Alt
11.02.2013

Plašākas publikas priekšā Kerija Kalēja debitēja 2006. gadā, kad dueta “Kerija un Santa” sastāvā ar pašsacerētu dziesmu iekļuva Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālā.

Turpmākos gadus Kerija aizvadīja pasaules mūzikas industrijas galvaspilsētā Ņujorkā, kur studēja Manhattanville koledžā, iegūstot bakalaura grādu specialitātē Mūzika un mūzikas menedžments. Mācību laikā Kerija bija koledžas Mūzikas biznesa kluba viceprezidente, piedalījās studentu kabarē uzvedumos, praktizējās mūzikas izdevniecībās Songs, Cherry Lane un Bug Music Publishing, kā arī vairākās studijās, kur viņai bija iespēja līdzdarboties Beyonce, Jay Sean u.c. mākslinieku ierakstu tapšanā. Paralēli darbam un mācībām Kerija izveidoja grupu, ar ko uzstājās Ņujorkas klubos. ASV meitene ieradās 18 gadu vecumā un intensīvā turienes pieredze lielā mēra noteikusi viņas pašreizējās muzikālās intereses.

Kerija stāsta, ka agrāk rakstījusi pop/techno/dance mūziku, bet ASV aizrāvusies ar rokenrola kultūru un šobrīd savā mūzikā cenšas apvienot pop, industrial un rock estētikas. Šādā stilistikā ieturēta arī jaunā dziesma “Antibiotics”, kas ir Kerijas pirmais pieteikums pēc sešu gadu prombūtnes atgriežoties Latvijas mūzikas dzīvē. Videoklipu, kurš tapis ar http://www.absolution.lv atbalstu, kopā ar Keriju veidoja Dāvis Zelčāns, Ritvars Bluka un Edgars Jurjāns no apvienības AV/CH.

Kerija Kalēja:Reiz Ņujorkā nācās iet pie ārsta ar sastrutojošu kaklu. Atšķirībā no Latvijas, ASV ārsti neizraksta antibiotikas, bet saka - iekaisums pāries, ja domāsiet labas domas....Ideja laba, tikai pašsajūta neuzlabojās par spīti visām domām.Tad atcerējos, ka no Latvijas, esmu paņēmusi līdzi arī antibiotikas – tas bija ceļš uz atveseļošanos!Tā aizdomājos par dažādām it kā ikdienišķām atkarībām.Narkotikas, alkohols, cigaretes, cilvēki, situācijas un ... antibiotikas.Video ir psihedēlisks, ar to gribēju parādīt, kā cilvēks jūtas atkarības augstākajā punktā, kad redzams, ka diez vai pašam ar to izdosies tikt galā.” 

Dziesmas vārdi – Kerija Kalēja. Producents – Kerija Kalēja un Filly Rodriguez.

Dziesmas vārdi: http://goo.gl/4Tsct

MP3: http://goo.gl/Stzyp

Soundcloud: http://goo.gl/GIHSP

Dziesmas official video:

Attēlā: Kerija Kalēja. Kadrs no dziesmas “Antibiotics” video