Alt
15.02.2013

26. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī risināsies 17. Mūzikas ierakstu Gada balvu ceremonija, kur īpašniekus gaidīs rekordliels godalgu klāsts. Pašmāju mūziķi tiks apbalvoti 22 kategorijās, savukārt leģendārais trimdas latviešu ansamblis “Čikāgas piecīši” saņems atzinību par mūža ieguldījumu.

Godalgu sadali pavadīs iespaidīgs šovs ceremonijmeistara Andra Freidenfelda virsvadībā.  Uzstāsies Prāta Vētra, Aija Andrejeva, Auļi, Inokentijs Mārpls, Latvian Voices, Da Gamba un Lara Bellerose, Zodiaks, Astro’n’out un citi pazīstami mūziķi. Gaidāmi arī pirmatskaņojumi, jaunatklājumi un plašāku ievērību tikai nesen guvuši mākslinieki, to starpā - poproka kategorijā izvirzītā grupa Dabasu Durovys un pērn debijas balvu saņēmusī Elizabete Balčus.

Priekšnesumu sniegs arī “Čikāgas piecīši”, kuri pēc balvas par mūža ieguldījumu latviešu populārajā mūzikā ieradīsies no ASV, un divas dienas vēlāk, 28. februārī lielo notikumu svinēs kopā ar uzticamajiem faniem - koncertā “Vēlreiz ar draugiem” koncertzālē “Palladium”.  Pateicībā par vairāku paaudžu garumā nerimstošu tautas mīlestību arī ceremonijā izpildāmās dziesmas izvēli viņi atvēlējuši klausītājiem - par savu mīļāko “piecīšu” melodiju ikviens var nobalsot http://www.gadabalva.lv

Kā katru gadu, svinīgo balvu pasniegšanu ar īsu laika nobīdi būs iespējams redzēt TV3, bet pašiem nepacietīgākajiem tiks piedāvāta tiešraide Izklaides Kanālā 2.  Tiešraides sākums plkst. 19.30, TV3 translācija sāksies plkst. 20.20.

Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu organizē Micrec PM un Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība LaMPA sadarbībā ar Latvijas izpildītāju un producentu apvienību Laipa. Atbalsta Tirdzniecības parks Alfa un Merrild Scala kafija. Ģenerālsponsors – SMScredit.lv