Alt
04.03.2016

Latvijas pazīstamākā mūzikas ierakstu kompānija “Mikrofona ieraksti” ir dibināta 1996. gada 17. aprīlī un šogad atzīmē savu 20 gadu jubileju. Kompānijas dibinātāji ir profesionāla žurnāliste Elita Mīlgrāve un dzejnieks un mūziķis Guntars Račs. Jau iepriekš tika ziņots, ka atzīmējot šo jubileju jau aprīlī un maijā MicRec visā Latvijā organizē koncertšovu un konkursu “SuperMikrofons”, uz kuru jaunie talanti var pieteikties līdz 15. martam (Latvijā), un līdz 1. aprīlim (Rīgā). Ar konkursa nolikumu varat iepazīties MicRec PM mājaslapā: http://www.micrecpm.lv/supermikrofons2016/

Koncertšovs būs ne vien jauno izpildītāju konkurss ar žūriju, kurā darbosies abi kompānijas vadītāji, kā arī Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Ieva Kerēvica un citi, bet tas būs arī koncerts, kurā uzstāsies pazīstamas Latvijas mūzikas zvaigznes. Pasākumu vadīs viens no visu laiku labākajiem TV šovmeņiem, dziedātājs Lauris Reiniks. Katra koncertšova noslēgumā tiks noskaidrots uzvarētājs, kurš iegūs tiesības startēt finālā, kas notiks Rīgā, 15.maijā, Spīķeru koncertzālē. Fināla uzvarētājs iegūs ne vien naudas balvu EUR 1000 apmērā, kas paredzēta vienas dziesmas ierakstam un veicināšanai, bet arī iespēju uzstāties MicRec jubilejas gada noslēguma koncertā, kuram dots nosaukums “20 gadi latviešu mūzikā”, un kas ar ģenerālsponsora BIGBANK atbalstu norisināsies š.g. 9.novembrī, Arēnā Rīga.

Šis lielkoncerts iecerēts kā pārskats par to, kas latviešu mūzikā ir noticis pēdējo 20 gadu laikā. Visus šos 20 gadus kompānija un tās mākslinieki ir bijuši neatņemama Latvijas populārās mūzikas sastāvdaļa un koncertā oriģinālajos izpildījumos izskanēs šī laika lielākie hiti. Pie koncerta dalībnieku sastāva vēl intensīvi tiek strādāts, bet jau tagad savu dalību apstiprinājuši tādi mākslinieki, kā Laima Vaikule, Prāta vētra, Aija Andrejeva, Musiqq, Līvi un Buks, grupa “bet bet”, Uldis Marhilēvičs, Ieva Akurātere, Olga Rajecka un citi.

Biļetes uz koncertu “20 gadi latviešu mūzikā” jau ir pārdošanā Biļešu Paradīzes kasēs un internetā http://www.bilesuparadize.lv/organizers/100

 

Šo 20 gadu laikā ar MicRec zīmi izdoti 550 latviešu mūzikas albumi un dziesmu apkopojumi dažādos skaņu nesējos, sākot ar vinila platēm, audiokasetēm, kompaktdiskiem, minidiskiem un DVD un beidzot ar digitālajiem lejupielādes un tiešsaistes izdevumiem. Kompānijas izdoto mākslinieku saraksts šo gadu laikā aptver gandrīz visu pazīstamāko Latvijas izpildītāju vārdus. Starp tiem ir Raimonds Pauls, Prāta Vētra, Laima Vaikule, Līvi, Tumsa, Musiqq, Zodiaks, Pērkons, Menuets, Igo, Remix, Uldis Marhilevičs, Labvēlīgais Tips, Liepājas brāļi, Turaidas Roze, Olga Rajecka, Lauris Reiniks, Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Lūsēns, bet bet, Credo, Dzeguzīte, Fomins & Kleins, Andris Ērglis, Ance Krauze, Liene Šomase, Ivo Fomins, Normunds Rutulis, Pienvedēja Piedzīvojumi, HMP?, Nejautā, Valdis Atāls, Ieva Akuratere, Antra Stafecka, Marta Ritova, Kristīne Prauliņa, Ryga, The Briefing un daudzi citi.