Alt
30.08.2013

Izveidots videoklips dziedātājs un dziesmu autores Martas Ritovas jaunajai dziesmai “Tu neļauj”. Mūzikas, un šoreiz arī vārdu autore ir pati dziedātāja. Dziesmas ierakstītā piedalās dziedātājs Ivo Grīsniņš – Grīslis. Abi mākslinieki ir sadarbojušies arī iepriekš un jau tad bija skaidrs, ka šī sadarbība noteikti turpināsies. Par dziesmas tapšanas procesu Marta stāsta: “Man sen bija doma ierakstīt dziesmu kopā ar Ivo. Jau komponēšanas procesā zināju, ka šo dziesmu dziedāsim kopā, tā veidota kā dialogs starp diviem cilvēkiem, kuru ceļi diemžēl neturpinās vienā virzienā. Mēs katrs esam atšķirīgs – viens vēlas ģimeni, otru interesē tikai darbs, vienmēr kāds cenšas kādu pārveidot un parādīt, ka ir iespējams dzīvot arī citādāk. Diemžēl dzīvē viss nenotiek tik vienkārši, un dažkārt katram tomēr jāiet uz savu pusi.” 
Par sadarbību ar jauno dziedātāju Ivo ir līdzīgās domās: “Esam sadarbojušies jau iepriekš, kopā izpildot dziesmu “Cik zemu kritīs”. Jau tad bija skaidrs, ka nākotnē nepieciešams izveidot vēl kādu kopēju projektu. Pirmo reizi izdzirdot jauno dziesmu man bija skaidrs, ka tā jādzied kopā un jāveido arī videoklips.”
Tā kā dziesma ir par attiecībām, atšķirīgiem cilvēkiem, kuri cenšas atrast ceļu viens pie otra, arī videoklips veidots līdzīgi. Filmējot tika izmantoti kristāli, kuri rada daudzšķautņainu un sirreālu efektu, ļaujot vienu kadru aplūkot no dažādiem rakursiem. Arī videoklipa filmēšanas laukums izvēlēts nedaudz neierasts – darbība notiek mežā, kur maldīšanās mijas ar ceļa meklēšanu vienam pie otra.
Trompetes solo – Ivo Grīsniņš-Grīslis. Dziesmu producējis Jānis Čubars, videoklipu filmēja Ritvars Bluka un Ivars Burtnieks. Stilu, grimu un matus veidoja stiliste Elīna Iviskaite. Paldies veikaliem: G-STAR, MANGO un H&M.
Dziesma “Tu neļauj” tiks iekļauta Martas Ritovas gaidāmajā albumā “Mainiet vārdus”, kurš sadarbībā ar kompāniju Mikrofona ieraksti tiks izdots vel šī gada rudenī. Albuma izdošana tiks atzīmēta ar dziedātājas pirmo lielo koncertu Rīgā, kurš tiks izziņots pavisam drīz.

Video: