Alt
28.11.2012

Tuvojoties pirmajai Adventei, Lauris Reiniks klausītāju uzmanībai nodod jaunu dziesmu “Ziemassvētku lūgšana”. Dziesma iekļauta tikko iznākušajā albumā “Lauris Reiniks Ziemassvētkos”, tās mūzikas autore ir Holivudā strādājošā latviešu komponiste Lolita Ritmanis, vārdus sacerējis viņas tēvs Andris Ritmanis, kurš savulaik sarakstījis arī leģendārās atmodas himnas “Manai tautai” tekstu un leģendāro frāzi “palīdzi, Dievs, visai latviešu tautai”.

Stāsta Lolita Ritmanis: “Oriģināli “Ziemassvētku lūgšanu” rakstījām angļu valodā pirms vairākiem gadiem, kad Latvija bija zem Padomju varas un Padomju armija karoja Afganistānā… Dziesmā prasām mieru pasaulē. Pasaulē vēl joprojām pietrūkst miera un labestības, un ikviens no mums var “nest mieru” ar darbiem un domām, šajā gadījumā, arī ar mūsu dziesmu, kura ir mazliet himniska. Laura ierakstā ir ieguldīts liels darbs un mēs esam ļoti priecīgi, ka tā ir iekļauta gan viņa albumā, gan lielā koncerta programmā 20. decembrī.”

Dziesmas “Ziemassvētku lūgšana” video versija filmēta pirms dažām dienām, kad Lauris viesojās pie Latgales bērnu namu audzēkņiem, kuri saņēma ielūgumus uz svētku koncertu un citas dāvanas. “Tas bija mazākais, ko varējām uzdāvināt šiem bērniem, bet arī mazas lietas rada lielus smaidus”, stāsta Lauris.