldes librets, Ingara Viļuma mūzika un Guntara Rača dziesmu vārdi. Pirmizrāde notika 2015. gada 24. aprīlī, Ventspils kultūras centrā, kur arī rīt, 18. septembrī, plkst 19.00 paredzēta izrāde. Izrādes vietā pirmo reizi būs pieejams izrādes dziesmu CD albums, kuram pievienoti gan dziesmu vārdi, gan arī dziesmu instrumentālie pavadījumi, kas ir īpaši noderīgi bērnu un jauniešu muzikālo kolektīvu audzinātājiem, kuri paši gatavo savas dziesmu programmas. 

Izrādi iestudēja režisors Juris Ločmelis. Koncertizrādes un ierakstu albuma stāsts ir par jauniešu atkarībām no mūsdienu tehnoloģijām un to ietekmi uz viņu savstarpējām attiecībām reālajā dzīvē. Darbība norisinās kādā vasaras nometnē, kurā satiekas jaunieši no dažādiem novadiem ar dažādu dzīves pieredzi un attieksmi pret apkārtējo pasauli. Ventiņi apceļ latgaliešus, bet Rīgas meitenes smejas par laukos dzimušajiem vienaudžiem. Caur šādu savstarpēju rīvēšanos dzimst īsta draudzība un nometnei beidzoties, nevienam vairs negribas šķirties. Šo ainu var lieliski redzēt un dzirdēt izrādes noslēdzošajā dziesmā “Mēs nešķirsimies”, kuras video skatāms šeit:

Izrādē piedalās un dziesmas izpilda – Indra Vītiņa, kura attēlo skolotāju un pop-studijas “Jūras akmentiņi” dalībnieki Kārlis Blumbergs, Everts Riekstiņš, Karlīna Priedēna, Evelīna Riekstiņa, Sendija Rafelde, Līva Zvirgzdiņa, Laura Lūse, Reinis Reimanis, Matīss Rihards Ikše, Emīls Kalenda, Kristers Ruža, Valērija Čuvizova, Asnāte Treimane, Arturs Sokolovskis un Ralfs Jasons

Dziesmas producēja un ierakstīja Ingars Viļums, kurš iespēlēja arī ģitāras, taustiņinstrumentus, un pats arī programmēja. Ieraksts miksēts un  skaņas apstrāde pabeigta ''Labo ierakstu studijā '' pie Jāņa Kalves.

Albums un dziesmu instrumentālie pavadījumi pieejami lejupielādei portālā Doremi.lv un no nākamās nedēļas būs pieejami arī iTUNES, Spotify, Deezer, Apple music un citos mūzikas servisos visā pasaulē. 

 

Foto: Edgars Zviedrāns