Alt
29.04.2019

Ar sirsnīgu koncertu “Mūzikas namā Daile”, komponists Uldis Marhilevičs atzīmējis jaunā dziesmu cikla “Brīnišķīgā satikšanās” izdošanu. Albumu izdod kompānija “MicRec”.

Aizvadītajā sestdienā, 27. aprīlī koncertā piedalījās visi albuma ieraksta dalībnieki – Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas kolas zēnu koris un diriģents Romāns Vanags, solisti Antra Stafecka un Gints Grāvelis, kā arī instrumentālā grupa. Koncerta noslēgumā vairāku dziesmu priekšnesumā piedalījās arī dziesmu cikla vārdu autors Guntars Račs.

Albuma tituldziesma "Brīnišķīgā satikšanās"

Gints Grāvelis, JMR1.MS zēnu koris "Mācies sagaidīt" (Official audio)

Račs un Marhilevičs kopīgas dziesmas sacer jau kopš astoņdesmito gadu beigām, bet dziesmu ciklus Mediņu korim un solistiem raksta kopš 2014. gada, kad klajā nāca pirmais lielais kopdarbs “Gaismas atgriešanās”, kurš pēc tam izskanēja arī XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā. Tam sekoja dziesmu cikli “Iedomājies” un “Tiltiem pāri”.

Jaunā dziesmu cikla “Brīnišķīgā satikšanās” ieraksts notika studijā “G.E.M.” sadarbībā ar producentu Ediju Geņdovski. CD albuma bukletā atrodami visi dziesmu vārdi, bet pašam albumam pievienoti dziesmu instrumentālie pavadījumi, kas noteikti iepriecinās dažādu vokālo ansambļu un koru vadītājus. Tā ir lieliska iespēja šo dziesmu ciklu iestudēt arī pašiem, kā tas ir noticis ar visiem iepriekšējiem abu autoru kopdarbiem.

Par pašu dziesmu ciklu un tās saturu stāsta Guntars Račs: “Tas ir stāsts par draudzību viena cilvēka mūža garumā. Par pašu galveno, kas mūsu dzīvēs notiek, par liktenīgu satikšanos un par draudzību, kura pāraug patiesā mīlestībā. Stāsta vidū ir šķiršanās un aizbraukšana no Latvijas, bet viss beidzas laimīgi un abi galvenie dziesmu cikla varoņi atkal satiekas, tur pat, kur pašu pirmo reizi.”

Albums CD pieejams mūzikas veikalos, grāmatnīcās un pasūtāms izdevēja mājas lapā www.micrec.lv , no nākamās nedēļas albums būs pieejams arī visās straumēšanas un lejupielādes platformās visā pasaulē.