Alt
04.09.2013

12.septembrī Mārtiņa Freimaņa draugi dosies ceļā uz Ventspili, kur rakstnieka Herberta Dorbes muzejā pl. 16.00 Dzejas dienu ietvaros ciklā „ Lasītprieks” ar Liepājas Kultūras pārvaldes Kurzemes kultūras programmas projektu konkursa atbalstu notiks Mārtiņa Freimaņa daiļradei veltīts pasākums.

Kā zināms, Latvijā populārais mūziķis, kurš mūžībā aizgāja 2011.gada 27.janvārī, bija ne tikai neskaitāmu dziesmu tekstu un mūzikas autors, bet arī dzejnieks. Pirmais krājums "Zālīte truša dvēselei" iznāca 2004.gadā un piedzīvoja ievērojamu  popularitāti jauno lasītāju vidū. Otru dzejoļu krājumu "Cilvēks parastais un viņa dienasgrāmata" Mārtiņš bija izlolojis, taču tā pasaulē nāca  jau pēc viņa aiziešanas. Grāmata 2012.gadā ieguva Lielo lasītāju balvu. Šo krājumu izdeva Mārtiņa Freimaņa fonds, kuru dibināja mūziķa draugi, lai turpinātu iesāktos Mārtiņa darbus. Fonds darbojas vairākos virzienos: uztur dzīvu Mārtiņa Freimaņa piemiņu, rūpējas par pamestiem dzīvniekiem, atbalsta jaunos mūziķus un  palīdz organizācijām, kuru ikdiena saistīta ar rūpēm par bērniem. Īpaši cieša sadarbība izveidojusies ar biedrību "Dižvanagi" Liepājas pusē. Tā ir biedrība, kuras redzeslokā ir teju 100 ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Gaidāmajā tikšanās reizē Ventspilī rakstnieka H. Dorbes muzejā viesosies Mārtiņa draugi Maija Kalniņa, Zanda Štrausa, Kārlis Būmeisters, Valters Frīdenbergs, Elvijs Bušs un Elita Mīlgrāve.

Draugu izpildījumā skanēs Mārtiņa dziesmas un dzeja. Par ziedojumiem varēs iegādāties Mārtiņa Freimaņa dziesmu nošu grāmatu, dzejas grāmatas, kā arī mūzikas albumus.