Alt
29.02.2012
Pērnais gads MicRec nebija nekāds jaunumiem bagātākais un ražīgākais, taču 3 mūsu mākslinieku iegūtās balvas vakardienas Mūzikas ierakstu Gada Balvas ceremonijā dod cerības, ka mēs vēl varam sacensties ar jaunajiem un atraktīvajiem vienu albumu izdevējiem.
Bet malači ir visi!

Visi kopīgi turpinam konservēt latviešu mūziku lai radiostacijām būtu ko spēlēt, lai TV būtu ko rādīt, lai dejotājiem būtu ko dejot un pats galvenais, lai klausītājiem būtu ko klausīties. Lai nākamās paaudzes reiz kā vēsturiskus arhīvus pārskatītu vecvecāku CD plauktus un vecos cietos diskus un atklātu sev Raimondu Paulu vai Instrumentus....

Un jā, protams, lai kopētājiem un "dalītājiem" būtu ar ko dalīties.
Vai zinājāt, ka 30% visas pasaules interneta lietotāji KATRU dienu sāk ar sekojošu ierakstu google " Free music Mp3 download" un tad meklētās dziesmas nosaukums....baisi iedomāties to apjomu.
Un tāpēc ierosinām legalizēt pirātismu. Pirātisms, prostitūcija un zālītes pīpēšana un pārdošamna ir daudzu cilvēku ikdiena un pat iztikas avots. Vajag no tā gūt arī kādu labumu valstij.
 
Par gada Balvas rezultātiem vairāk šeit:
Visvairāk applausu šajā vakarā dzirdēja Instrumenti, saņemot balvas visās nominācijās, kurās tie bija izvirzīti – TRU atzīts par gada labāko popalbumu, savukārt skaņdarbs „Pilnīgi viens” - par gada labāko dziesmu un videoklipu.

Gada labākā rokalbuma godā šogad Dzelzs Vilka „Dzīvnieks pilsētā”(Upe TT) . Grupa arī priecēja skatītājus no skatuves ar vispopulārāko skaņdarbu no albuma „Viņa grib tik daudz”. Šī dziesma bija nominēta arī abākās dziesmas godam.

Vissīvākā konkurence šogad bija 2 nominācijās - gan uz alternatīvās, gan akadēmiskās mūzikas albumu tika saņemts visvairāk pieteikumu. Par labāko albumu akdadēmiskās mūzikas lauciņā šogad atzīts jauniešu kora „Kamēr..” izdotais CD ar Ērika Ešenvalda mūziku, savukārt gada alternatīvās mūzikas albuma gods ticis Gaujartam, kura izdotais albums „Vibrācijas” žūrijas skatījumā uzveicis fondu Viegli, Ingu Baušķenieku u.c. konkurentus.

Par labāko debitantu šogad atzīta Elizabete Balčus, kura sevi šogad pieteica ar pašas izdotu EP „Wooden horse” .

Deju mūzikā šogad tika apbalvota labākā dziesma, un dziedātāja LieneCandy šajā nominācijā tika izvirzīta pat ar trīs dziesmām. Par labāko atzīta viņas izpildītā „Tev miera nav”(MicRec).

Labākie tautas mūzikā – nesen 30 gadu jubileju nosvinējušie Iļģi, savukārt instrumentālās, filmu vai teātra mūzikas jomā jau trešo reizi balvu saņēma Dabas koncertzāle ar labumu „Fucus Vesiculosus”.

Par labāko mūzikas albumu bērniem atzītas „Lāču tēta dziesmas”.

Nominācijā „Labākais koncertieraksts video”, kurā bija izvirzīti Mārtiņa Freimaņa piemiņas koncerts, Imanta Kalniņa „Lielās dziesmas”, Raimonda Paula un Credo koncerts Liepājā, laurus plūca Linda Leen ar koncertierakstu „Live at arena”(CS)

Jau ceturto gadu paralēli žūrijas vērtējumam tiek apkopots arī tautas balsojums par gada labāko dziesmu. Balsošana ikgadēji notiek tirdzniecības parkā Alfa, un šogad tur par 10 dziesmām kopā nobalsojuši 163 192 cilvēki. Par „tautas” mīlētāko ar 36 297 balsīm kļuvusi Musiqq izpildītā „Angel in disguise”(MicRec).

Pēc radiostaciju datiem gada spēlētākā dziesma radio 2011.gadā bijusi Laura Reinika „Es skrienu”(MicRec), kas šajā pašā nominācijā bija nominēta jau pirms gada. Taču dziesma arī šogad ir spēlēta tik bieži, ka pelnīti ieguva radio hita balvu vairāk kā gadu pirms sava pirmatskaņojuma. Datus apkopojusi Latvijas izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA)

Ceremonijā uzstājās Astro’n’out, Iļģi, Nikolajs Puzikovs un Evija Sloka, Olga Rajecka, Lauris Reiniks , Linda Leen un Goran Gora, The Sound Poets, Dzelzs Vilks, citi spoži pašmāju mākslinieki, kā arī Raimonds Pauls un Juris Jope, ar īpašu pirmatskaņojumu - Zigmars Liepiņš un trio ZIG (Zane Dombrovska, Ieva Kerēvica, Ginta Krievkalna ). Kā īpašie viesi priekšnesumu sniedza arī piecu Igaunijas gada balvu saņēmēji - grupa Ewert and the Two Dragons.

Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu organizē kompānija Micrec PM un Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība. Organizatori saka īpašu paldies pasākuma atblastītājiem t/p Alfa, SMScredit.lv,ČiliPicai, kā arī pasākuma partnerim LaIPA un informatīvajiem draugiem – TV3, lielākajām Latvijas radiostacijām - radio SWH, radio Spin FM, radio Star FM, radio Skonto, Kurzemes radio, Capital F , Rīgas Viļņiem, Dienas žurnāliem, interneta medijiem - tvnet.lv, 1188.lv, inbox.lv - , kā arī visiem citiem, kas palīdzēja un iesaistījās pasākuma tapšanā.