Alt
25.10.2023

Kinoteātrī izrādīs dokumentālo filmu “Pienvedēja Piedzīvojumi”

Sagaidot leģendārās latviešu rokgrupas “Pienvedēja Piedzīvojumi” trīsdesmit gadu kopābūšanu, pie skatītājiem nonāk režisora Jāņa Orbidāna jaunā dokumentālā filma par grupu, kas no 30. oktobra būs skatāma kinoteātrī “Forum Cinemas”.

Tas ir iedvesmojošs stāsts par trīs jauniešiem no Sabiles, kuru interese par mūziku, bezbailīgā tiekšanās pēc sava skanējuma un draudzība rezultējusies klausītāju pilnās zālēs. Filmā redzami unikāli kadri ar grupas pirmo uzstāšanos, ekskluzīvs ieskats dziesmu tapšanā un iepriekš nedzirdēti skaņdarbi.

Latvijā zināmi mākslinieki, mūziķi un grupas atbalstītāji, kuri bijuši kopā ar “Pienvedējiem” viņu ceļā, aizvedīs skatītāju nostalģiskā ceļojumā, kas piepildīts ar mūziku, atmiņām un nepielūdzamu jaunības garu. Šī filma nav tikai veltījums grupai, tas ir spēcīgs stāstījums par deviņdesmito gadu jaunatni un skarbo mūzikas vidi.

Strādāt ar Jāni un filmēšanas komandu bija aizraujoši,” par sadarbību ar režisoru stāsta grupas ģitārists Aldis Lunde-Kurzemnieks. “Pirmo reizi iejutāmies gan aktieru, gan varoņu lomās. Ar iznākumu esam ļoti apmierināti un ar interesi vērosim, kā skatītāji uztvers līdz šim nezināmus faktus par grupas dalībniekiem.”

Jānis Orbidāns ir režisors ar vairāk nekā 15 gadu TV pieredzi, līdzautors seriāliem "Pa kokas pēdām. Kolumbija", "Briedis pret Briedi" un neskaitāmiem citiem TV projektiem, kā arī viens no kinofilmas "Dzimuši hokejam" autoriem.

Filma latviešu valodā.

https://www.forumcinemas.lv/event/303841/title/pienved%C4%93ja_piedz%C4%...

Saistītie mākslinieki