Alt
28.11.2012

Joprojām turpinās 2012. gadā Latvijā iznākušo mūzikas ierakstu pieņemšana vērtēšanai Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai 2012. Ierakstus iespējams iesniegt LaMPA birojā Sēlpils ielā 2c līdz š.g.7.decembrim. Ieraksti iesniedzami gan CD formātā, gan elektroniski. Maksa par reģistrāciju saglabājas tāda pati kā iepriekšējos gadus – Ls 15 par vienu ierakstu vienā nominācijā. 

Latvijas mūzikas produentu apvienība LaMPA vērš uzmanību, ka šajā gadā izmaiņas piedzīvojusi piedzīvojusi Gada balvas vērtēšanas sistēma– optimizējot iesniegto ierakstu objektīvu izvērtēšanu, konkrētas nominācijas albumu iesniegšanai pagaidām netiek izvirzītas. Vērtēšanai tiek pieņemti visi 2012. gadā Latvijas teritorijā izdotie albumi visos žanros, un iesniegto ierakstu sadalījumu pa nominācijām veiks īpaši izveidota žūrijas komisija.

Šī sistēma, kas plaši tiek izmantota līdzīgos pasākumos pasaulē, ļaus pilnvērtīgāk izvērtēt notiekošo mūzikas ierakstu jomā un nodrošinās objektīvāku albumu salīdzinājumu, jo katrā nominācijā tiks vērtēti žanriski līdzvērtīgi albumi. Organizatori pauž cerību, ka šogad varētu izveidoties arī jaunas nominācijas žanros, kas, iespējams, līdz šim tikuši atstāti novārtā, un  vēlreiz aicina visus, kas šajā gadā izdevuši albumu, neatkarīgi no žanra, to iesniegt vērtēšanai.

Joprojām nemainīgas tiek saglabātas 4 vispārīgās nominācijas, kurās ierakstus var iesniegt paralēli iepriekšminētajam:

1. Labākais mūzikas video klips

2. Labākais koncertieraksts video

3. Labākā  debija (mākslinieka  pirmais  publicētais ieraksts)

4. Labākā dziesma (visi žanri)

Kā katru gadu, tiks pasniegta arī jau tradicionālā balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, kā arī, apkopojot Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienības (LaIPA) datus, tiks noteikts radiostacijās visatskaņotākais un arī gada visklausītākais ieraksts jeb Radiohits.

Balvu  pasniegšanas ceremonija notiks 2013.gada 26.februārī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada Balvas 2012  nolikums, žūrijas sastāvs u.c. informācija publicēta mājas lapā http://www.gadabalva.lv. Pirms ierakstu iesniegšanas LaMPA aicina rūpīgi iepazīties ar pasākuma nolikumu.

Papildus informācijai, lūdzam sazināties ar projekta administratori Līgu Markovu – liga@gadabalva.lv, tel: 67409911, vai ar projekta vadītāju Agritu Bikaviņu – agrita@gadabalva.lv.