Alt
31.07.2020

Latviešu jaunieši ASV vienojas virtuālā korī un iedzied diasporas himnu.

ASV latviešu jauniešu virtuālais kopkoris – “Jauna dziesma”

2019. gada rudenī, pateicoties Štutgartes Latviešu kultūras biedrības vadītājas Karīnas Ziegler uzņēmībai tika realizēta ideja par latviešu diasporas jauniešu himnas radīšanu. Idejas autore uzrunāja ASV dzīvojošo latviešu komponisti Lolitu Ritmanis un tepat Latvijā dzīvojošo dziesmu autoru Guntaru Raču par kopīgas dziesmas radīšanu. Tā tapa skaņdarbs “Jauna dziesma”, kuru studijā Rīgā, sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču ierakstīja Vācijā dzīvojošie un dzimušie latviešu jaunieši, piedaloties grupas “Dzeguzīte” dziedātājiem.

Patīkamu pārsteigumu dziesmas iniciatori un autori piedzīvoja tagad, kad pandēmijas laikā, pateicoties Bostonas latviešu kora vadītājas Krisītes Skaras (Krissy Skare) ierosmei, tikai realizēta ideja par ASV latviešu jauniešu virtuālo kori, kurš attālināti ierakstījis šīs dziesmas jaunu versiju, kurā apvienojošies 77 bērni no visdažādākajiem ASV štatiem. Katrs savu kora partiju iedziedāja atsevišķi, bet skaņu kopā samiksējis Krisītes vīrs Maikls (Michael Glashow). Video montējis Ēriks Galiņš.

Krisīte, kā viņu mīļi dēvē visi tuvie cilvēki stāsta: “Paldies visiem 77 bērniem, kas paveica lielu darbu. Liels paldies Elisai Freimanei un ALA (American Latvian Association), kā arī Aivaram Osvaldam un dziesmu svētku fondam (Latviešu dziesmu un deju svētku fonds/ Latvian Song and Dance Festival Fund) par projekta atbalstīšanu. Lai latviešu dziesmas Amerikā skan mūžīgi!”

Vairāk informācijas šeit: https://www.dcdraudze.org/l/jauna-dziesma/

 

Saistītie mākslinieki