Alt
28.05.2013

Ar īpašu mūziķu akciju un memoranda parakstīšanu LaIPA atzīmē Starptautisko Intelektuālā īpašuma dienu

Š. g. 26. aprīlī, atzīmējot Starptautisko Intelektuālā īpašuma dienu, “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) universālveikalā “Stockmann”, no plkst. 12.30– 14.30 rīkoja LaIPA biedru – mūziķu uzstāšanos un parakstīja saprašanās memorandu ar Latvijas Tirgotāju asociāciju (LTA) par mūzikas izmantošanu  publiskā izpildījuma vietās.

Ar šādu Latvijas mūziķu akciju, LaIPA vēlas pievērst plašākas sabiedrības uzmanību mūzikas izmantošanai  publiskās vietās, kas ir saistīta ar autortiesību un blakustiesību ievērosšanu, un tā ir daļa no intelektuālā īpašuma tiesībām. Intelektuālā īpašuma jautājumi jeb nemateriālās vērtības kļūst arvien aktuālākas mūsdienu uzņēmējdarbības vidē, un paši tiesību īpašnieki ir ieinteresēti un gatavi skaidrot kā uzņēmējdarbībā veiksmīgi var izmantot intelektuālo īpašumu. 

“LaIPA saprašanās memoranda parakstīšana ar LTA par mūzikas izmantošanu publiskājās  vietās veicinās uzņēmēju un mūzikas nozares sadarbību ilgtermiņā. Abu organizāciju sadarbība ir būtiska, lai mazinātu  risku, ka uzņēmēji neapzināti pārkāpj autortiesību likumu, jo nav detalizēti informēti par dažādām likuma niansēm. Autortiesību likumā mūzikas izmantošana  publiskajā izpildījumā ir viena no tiesību normām, tā nosaka, ka mūzikas atskaņošanai publiski ir nepieciešamas licences. Memoranda mērķis ir panākt Autortiesību likuma ievērošanu, skaidrojot LTA biedriem LaIPA izstrādāto tarifu kritērijus, atlīdzību veidošanās principus, kā arī veicināt izpratni par mūzikas izmantošanu uzņēmējdarbībāun Latvijā radītas mūzikas izmantošanu. Šādus saprašanās memorandus esam gatavi parakstīt arī ar citām uzņēmēju pārstāvētām organizācijām, jo savstarpēji diskutējot par mūzikas izmantošanas jautājumiem, mēs varam veiksmīgi sadarboties ilgtermiņā,” teica LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.

No plkst. 12.30 līdz 14.30, universālveikala “Stockmann” apmeklētājiem bija iespēja klausīties pašmāju iemīļotās grupas un izpildītājus – “Autobuss Debesīs”, Lieni Candy, grupa PeR, Double Faced Eals, Antra Sfaecku, Lieni Šomasi un Katrīnu Lukins.

“LTA atzinīgi vērtē LaIPA iniciatīvu veidot ciešāku sadarbību ar tirgotājiem. LTA atzīst, ka LaIPA izstrādātie tarifi ir samērīgi un atbilstoši ekonomiskajai situācijai valstī. Šī memoranda parakstīšana ļaus operatīvi apmainīties ar aktuālo informāciju nozarē. LaIPA ir gatava skaidrot kā piemērojamas likuma normas konkrētajā nozarē, pēc kādiem kritērijiem tiek aprēķināti tarifi un mūzikas atskaņošanas licenču izmaksas u.c.. Izveidojot ciešāku sadarbību starp abām organizācijām, mēs varēsim atrast kopīgus konstruktīvus risinājumus, sarežģītu jautājumu atrisināšanai,” sacīja LTA viceprezidents Gatis Šķudītis.

Mūziķi ar koncertu Intelektuālā īpašumā dienā vēlas pievērst uzmanību Latvijā radītai mūzikai, aicinot sabiedrību vairāk klausīties un izmantot Latvijas mūziķu radītos un izpildītos darbus. Lai atbalstītu Latvijas izpildītāju un producentu darbību, veicinātu mūzikas industrijas attīstību un palielinātu Latvijā radītās mūzikas konkurētspēju un eksportu pasaulē, šī gada sākumā tika izveidots Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas Eksports. LaIPA kopsapulcē biedri lēma, ka 3% no LaIPA ieņēmumiem tiks novirzīti jaunizveidotajam fondam.

Papildu informācija:

Liena Grīna

LaIPA izpilddirektore

Tālrunis: 67605023 

Fakss: 67500039  

E-pasts: liena.grina@laipa.org

Biedrība “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” ir organizācija, kurā izpildītāji un fonogrammu producenti ir apvienojušies, lai kolektīvi administrētu savas tiesības – vienotos ar fonogrammu izmantotājiem par maksājamo atlīdzību, iekasētu, sadalītu un izmaksātu to tiesību īpašniekiem. LaIPA ir starptautiski atzīta organizācija, kas vienīgā Latvijā administrē pašmāju un ārzemju izpildītāju un fonogrammu producentu tiesības saņemt taisnīgu atlīdzību par izmantotajām fonogrammām.