Alt
17.04.2012

Viena no Latvijas vadošajām mūzikas ierakstu kompānijām „Mikrofona ieraksti” ir dibināta 1996. gada 17. aprīlī un šodien atzīmē 16. dzimšanas dienu. Pastāvēšanas laikā kompānija vietējiem un ārvalstu izpildītājiem un autoriem honorāros izmaksājusi vairāk kā 5 miljonus latu.

Piecpadsmit gados izdoti vairāk kā 500 latviešu mūzikas ierakstu albumi, producēti daudzi TV raidījumi un koncerti, izdoti 17 DVD. Šajos gados uzņēmums sadarbojies ar populārākajiem Latvijas dziesmu autoriem un izpildītājiem.

Starp tiem ir Raimonds Pauls, Prāta vētra (Brainstorm), Līvi, Laima Vaikule, Credo, Menuets, Pērkons, Labvēlīgais Tips, Tumsa, bet bet, Olga Rajecka, Eolika, Zigmars Liepiņš, Ingus Baušķenieks, Zodiaks, BTH, 100. debija, Roberts Gobziņš, Valdis Atāls, Rebel, Arnis Mednis, Uldis Marhilevičs, Liepājas brāļi, Ieva Akuratere, Pienvedēja piedzīvojumi, Igo, Chris Norman, Gunārs Kalniņš, Linga, Lauris Reiniks, Zigfrīds Muktupāvels, Normunds Rutulis, Ance Krauze, Marija Naumova, Kuba, Jānis Lūsēns, Fomins & Kleins, Gunārs Rozenbergs, Dzeguzīte, Knīpas un knauķi, Device, Pete Anderson, Hospitāļu iela, Detlef, Mary Jane, Crowd, IndyGo, Tumors, HMP?, F[ei]K, Ingus Pētersons, Ufo, Harijs Spanovskis, Sonja Bishop, Ella, Ēriks Loks, Haralds Sīmanis, Opus Pro, Imants Kalniņš, Liene Šomase, Cosmos, Aisha, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Cacao, Iedomu spārni, Kaža, Jenny May, Kristīna Zaharova, LieneCandy, Roberts Lejasmeijers, Nikolajs Puzikovs, Evija Sloka, Roberts Pētersons, Skamp, Boyza II, Musiqq, Bermudu divstūris un daudzi citi.

25 „MicRec” izdoti albumi saņēmuši zelta un platīna disku apbalvojumus, daudzi albumi un dziesmas novērtēti ar Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu – vietējās mūzikas industrijas augstāko atzinību.

„Mikrofona ieraksti” lieto zīmolus „MicRec” un „ Raibā Taureņa ieraksti” un kopš dibināšanas ir EMI Records (viena no lielākajām ierakstu kompānijām pasaulē) partneris Baltijas valstīs, pārstāvot tādus māksliniekus kā Depeche Mode, The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd, Robbie Williams, Radiohead, Coldplay, Norah Jones u.c.

„MicRec” producētie ieraksti bijuši gan vienā no pasaules prestižākajiem dziesmu topiem UK Top 40 (Apvienotā karaliste), gan Beļģijas, Polijas, Krievijas, Francijas, Nīderlandes, Indonēzijas, Skandināvijas valstu, kā arī ASV populārāko dziesmu sarakstos. „MicRec” mākslinieki ir plaši pārstāvēti arī Latvijas iecienītāko dziesmu reitingos.

Kompānijas dibinātāji ir žurnāliste un producente Elita Mīlgrāve un mūziķis un dzejnieks Guntars Račs. Savulaik par kompānijas marketinga direktoriem strādājuši un vēlāk savas kompānijas nodibinājuši Ainars Mielavs (Upe) un Rimants Liepiņš (Platforma).