Alt
28.05.2013

2012.gada novembrī pirmizrādi piedzīvoja dejas izrāde „Mēs esam ceļotāji”, kurai horeogrāfiju veidoja Līga Liberte. Tā jau bija ceturtā deju studjas „Body and Soul”  un Līgas Libertes dejas teātra vadītājas veidotā dejas izrāde.

Sakarā ar lielo skatītāju interesi, „Mēs esam ceļotāji”  tiks izrādīti atkārtoti 2013.gada 27.aprīlī Dailes teātrī. 

Laikmetīgā džeza dejas izrādē „Mēs esam ceļotāji” piedalīsies 13 dejotāji un to paspilgtinās speciāli veidotas video projekcijas. Līgas Libertes dejas teātra trupa ir veidota no spēcīgākajiem džeza deja studijas „Body and Soul” dalībniekiem. Izrādes laikā savas kompozīcijas izpildīs jaunā  komponiste un dziedātāja Marta Ritova, kuras smeldzīgā mūzika īpaši papildina izrādes filozofisko un emocionālo noskaņu.

Horeogrāfe Līga Liberte savās dejas izrādēs atklāti ieliek savu attieksmi un pārdzīvojumus. Šī dejas izrāde būs dziļi personiska, jo tiek veltīta diviem tuviem pāragri no dzīves aizgājušiem cilvēkiem. “Es tūlīt nomiršu… es savādāk nevaru; lai dzīvotu, man ir jānomirst… un tur es satikšu tevi”. Horeogrāfe tic, ka „ar cilvēka piedzimšanu nekas nesākas un ar viņa nāvi nekas nebeidzas. Dvēsele ceļo mūžīgi. Tā ir gaisma, vibrācija un mīlestība”. Jaunā dejas izrāde “Mēs esam ceļotāji” ir iecerēta kā gaiša filozofiska saruna ar skatītāju, dejas valodā pieskaroties dvēseles nemirstības tēmai. Kā atzīmē Līga Liberte: „Šī izrāde galvenokārt būs par mīlestību. Īstu. Un mūžīgu”.

Jaunajā izrādē Līgai Libertei nozīmīgi šķiet izdejot arī mirkļa apturēšanas stāstus. Noteiktos dzīves brīžos – kaislību virpuļos, laimes un mīlestības apskāvienos ikviens no mums ir piedzīvojis mirkli, kad  gribas to apturēt…

Līga Liberte ir Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas nodaļas absolvente, džeza deju studijas „Body and Soul” un Līgas Libertes dejas teātra vadītāja un viena no spēcīgākajām džeza dejas speciālistēm Latvijā. Viņa regulāri turpina paaugstināt savu kvalifikāciju ārzemēs – Lielbritānijā, Francijā un ASV. 

2012.gada gada nogalē „Body and Soul” vadītāja 3 mēnešus pavadīja Ņujorkas slavenajā Brodvejas dejas skolā.  Par tur piedzīvoto Līga Liberte stāsta: „Tas bija fantastiski grūts piedzīvojums, jo dejošanas līmenis tur ir pats augstākais pasaulē. Esot tur, saproti, ka esi pasaules dejošanas centrā un tur viss ir iespējams. Šajos 3 mēnešos esmu ieguvusi ļoti daudz praktiskas un teorētiskas zināšanas. Šajā braucienā es arī sapratu, kāpēc amerikāņi ir tik labi dejotāji un kas mums būtu jādara, lai mēs būtu tādā pašā profesionālā līmenī kā viņi.”  Līga Liberte iegūtās zināšanas jau tagad izmanto ”Body and Soul” un Līgas Libertes dejas teātra nodarbībās.

Dejas izrāde „Mēs esam ceļotāji” tiks rādīta Dailes teātra Mazajā zālē 27.aprīlī plkst. 15:00 un 18:00. 

Biļetes http://www.bilesuparadize.lv

http://www.facebook.com/LigasLibertesDej…

http://www.bodyandsoul.lv/