Alt
21.11.2015

”Pelni, tie uguns seku radīti,
Cilvēki kā pagales no koka.
Tumšos logos tikai sveču liesma,
Ir mazāk vārdu - klusāka kļūst dziesma”...
 
Tikai divas dienas pēc traģēdijas, Marta Ritova sazinājās ar dvēseles radinieku Tomu Baronu, kurš ir vairāku citu Martas dziesmu vārdu autors, sacīdama, ka vēlās ko teikt... emocīju vadītiem, dziesma tapa zibenīgā ātrumā, un, pateicoties Guntaram Račam, kurš dziesmas vienīgo dzīvo izpildījumu 2013. gadā no Radio stacijas Capital FM bija saglabājis “Sound Cloud” vietnē, ļāva pareizajiem cilvēkiem, pareizajā laikā to pamanīt. Un nu jau -  pēc diviem gadiem -  tā tiek ierakstīta un nodota klausītāju ausīm, cerot, ka tā grāmatas “21.11. Atceries Zolitūdi” ceļu ir padarījusi emocionāli skanīgāku.
Pati māksliniece teic: “Šajā dziesmā mēs izliekam savu sāpi, kaut nedzaudz ar domu palīdzēt tiem, kam sāp viss vairāk. Šis ir īstais laiks šai dziesmai, atceroties to, kas notika pirms diviem gadiem un to, kas šobrīd notiek pasaulē... mīliet sev Tuvos, sargajīet tos, jo rītdiena nekad nepienāks.”
 
Teksta autors Toms Barons Lūķis par dziesmu teic: “Ja Jūs man jautātu, ko es jutu rakstot šos vārdus, es atbildētu – to, ko juta visi 21.11., tas notikums mūs vienoja, mēs nešķirojām, kas esam. Kāds zaudēja mammu, cits meitu vai dēlu, mēs kļuvām līdzcietīgi vismaz uz brīdi, noraujot stopkrānu, lai pašķirstītu un novertētu savu dzīves grāmatu, jo, kā mēs zinām, pelni -  tie uguns seku radīti, cilvēki kā pagales no koka”...
 
Dziesma tapusi sadarbībā ar Biedrību “Zolitūde 21.11.”un “Media Art Ministry”.
 
Mierīgu Jums 21.11.