Alt
10.08.2017

Latviešu mūzikas krājumi nav iedomājami bez dziesmām ar Jāņa Petera vārdiem - “Dvēselīte”, “Mēmā dziesma“, “Manai Dzimtenei” un daudzas citas melodijas ir plaši iemīļotas un neaizmirstamas. Godinot dzejnieka daiļradi, 25.augustā Dzintaru koncertzālē populāri latviešu mūziķi izpildīs skaistākās dziesmas ar Petera vārdiem.

Nozīmīga ir dzejnieka sadarbība ar Maestro Raimondu Paulu, kurš ar Petera dzeju ir sakomponējis vairāk nekā 100 dziesmu, dziesmu ciklu, mūzikas kinofilmām un teātrim. Tāpat viņa dzeju mūzikā ietērpuši arī Uldis Stabulnieks, Gunārs Rozenbergs, Zigmars Liepiņš, Imants Kalniņš un citi.

Peters gremdējas amizantās atmiņās par sadarbības aizsākumiem ar Maestro: “Sākumā mēs ar Paulu tikāmies katru dienu, man bija grūti kaut ko iestāstīt. Es mēdzu uzrakstīt dziesmu vārdus, un Pauls sāka smieties. Es uzrakstīju “Pēdējo lapu”, ko tolaik tā nesauca, un Pauls teica: “Nē, tam nav nekāda sakara ar to, ko tu esi uzrakstījis.” Bet lielākoties mums tomēr ir veicies.”

Negaidīti dueti, trio un kopkori 25.augustā veidos unikālu koncertu divās daļās, kurā ikviens varēs dziedāt un just līdzi tādām iemīļotām un neatkārtojamām dziesmām kā “Sanāciet, sadziediet”, “Tai pilsētā”, “Marijas dziesma”, “Pērļu zvejnieks”, “Griezīte”, “Lūgums”, “Lai jums izdodas” un daudzām citām. Petera spožāko pērļu izlasi Dzintaru koncertzālē izpildīs Viktors Lapčenoks, Marija Naumova, Andris Ērglis, Aija Andrejeva, Mārtiņš Ruskis, Samanta Tīna, Antra Stafecka, grupa “Četri vienā” un citi.

Festivāls “Bigbank Latvijas pērles” notiek jau ceturto gadu, un šoreiz tā uzmanības centrā ir trīs latviešu dzejnieki, bez kuriem nav iedomājama mūsu mūzikas pasaule – Jānis Peters, Māra Zālīte un Guntars Račs. Kā atzīst Peters: “Brīžiem gan arī mūzika ir tik ģeniāla, ka teksts tur nemaz nav vajadzīgs. Bet man ir liels gods un prieks, ka dzejniekiem ir pievērsta uzmanība.”
Biļetes uz festivālu pieejamas: http://www.bilesuparadize.lv/lv/organizers/organizer/100