Alt
16.01.2013

Neilgā laikā izpārdotas visas biļetes uz 7. februārī paredzēto koncertu Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kur ar vērienīgām svinībām un tuvāko draugu uzstāšanos tiks atzīmēta Mārtiņa Freimaņa dzimšanas diena. Lai koncertu varētu apmeklēt visi interesenti, tiek izsludināts papildkoncerts, kas notiks tajā pašā dienā plkst 17.00.

Koncerts norisināsies pasākumu cika „[Ie]vērojot klusumu” ietvaros, kad dažādās Latvijas pilsētās notiks Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti, kuros Mārtiņa draugi kopīgi dalīsies dziesmās, dzejā un atmiņās par Mārtiņu. Dažādi pasākumi notiks no 27. Janvāra, kas ir diena, kad Freimanis mūs pameta, līdz viņa dzimšanas dienai - 7. februārim.

„[Ie]vērojot klusumu” tikšanās un akustiski koncerti notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā – katrā no tiem tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma „Dzīve kā košums” par Mārtiņu Freimani un grupu Tumsa, uzstāsies Mārtiņa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde un viņa dzejas lasījumi.Katrā no pilsētām izpildīt Mārtiņa mūziku aicināti arī vietējie mākslinieki.

Pasākumu cikls iesāksies kinoteātrī KSUNS, kurā tiks atvērta Mārtiņa labāko dziesmu nošu grāmata - apjomīgs 200 lpp. darbs, kurā atlasītas klavierēm un ģitārai aranžētas Mārtiņa populārākās dziesmas. Grāmatu sastādījis tuvs Mārtiņa Freimaņa draugs un grupas Tumsa taustiņistrumentālists Normunds Kalniņš un to izdod MicrecPubishing sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu.Pēc grāmatas atvēršanas kinoteātrī tiks demonstrēta arī grupas „Tumsa” uzstāšanās festivālā „Pūt Vējiņi” 2004.gadā un A.Krieva dokomentālā filma „Dzīve kā košums”.

Koncertu sērija noslēgsies ar diviem vērienienīgiem koncertiem Liepājā,kuros uzstāsies grupa „Tumsa” un visi Freimaņa draugi - Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane – Holšteina, Aija Andrejeva, grupas Putnu Balle, PeR, Blitze, The Capybaras, Crazy Dolls, Tumsas vijolnieces un citi.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tīklā un http://www.bilesuparadize.lv Katra nopirktā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.

Informācija par fonda darbību atrodama mājaslapā http://www.mff.lv