Alt
28.05.2013

Mārtiņa Freimaņa fonds atkal apvienojis Mārtiņa draugus, lai radītu himnu sabiedriskajai kustībai "Atbildības diena".  Par to izvēlēta M.Freimaņa dziesmas „Suns” jaunā versija, kuras pirmatskaņojums notika 27. aprīlī akcijas "Atbildības diena" noslēguma pasākumā t/c Spice. Šogad akcija ilga visu aprīli un tajā tika saziedoti Ls 33 238 dzīvnieku patversmju atbalstam.

Dziesmas „Suns” jauno aranžējumu veidojis grupas Tumsa taustiņinstrumentālists Normunds Kalniņš, tās ierakstā piedalījušies Lauris Reiniks, Valters Frīdenbergs, Olga Rajecka, Kārlis Būmeisters, Antra Stafecka, Emīls Balcers, Rūta Dūduma, Arvīds Berķis, Kristiāna Stirāne un Elvijs Bušs.  Šī ir jau otrā Mārtiņa draugu kopīgi radītā dziesma, pirmais skaņdarbs „Tici man (mēs to spējam)”, tika izdots pagājušajā gadā, ieskandinot mūziklu „Mans draugs Mārtiņš Freimanis”.

“Atbildības diena” ir vērienīga sabiedriskā kustība mājdzīvnieku atbalstam – tās ietvaros Latvijas iedzīvotājus informē un izglīto par to, ko nozīmē atbildība pret dzīvniekiem, kā arī aicina ziedot līdzekļus dzīvnieku pamatvajadzībām patversmēs.

Mārtiņa Freimaņa fonda iesaistīšanās šajā kustībā ir likumsakarīga, jo pats Mārtiņš bija aktīvs dzīvnieku aizstāvis, un atbalsts likteņa varā pamestiem cilvēku draugiem ir viens no fonda darbības pamatvirzieniem. Divu pastāvēšanas gadu laikā tas iesaistījies dažādos dzīvieku aizsardzības pasākumos, kā arī atbalstījis portāla dzivniekupolicija.lv (viens no kustības „Atbildības diena” iniciatoriem) izveidi. 

Dziesmas “Suns” jauno versiju iespējams noklausīties un lejupielādēt portālā doremi.lv - http://doremi.lv/Music/item/suns-3

Dziesmas video  Mārtiņa Freimaņa fonda kanālā Youtube.com -

Dziesmas vārdi  http://www.dziesmuteksti.lv