Alt
04.03.2013

Jau rīt, 26. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī risināsies 17. Mūzikas ierakstu Gada balvu ceremonija, kurā iepriekšējā gada ieraksti tiks godalgoti 22 kategorijās. Koncertu būs iespējams skatīties arī tiešraidē gada balvas mājas lapā http://www.gadabalva.lv un portālā http://www.tvnet.lv

Kā ieraksts, godalgu sadali pavadīs arī iespaidīgs šovs  Andra Freidenfelda virsvadībā.  Uzstāsies Prāta Vētra, Aija Andrejeva, Auļi, Inokentijs Mārpls, Latvian Voices, DaGamba un Lara Bellerose, PeR, Astro’n’out un citi pazīstami mūziķi. Gaidāmi arī pirmatskaņojumi, jaunatklājumi un plašāku ievērību tikai nesen guvuši mākslinieki, to starpā - poproka kategorijā izvirzītā grupa Dabasu Durovys un pērn debijas balvu saņēmusī Elizabete Balčus. Pirmatskaņojumi gaidāmi no Martas Ritovas, Elizabetes Balčus, Kārļa Būmeistera un Matters, Igo u.c.

Šogad Gada balvai vērtēšanai tika iesniegts rekordliels ierakstu skaits - gandrīz 90 albumi, taču kopējais iesniegto albumu, dziesmu un videoklipu skaits pārsniedza 200. Izmainīta arī vērtēšanas sistēma, un apbalvojamo sarakstam piepulcējušās 5 jaunas kategorijas – Labākais džeza mūzikas albums, Labākais autordziesmu albums, Labākais smagā roka un metāla mūzikas albums, atsevišķi izdalītas poproka un labākās koru un vokālo grupu mūzikas kategorijas. Kopumā balvas tiks pasniegtas 22 kategorijās.  Balva par mūža ieguldījumu Latvijas Mūzikas attīstībā tiks pasniegta Čikāgas piecīšiem.

Kā katru gadu, svinīgo balvu pasniegšanu ar īsu laika nobīdi būs iespējams redzēt TV3, bet pašiem nepacietīgākajiem tiks piedāvāta tiešraide Izklaides Kanālā 2.  Tiešraides sākums plkst. 19.30, TV3 translācija sāksies plkst. 20.20. Tiem, kas nebūs iespējas ceremoniju noskatīties TV ekrānos, tiek piedāvāta tiešraide internetā, ko nodrošinās kompānija Latnet.

Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu organizē Micrec PM un Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība LaMPA sadarbībā ar Latvijas izpildītāju un producentu apvienību Laipa. Atbalsta Tirdzniecības parks Alfa un Merrild Scala kafija. Ģenerālsponsors – SMScredit.lv